Рим, відкрите місто

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рим, відкрите містоPicto infobox cinema.png
Roma città aperta
Roma citta aperta poster.jpg
Жанр Драма (жанр)
Режисер Роберто Росселліні
Продюсер Джузеппе Амато, Rod E. Geigerd[1] і Роберто Росселліні[1]
Сценарист Роберто Росселліні, Федеріко Фелліні, Серджо Амідеї
У головних
ролях
Анна Маньяні, Альдо Фабріці
Оператор Ubaldo Aratad
Композитор Ренцо Росселліні
Кінокомпанія Minerva Filmd
Дистриб'ютор Minerva Filmd і Netflix
Тривалість 99 хв.
Мова італійська
Країна Італія Італія
Рік 1945
IMDb ID 0038890
CMNS: Рим, відкрите місто у Вікісховищі

Золота пальмова гілка«Рим, відкрите місто» (італ. Roma, città aperta) — фільм Роберто Росселліні 1945 року, який вважається відправною точкою в розвитку італійського неореалізму та однією з найкращих світових кінокартин. Роль у цьому фільмі якраз і дала початок блискучій кар'єрі Анні Маньяні.

Фільм був представлений на 1-му Каннському кінофестивалі у 1946 р. та отримав премію Гран Прі в категорії найкращий фільм. Цього ж року він отримав дві Срібних Стрічки за найкращу режисерську роботу та за найкращу жіночу роль другого плану і був номінований на премію Оскар у категорії найкращий оригінальний сценарій.

Сюжет[ред. | ред. код]

Події фільму відбуваються у 1944 році в Римі. Гестапо полює за інженером Джорджіо Манфреді, який знаходить притулок у квартирі свого друга Франческо. Йому також допомагає священик Дон П'єтро і наречена Франческо — вдова Піна. Наступного дня у Франческо і Піни призначено весілля, вінчати їх повинен Дон П'єтро, хоча Піна і не дуже релігійна, тим більше вагітна до весілля.

Діти підривають вночі цистерну з бензином недалеко від будинку. Вдень будинок оточують німецькі війська і починають обшук квартир. Франческо заарештували. Піна біжить за машиною, в якій везуть Франческо та інших захоплених, і її розстрілюють. Пізніше на автоколону нападають учасники Опору і звільняють заарештованих. Джорджіо і Франческо ховаються на квартирі коханки Джорджіо, Марини, але вона видає їх гестапо в обмін на наркотики.

Наступного дня гестапо заарештовує Джорджіо, Дона П'єтро і німецького дезертира. Останній повісився в камері. Гестапівці катують Джорджіо на очах у Дона П'єтро. Священик молиться за Джорджіо, щоб той нікого не видав. Від тортур Джорджіо вмирає. Дона П'єтро розстрілюють на очах у дітей з його будинку….

Касові збори[ред. | ред. код]

Станом на 31 грудня 1956 р. фільм зібрав 124.500.000 лір.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]