Програми проєктування електронних систем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Програми проєктування електронних пристроїв (англ. Electronic Design Automation, EDA) — комплекс програмних засобів для автоматизації розробки електронних пристроїв, створення мікросхем і друкованих плат, моделювання перехідних процесів, підготовки виробництва.

Комплекс дозволяє створити принципову електричну схему проєктованого пристрою за допомогою графічного інтерфейсу, створювати і модифікувати базу радіоелектронних компонентів, перевіряти цілісність ланок передачі сигналів на ній.

Сучасні програмні пакети дозволяють виконати автоматичне розставляння елементів і автоматично розвести доріжки на кресленні багатошарової друкованої плати, поєднуючи тим самим виводи радіоелектронних компонентів відповідно до принципової схеми. Введена схема безпосередньо або через проміжний файл зв'язків («netlist») може бути перетворена в заготовку проєктованої друкованої плати з різним ступенем автоматизації.

Системи автоматизації проєктування електроніки можуть мати можливість моделювання розроблювального пристрою і дослідження його роботи до того, як він буде втілений в апаратуру.

Програми

[ред. | ред. код]
Програми проєктування електронних пристроїв
Програма UNIX/Linux Mac Os X MS Windows 32 MS Windows 64 Примітки
Active-HDL
Allegro PCB Router Пропрієтарна
Altium Designer
CADSTAR
DipTrace
EAGLE Вільна Вільна Вільна
Electric Вільна Вільна Вільна
Fritzing
gEDA
GNU CAP
KiCad
Logisim Вільна Вільна Вільна
Micro-Cap Пропрієтарна Пропрієтарна доступна демо-версія з обмеженнями
ModelSim
Ngspice Вільна Вільна
OrCAD
Proteus Design
P-CAD
Qucs
SaberRD доступна демо-версія з обмеженнями
Specctra Пропрієтарна
SPICE
TopoR