РосУкрЕнерго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
РосУкрЕнерго
Тип бізнес
Форма власності Акціонерне товариство[d]
Галузь нафтова промисловість
Засновано 2004
Штаб-квартира Цуґ
Холдингова компанія Газпром
rosukrenergo.ch

«РосУкрЕнерго АГ» (RosUkrEnergo AG, RUE) — компанія з перепродажу природного газу на території України, а також Східної і Центральної Європи, яка в 2004–2009 роках була посередником при постачанні газу в Україну і ЄС.

Юрисдикція[ред. | ред. код]

Зареєстрована в швейцарському кантоні Цуг 22 липня 2004 року як спільне підприємство двох фінансових організацій — групи «Газпромбанк» (яка володіє 50 % акцій спільного підприємства через зареєстровану в Швейцарії компанію ARosgas Holding AG) і компанії Centragas Holding (Центрагаз Холдинг), фактичними співвласниками якої є громадяни України Дмитро Фірташ (90 %) і Іван Фурсін (10 %).

Статутний капітал — 35 000 доларів США.

7 липня 2014 року російський «Газпром» і австрійська Centragas Holding AG, підконтрольна українському бізнесменові Дмитру Фірташу, прийняли рішення про ліквідацію компанії РосУкрЕнерго AG (RUE, Швейцарія)[1].

Власники та керівництво[ред. | ред. код]

Акціонери компанії RosUkrEnergo AG в рівних частках (по 50 %) — ВАТ «Газпром» і Centragas Holding AG; власники останньої — громадяни України Дмитро Фірташ (90 %) і Іван Фурсін (10 %).[2]

Сам Фірташ в розмові з послом США восени 2008 року (ці відомості потрапили в ЗМІ через «ВікіЛікс»), визнавав, що на початку свого газового бізнесу йому «надавав дозвіл на бізнес» московський кримінальний авторитет Семен Могилевич (Сергій Шнайдер), якого уряд США оголосив «одним з десяти найрозшукуваніших у світі ворогів США».[3][4][5]

У компанії RosUkrEnergo AG два виконавчих директори. Виконавчий директор від Centragas Holding AG — Дмитро Глебко. Другим виконавчим директором в травні 2008 року був призначений Микола Дубик, який змінив який вихідця з КДБ Костянтина Чуйченко, що навчався в одній групі з Дмитром Медведєвим і був призначений помічником Президента Росії — начальником контрольного управління Президента Росії.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]