Пфаррдорф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пфаррдорф (нім. Pfarrdorf), Аудіо вимовафайл — в німецькомовних країнах і країнах Північної Європи великий сільський населений пункт з церквою, де розташовується адміністративний і, як правило, житловий парафіяльні будинки (нім. Pfarrhaus) священнослужителя (священика). Пфаррдорф належить відповідному населеному пункту (населеним пунктам)[1] і охоплює усіх парафіян в просторово-окресленому районі, будучи центром церковної громади (нім. Pfarrkirche, Kirchengemeinde)[2].

Церковна парафія[ред. | ред. код]

У пфаррдорфі розташовується парафіяльна церква (нім. Pfarrkirche)[3], яка діє в якості конституційного релігійного центру парафії (нім. Pfarrei)[4] і є головною адміністративною одиницею Єпископальної системи церковного управління. Парафіяльні церкви грають найважливішу роль в житті суспільства, особливо в сільській місцевості. Часто в будинках, що належать Церкви, проводяться і не пов'язані з релігією суспільні події. У багатьох селах Європи є парафіяльні церкви, засновані ще у середні століття.

На відміну від ярмаркових селищ (нім. Minderstadt в Німеччині; нім. Marktgemeinde в Австрії, Баварії і Південному Тіролі; нім. Flecken (Ort) в Німеччині [ Шлезвіг-Гольштейн, Гессен, Нижня Саксонія, Саксонія-Ангальт ] і Швейцарії), міст або монастирів, де священики (пастори) обслуговують в основному свої парафії, в сільській місцевості, як правило, через брак священиків пастору можуть бути передані на душпастирську опіку кілька парафій.

Кірхдорф і пфаррдорф[ред. | ред. код]

Кірхдорфом називається населений пункт (нім. Ort), що має церкву з регулярними богослужіннями, які проводить запрошений священик.

Позначення Пфаррдорф и Кірхдорф (нім. Kirchdorf) сьогодні сприймаються в основному в історичному сенсі, і в даний час застосовуються в районах з великою кількістю розкиданих поселень. У середні століття ці церковні поселення були локальними центрами та охоплювали групи місцевих присілків (нім. Weiler) і будувалися частково за рахунок пожертвувань, за рахунок коштів місцевих церков і засобів поміщиків.

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Пфаррдорф Pfarrdorf(нім.)
  2. Пфарргемайнде Pfarrgemeinde(нім.)
  3. Пфарркірхе Pfarrkirche(нім.)
  4. Пфаррай (парафія) Pfarrei(нім.)

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]