РосУкрЕнерго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
РосУкрЕнерго
Тип бізнес
Форма власності Акціонерне товариство[d]
Галузь нафтова промисловість
Засновано 2004
Штаб-квартира Цуг
Холдингова компанія Газпром
Сайт rosukrenergo.ch

Джерела:
 • «РосУкрЕнерго АГ» (RosUkrEnergo AG, RUE) — компанія з перепродажу природного газу на території України, а також Східної і Центральної Європи, яка в 2004-2009 була посередником при постачанні газу в Україну і ЄС.

  Юрисдикція[ред. | ред. код]

  Зареєстрована в швейцарському кантоні Цуг 22 липня 2004 року як спільне підприємство двох фінансових організацій — групи «Газпромбанк» (яка володіє 50 % акцій СП через зареєстровану в Швейцарії компанію ARosgas Holding AG) і компанії Centragas Holding (Центрагаз Холдинг), фактичними співвласниками якої є громадяни України Дмитро Фірташ (90 %) і Іван Фурсін (10 %).

  Статутний капітал — 35 000 доларів.

  7 липня 2014 російський «Газпром» і австрійська Centragas Holding AG, підконтрольна українському бізнесменові Дмитру Фірташу, прийняли рішення про ліквідацію компанії РосУкрЕнерго AG (RUE, Швейцария)[1].

  Власники та керівництво[ред. | ред. код]

  Акціонери компанії RosUkrEnergo AG в рівних частках (по 50 %) — ВАТ «Газпром» і Centragas Holding AG; власники останньої — громадяни України Дмитро Фірташ (90 %) і Іван Фурсін (10 %).[2]

  Сам Фірташ в розмові з послом США восени 2008 року (ці відомості потрапили в ЗМІ через «ВікіЛікс»), визнавав, що на початку свого газового бізнесу, йому «надавав дозвіл на бізнес» московський кримінальний авторитет Семен Могилевич (Сергій Шнайдер), якого уряд США оголосив «одним з десяти найрозшукуваніших у світі ворогів США».[3][4][5]

  У компанії RosUkrEnergo AG два виконавчих директора. Виконавчий директор від Centragas Holding AG — Дмитро Глебко. Другим виконавчим директором в травні 2008 року був призначений Микола Дубик, який змінив який вихідця з КДБ Костянтина Чуйченко, що навчався в одній групі з Дмитром Медведєвим і був призначений помічником Президента Росії — начальником контрольного управління Президента Росії.

  Див. також[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]