Гірські луки та чагарники

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Висотна прерія в Болівії
Територія, зайнята біомом

Гірські луки та чагарники (англ. Montane grasslands and shrublands) — один з 14 біомів за класифікацією Всесвітнього фонду природи, який також називають «альпійські луки». Гірські луки і чагарники, розташовані над лінією дерев, як правило відомі як «альпійська тундра». Нижче лінії дерев розташовані субальпійські і гірські луки і чагарники. Низькорослі субальпійські ліси, відомі як криволісся, ростуть трохи нижче лінії дерев, де є сувора, вітряна погода і бідні ґрунти, які дають рости карликовим і скрученим, повільно зростаючим деревам.

Гірські луки і чагарники, особливо в субтропічних і тропічних регіонах, часто є домом для багатьох відмітних і ендемічних рослин, які еволюціонували у відповідь на прохолодний, вологий клімат і рясне тропічне сонячне світло. Характерність рослин цих місць проживання відображають пристосування, такі як розеткові структури, воскова поверхня і волохате листя. Унікальною особливістю багатьох тропічних гірських вологих регіонів є наявність гігантських розеткових рослин з різних родин рослин, таких як Lobelia (Афротропіки), Puya (Неотропіки), Cyathea (Нова Гвінея), Argyroxiphium (Гаваї).

Найбільш великі гірські луки і чагарники — це Парамо в Андах, Західні Гати в Індії, рослинність Ефіопського нагір'я та Тибетського нагір'я. Є бл. 50 таких регіонів по всьому світу. Площа: 5,2 млн км2 (3,6 %), діапазон широт: 45° південної широти — 55° північної широти.

Локальними загрозами для цього біому є побудова кар'єрів, шахт, доріг, проектів гідроелектростанцій, також пожежі. Біом може бути зменшений через глобальне потепління та зміни клімату, які можуть змінити температурний режим і режим дощів.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]