Свята Великої Британії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Свята у Великій Британії — це офіційно встановлені у Великій Британії святкові, пам'ятні дні.

У Великій Британії існує вісім святкових днів у році, це ті дні в які британцям не потрібно іти на роботу. Це: Різдво, День подарунків, Новий Рік, Велика п'ятниця, Великодній понеділок, Травневий день, Spring Bank Holiday і Late Summer Bank Holiday. Термін «Bank Holiday» відноситься до 19-го століття, коли в 1871—1875 роках більшість з цих днів були святковими днями, тобто днями, коли банки повинні були бути закриті. Дотримання цих днів більше не обмежується лише банками.

Усі святкові дні, крім Різдва та Дня подарунків, які відбуваються відповідно 25 та 26 грудня, не випадають на одну і ту ж дату кожен рік. Велика П'ятниця і Великдень понеділок залежать від Великодньої неділі, яка випадає зазвичай в перший понеділок травня. Святкові весняні канікули (Spring Bank Holiday) відбуваються в останній понеділок травня, а літні канікули (Late Summer Bank Holiday) в останній понеділок серпня.

Більшість цих свят мають релігійне походження, хоча для більшої частини населення вони вже давно втратили своє релігійне значення і залишилися просто днями, коли люди розслабляються, їдять, п'ють і веселяться.

Окрім святкових днів, є й інші фестивалі, ювілеї та просто дні, на яких спостерігаються певні традиції, але, якщо вони не випадають у неділю, вони звичайні робочі дні.