Мосальські

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мосальські, або Масальські — український і білоруський князівський рід XV — поч. XVII ст. з династії Рюриковичів, нащадки чернігівських Ольговичів. Засновник роду —князь Юрій Святославич Масальський.

Походження[ред. | ред. код]

Традиція виводить їх від наймолодшої гілки князів Карачевських (Мстислава Карачевського, згідно пізніших родоводів, сина князя Михайла Всеволодовича Чернігівського). Від 1418 року представляли у ВКЛ разом з князями Хотетовськими вигаслий рід князів Карачевських[1].

Сини Юрія Святославича Мосальського — Василь, Володимир (Володко) і Семен – поклали початок окремим гілкам роду Масальських.

Потомки старшого сина Василя вже у 2-ій половині XVI ст. мали володіння в Смоленському повіті.

Володимир Юрійович, засновник середньої лінії Мосальських отримав волсть Недоходов на півночі Верхівської землі, його син, Тимофій, вислужив у великого князя волость Друю на півночі Білорусі, якою володіли і його потомки.

Нащадки молодшого Мосальського, Семена також володіли землями в Смоленському повіті, і найраніше перейшли на службу до Москви.

представники яких мешкали також у Росії (князі Кольцови-Масальські, князі Литвинови-Масальські, князі Клубкови-Масальські) і Білорусі (князі Масальські на Олекшичах — перша Гродненська гілка, князі Масальські на Сапєжишках і Рачках — друга Гродненська гілка, князі Масальські на ДруїБраcлавська гілка, князі МасальськіВолковийська гілка. 1629 року двом родинам роду Масальських належало 36 димів.

Представники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б В. Поліщук. Городенська гілка князів Масальських на Волині… — С. 5.

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]