Мережева література

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мережева література (віртуальна література) — різновид літературного мистецтва, який характеризується залежністю тексту від цифрового носія, а це в свою чергу надає можливість створення нелінійних, розгалужених структур і створює підґрунтя для залучення мультимедії в літературний текст. Традиційно до мережевої літератури відносять такі підвиди:

Вивченням мережевої літератури займаються вчені різних галузей — від філософії до технічних наук, проте з появою цього літературного різновиду виникає і спеціальна наукова галузь — комп'ютерна гуманітаристика, до сфери діяльності якої входить вивчення філософських, мистецьких, соціологічних, політологічних аспектів впровадження цифрових технологій до людської діяльності.

В Україні з проблем, близьких до мережевої літератури, захищено дві кандидатські дисертації:

  • Завадський Ю. Р. Типологія та поетика мережевої літератури і сучасне західне літературознавство (Тернопільський національний педагогічний університет ім. В.Гнатюка, 2006 рік. Спеціальність: 10.01.06 — теорія літератури).
  • Захарченко А. П. Виникнення та розвиток медіа-мистецтв у системі масової комунікації (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2009 рік. Спеціальність: 27.00.01 — теорія та історія соціальних комунікацій).