Сумська єпархія УПЦ КП

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Сумська єпархія
Свято-Воскресенський кафедральний собор
Свято-Воскресенський кафедральний собор
Основні дані
Церква Українська православна церква — Київський патріархат
Заснована 1996
Юрисдикція Сумська область
Єпархіальний центр Суми
Кафедральний собор Свято-Воскресенський кафедральний собор
Парафій 147[1]
Титул правлячого
архієрея
Архієпископ Сумський і Охтирський
Правлячий архієрей
Правлячий архієрей Мефодій

Сумська єпархія — єпархія Української православної церкви — Київського патріархату на території Сумської області.

З перших століть до Різдва Христового вся територія області входила до складу земель, на яких проживали ранні слов'янські племена. Пізніше ці землі входили до складу Київської Русі. На Сумщині відомо понад 80 давньоруських городищ, зокрема літописні Ромни, Вир, В'яхань, Путивль, Попаш, Глухів, Зартий.

На початку двадцятих років ХІІІ століття переважна більшість прадавніх городищ була знищена монголо-татарами.

Славу Київської Русі намагався відродити Богдан Хмельницький. У роки Визвольної війни і до смерті гетьмана існувала українська держава до складу якої частково входила й територія Сумщини. Цими землями проходило військо гетьмана Івана Виговського. Саме тут, під Конотопом, відбулася знаменита Соснівська битва в якій українська армія перемогла російську.

Сумську єпархію Української Православної Церкви Київського Патріархату створено рішенням Священного Синоду від 24 березня 1996 року. За цей час вона зросла чисельно, зміцніла організаційно. Сталося це завдяки зусиллям духовенства та керуючих архієреїв: Геронтія, Михаїла, Флавіана, Мефодія(Срібняка).

До складу Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату входить місто Суми разом з Сумською областю. Сумська область нараховує 18 адміністративних районів. Згідно з цим розподілом єпархія розділена на благочиння. Отже загалом Сумська єпархія нараховує 19 благочинь (18 районів і місто Суми). У всіх діють парафії Київського Патріархату.

Станом на 1 січня 2007 року Сумська єпархія мала 226 парафій, 90 з них — юридичні особи. Для оптимізації роботи керівних структур єпархіального управління діяльність розбито на напрямки. Зокрема діють місійний, видавничий, науково-історичний, паломницько-туристичний відділи, навчальний комітет, прес служба єпархії.

У Сумській єпархії діє Братство святого апостола Андрія Первозваного (голова братства священик Богдан Козенко) та сестринство (голова Катерина Завгородня). Налагоджено видання єпархіальної газети «Православний християнин». Вона виходить щомісяця накладом 2000 примірників.

Світлини[ред.ред. код]


Посилання[ред.ред. код]

Веб-портал Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату

Примітки[ред.ред. код]

  1. Парафії, що мали статус Юридичної особи. Станом на 1 січня 2009 року. Дані Держкомнацрелігій