Острів попереднього дня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Острів попереднього дня
Острів попереднього дня.jpg
Обкладинка італійської книжки
Оригінал L'isola del giorno prima
Жанр роман
Автор Умберто Еко
Мова італійська мова
Написаний 1994
Виданий 1994
ISBN-10: 2-246-49901-1, 88-452-1424-9
Попередник Маятник Фуко (роман)
Наступник Бавдоліно

Острів попереднього дня (італ. L'isola del giorno prima) — роман 1994 року італійського письменника Умберто Еко.

Сюжет[ред.ред. код]

Роберто де ла Гріві — головний герой роману. Між липнем і серпнем 1643, він зазнає корабельної аварії і рятується за допомогою плоту. Каспар Вандердроссель — ім'я єзуїта, другого «живого» героя книги, єдиного співрозмовника героя.

Зауваження щодо перекладу[ред.ред. код]

Умберто Еко написав спеціального «Відкритого листа перекладачам „Острова попереднього дня“», у якому виклав деякі свої зауваги щодо перекладу роману.

Зокрема, автор наголошує на тому, що «багато сторінок роману барокові». Йдеться про 17 століття, тому письменник використовув манеру мови того часу. Перекладачам Умберто Еко радить звертатися до бароко своєї літератури, оскільки й він використовував певні джерела (а саме Маріно, італійські прозаїки сімнадцятого століття, а також поети і письменники Франції, Джон Донн, Гріфіус і Гонгора).

Окремо Умберто Еко веде мову про синоніми, зауважуючи, що він при написанні твору старався уникати тавтологій при описі неба, моря. Для зображення кольорів письменник використовував крім власне слів на позначення кольорів різні асоціації з квітами, тваринами.

Автор застерігає перекладачів від вживань анахронізмів, а радить використовувати хороші етимологічні словники, щоби наблизити мову роману до часу дії.

Література[ред.ред. код]

  • Умберто Еко. Відкритий лист до перекладачів «Острова попереднього дня».