Острів напередодні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Острів напередодні
L'isola del giorno prima
Острів напередодні.jpg
Обкладинка українського видання
Жанр роман
Автор Умберто Еко
Мова італійська мова
Написаний 1994
Видавництво Harvill Secker[d]
Виданий 1994
Переклад Юлія Григоренко
ISBN-10: 2-246-49901-1, 88-452-1424-9
Попередній твір Маятник Фуко (роман)
Наступний твір Бавдоліно

Острів напередодні (італ. L'isola del giorno prima) — роман 1994 року італійського письменника Умберто Еко.

Сюжет[ред.ред. код]

Роберто де ла Гріві — головний герой роману. Між липнем і серпнем 1643, він зазнає корабельної аварії і рятується за допомогою плоту. Каспар Вандердроссель — ім'я єзуїта, другого «живого» героя книги, єдиного співрозмовника героя.

Зауваження щодо перекладу[ред.ред. код]

Умберто Еко написав спеціального «Відкритого листа перекладачам „Острова напередодні“», у якому виклав деякі свої зауваги щодо перекладу роману.

Зокрема, автор наголошує на тому, що «багато сторінок роману барокові». Йдеться про 17 століття, тому письменник використовував манеру мови того часу. Перекладачам Умберто Еко радить звертатися до бароко своєї літератури, оскільки й він використовував певні джерела (а саме: Маріно, італійські прозаїки XVII століття, а також поети і письменники Франції, Джон Донн, Гріфіус і Гонгора).

Окремо Умберто Еко веде мову про синоніми, зауважуючи, що він при написанні твору старався уникати тавтологій при описі неба, моря. Для зображення кольорів письменник використовував крім власне слів на позначення кольорів різні асоціації з квітами, тваринами.

Автор застерігає перекладачів від вживань анахронізмів, а радить використовувати хороші етимологічні словники, щоби наблизити мову роману до часу дії.

Література[ред.ред. код]

  • Умберто Еко. Відкритий лист до перекладачів «Острова попереднього дня».