Бенгкулу (провінція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бенгкулу
Bengkulu
Bengkulu coa.png
Девіз:
{{{зображення}}}
Карта Бенгкулу
Столиця Бенгкулу
Губернатор Джунаіді Хамсях (Junaidi Hamsyah)
Площа 19919.33 км²
Населення 1 813 393
Етнічні групи Рджанги, Яванці (22,3%), Сераваі (17,9%), Лембаки (4,9%), Пасемахи (4,4%), Мінангкабау (4,3%), Малайці (3,6%), Сунданці (3%), Батаки (2%)
Релігія Іслам
Мови Індонезійська мова (офіційна), реджанг, бенгкулу
Часовий пояс UTC+7
Сайт http://go.bengkuluprov.go.id/

Бенгкулу (Bengkulu) ─ провінція Індонезії на південно-західній Суматрі, що межує з Західною Суматрою на півночі, Джамбі та Південною Суматрою на сході і Лампунгом на південному сході. Провінція займає територію 19 786 км і включає острови Мега і Енганно в Індійському океані.

Історія[ред. | ред. код]

Цей регіон колись був основною частиною імперії Срівіджая в VII ст. Провінція стала складовою частиною імперії Меджепегіт зі східної Яви у XVI ст. Першими європейцями, що опинилися тут були португальці, а тоді й голладці. Регіон поступово став володінням Нідерландів. Місто Бенгкулу, тепер столиця провінції, та сусідні території належали британцям до 1824 р., коли голландці уклали договір про передачу. Бенгкулу стала частиною республіки Індонезія в 1950 р.

Географія[ред. | ред. код]

Гори Бенгкулу, в який є багато активних та погаслих вулканів, простягаються паралельно до узбережжя та перетинають всю провінцію. Гора Себлат має висоту 2 383 м, а гора Каба 1 938 м. Біля гір розташовані родючі берегові рівнини, які час від часу удобрюють лава та вулканічний попіл. Річки і струмки, включаючи річки Селеган та Себлат, течуть у південно-західному напрямі до Індійського океану.

Економіка[ред. | ред. код]

Сільське господарство вирощує каучукові дерева, тютюн, пальмову олію, копру, рис, кукурудзу і чорне дерево. Промисловість і майстерні займаються обробкою їжі, різьбою по дереву, обробкою металу, шкіри та промисловим виробництвом транспортного устаткування.

Транспорт[ред. | ред. код]

Дороги йдуть паралельно узбережжю і з'єднують найголовніші населені пункти.

Населення[ред. | ред. код]

Мінангкабау та реджан лампон ─ це головні етнічні групи, решту населення складають, переважно, араби і китайці.

Джерела[ред. | ред. код]