Спорт у Великій Британії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Спортом у Великій Британії займаються ще з давніх часів. На такому маленькому острові, з населенням в 53 млн чоловік, зародилося й існує понині безліч видів спорту. Спорт в житті британців відіграє дуже важливу роль, вони пишаються тим, що більшість видів спорту з'явилися саме в їхній країні.

У Сполученому Королівстві з'явилась такі види спорту, як футбол, регбі, крикет, нетбол, дартс, гольф, теніс, настільний теніс, бадмінтон, сквош, боулз, сучасне веслування, хокей, бокс, снукер, більярд і керлінг.

Футбол[ред. | ред. код]

Футбол

Футбол — є національним видом спорту в Англії та найпопулярнішим у світі. В англійській футбольній лізі налічується 92 ігрових клуба. Правила гри в футбол були розроблені в Англії та Шотландії ще в середні віки. Тоді люди грали просто ради розваги, починаючи від малої дитини до стариків. На вершині футбольної піраміди Великої Британії знаходиться англійська прем'єр-ліга. Чотири з двадцяти її клубів, так звана «велика четвірка» — «Арсенал», «Челсі», «Ліверпуль» і «Манчестер Юнайтед», — світові бренди. Їх гравці заробляють понад 150 тисяч фунтів на тиждень.

Правила гри в футбол[ред. | ред. код]

Під час гри беруть участь дві команди по десять чоловік без урахування голкіпера (всього 11 чоловік). Єдиним знаряддям праці є м'яч. Грати дозволяється лише ногами. Якщо гравець доторкнувся рукою до м'яча призначають найвищу міру штравного удару — пенальті. Але ці правила не діють на голкіпера або під час ауту. Він має право взяти м'яч в руки, але за умови, утримувати його в повітрі не більше 6 секунд. Тривалість матчу — два тайми по 45 хвилин. Але суддя має право додати певну кількість часу за затримки ігри, через заміни, травми, тощо. Між таймами повинна бути перерва до 15 хвилин.

Регбі[ред. | ред. код]

Регбі

Регбі набув популярності лише в англомовних країнах, Італії та Франції. Він широко поширений в Англії, Шотландії та Уельсу. Назва цьго виду спорта набуло від назви однойменної англійської школи в Уорікширі. Він схожий на футбол, але грають овальним м'ячем. Від нього пішов такий вид спорту, як американський футбол. Такі країни, як Англія, Шотландія, Уельс та Ірландія, разом з Францією і Італією, грають в щорічний турнір з регбі, який називається Шість Націй.

Правила гри в регбі[ред. | ред. код]

У регбі бере участь дві команди по 8 чоловік. Грати можна руками й ногами. При грі руками заборонено передавати м'яч вперед, але ногами бити м'яч вперед можна. Гравець, який лежить на землі, заборонено брати участь у грі. Повалений на землю гравець зобов'язаний якомога швидше випустити м'яч із рук.

Просування гравця з м'ячем можна зупинити. Для цього ьреба обов'язково схопити його двома руками й повалити на землю. Заборонено захоплювати гравця за шию чи однією рукою або ставити підніжки. Гра складається із двох таймів тривалістю 40 хвилин кожен. Проте, після того, як час тайму вибіг, боротьба не припиняється, доки м'яч не вийде з гри.

Крикет[ред. | ред. код]

Крикет

Крикет — дуже складний вид спорту, який бере початок в середині 17 століття. В крикет грають як в сільській місцевості, так і в містах. Гру проводять по неділям з квітня по серпень. Також англійці полюбляють грати в п'ятиденні ігри по крикету. Вони все літо грають проти колишніх колоній Британії, а саме Австралії, Індії та Вест-Індії.

Правила гри в крикет[ред. | ред. код]

В крикет грають на овальному полі, в центрі якої овальна доріжка. На протилежних кінцях доріжки знаходяться хвіртки, що складаються з стовпів — 71 см у висоту і шириною в 22 см — з лежачими на них перекладинами. Відбиваючий гравець спеціальною битою повинен захистити хвіртку від кидків м'яча. Всі 11 гравців команди, яка подає м'яч, знаходяться на полі, а у команди, яка відбиває, на полі тільки два відбиваючих, які знаходяться у протилежних хвірток. Всього грає 13 чоловік. З 11 чоловік команди, що подає дев'ять можуть бути розставлені по полю так, як вирішить капітан, 10-й гравець кидає м'яч по хвіртці, а 11-й знаходиться прямо за гравцем з бітою. Його завдання — зловити м'яч за хвірткою.

Великий теніс[ред. | ред. код]

Великий теніс

Великий теніс — один з найстаріших видів спорту, який виник у 19 столітті. Найвідоміший тенісний турнір — це Вімблдон. Зазвичай початок турніру відбувався в понеділок 22 червня. Саме в цей час в Англії була найкраща погода. Під час турніру, люди їли свіжу полуницю з вершками. Це уже стало традіцією для відвідувачів турнірів.

Правила гри в теніс[ред. | ред. код]

Гра в теніс — надзвичайно корисна для організму спортивна гра. В ній бере участь 2 гравців «Один на один». Розміри майданчика складають 23,77×8,23 м. Мета гри — перекинути тенісний м'яч на бік свого конкурента так, щоб йому не вдалося повернути його назад. Тенісне змагання починається з подачі м'яча. Під час подачі гравцю забороняється змінювати своє місцерозташування. Матчі складаються з сетів, а сети — складаються з геймів. В геймі рахунок йде до трьох виграних подач. Гейм згідно з правилами гри у великий теніс виграє той, хто раніше заробить 40 очок.

Скачки[ред. | ред. код]

Скачки

Скачки — це гра для королів. Ще з давніх часів, в цю гру грали лише заможні люди чи дворяни. Зараз цей вид спорту доступний для усіх людей. Зараз він є дуже популярним видом спорту. Глядачі навіть можуть робити ставки в букмекерських канторах. Деякі з найбільш відомих перегонів проводяться в Аскоті. Аскот — англійське маленьке містечко на півдні Англії. Щороку це місто стає центром скачок, в якому беруть участь усі скакуни світу. Такі скачки тривають протягом одного тижня в червні. Ці скачки мають назву Royal Ascot. Королева завжди присутня в Аскоті на скачках. Навіть королева має багато скакових коней. Її захоплення — спостерігати за скачками.

Правила гри в скачки[ред. | ред. код]

Скачки проводяться на стадіоні. Скакуни, зазвичай їх десятеро, зі своїми кіньми стають в лінію. Після пострілу вони мають, навколо стадіону, прискакати якомога швидше до фінішу. Перемагає той, у кого кінь першим перетнув фінішну лінію.