Південна Суматра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
IndonesiaSouthSumatra.png

Південна Суматра (Sumatera Selatan) ─ провінція на південній частині Суматри, межую з провінцією Лампунг на півдні, Бенгкулу на заході, Джамбі на півночі. В 2000 р. східні острови Південної Суматри відокремилися і увійшли у провінцію Бангка-Балітунг. Палембанг ─ це столиця та найбільше місто провінції.

В китайських літописах згадується королівство Кантолі (VI ст.) із столицею в Палембанзі. Цей регіон колись був основною частиною імперії Срівіджая в VII ст., що процвітала в останній чверті VII ст. Територія провінції перейшла до імперії Меджепегіт зі східної Яви після поразки короля Парамансевари у 1377 р. Імперія Меджепегіт існувала до початку XVI ст. Мусульманське королівство біля Палембанга відбило всі спроби голландців та британців встановити тут колоніальний вплив в XIX ст. Влада Нідерландів тут була встановлена тальки у 1823 р. Японія окупували провінцію протягом Другої Світової Війни. Провінція стала частиною Республіки Індонезія в 1950 р.

Південна частина гір Барісан простягається вздовж західного кордону Південної Суматри. Тут є вулкани з середньою висотою близько 2 400 м. Гори поступово перетворюються на широкі рівнини, що відділюються в узбережжя поясом боліт шириною близько 240 км. Повільні та повноводні річки несуть розмиті породи з заходу. Центральні низини покриті значною мірою болотяними лісами. Гори вкриті лісом з дубів, лаврів, папоротей та хвойних дерев. Сільське господарство, основа економіки, вирощує каучукові дерева, тютюн, пальмову олію, копру, рис, каву, чай, спеції, перець, кукурудзу і т. д. Також збільшується вирощування овочів та фруктів. Промисловість виготовляє оброблену їжу, напої, оброблений тютюн, тканини, меблі, папір, хімікати, гумові товари. Багато заводів, що виробляють хімічні добрива та займаються очисткою нафти розташовано в Палембанзі. Дороги та залізниці розташовані головним чином на центральних низинах та вздовж гір і з'єднують головні міста. Основу населення складають народи мінангкабау, батак, редйон-лампон, бантмейці і яванці. Тут проживає також невелика кількість індійців та китайців. Площа провінції 93 083 км. Населення 6 899 675 чол.