Тріпурасундарі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шрі Лаліта - Тріпурасундарі

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм» Hindu swastika

Тріпурасундарі - одна з форм шакті в індуїзмі. Це Шакті - Сварупа Брагмана , саме Вона є близькому і початковою формою Брахмана . Одна із 10 форм богині (дашамахавідья). Маха-Тріпурасундарі («Велика Красива (Богиня) трьох світів"), також звана Шодаші (Ṣoḍaśī) ("Шістнадцятилітня"), Лаліта ("Ігрива» [1]) і Раджа-раджешварі(Rājarājeśvarī) ("Королева королев, Верховна правителька").

Сутність і прояви[ред.ред. код]

Вся світобудова , всі форми , всі дії , гуни є творінням Тріпурасундарі , саме за допомогою Тріпурасундарі , Брахман проявляється в цьому світі. Тріпурасундарі є Володаркою всіх світів , єдино , над ким вона не має влади , це всепроникаючий Брахман , тому що Вона і є сама Влада і Сила Брахмана.
Одне з кращих імен Деві - це Тріпурасундарі . Це ім'я говорить нам , що Вона є найпрекраснішою у всіх трьох світах. Є багато інтерпретацій слова « тріпура ». Каліка - пурана розповідає , що відповідно до бажання творіння і прояви тіло Шиви стало « потрійним » , верхня частина стала Брахмою , середня частина стала Вішну , а нижня Рудрой . Оскільки ці три частини ( пура ) знаходяться в Шиві , його називають Тріпура , а його дружину Тріпура . В Камакья - Віласа великий мудрець Абхіюкта згадує , що Деві створила всі три форми , Вона знаходиться у всьому і у формі трьох світів , і існує після руйнування цих світів , а після їх руйнування відновлює їх знову. В Брахманда пуране , згадано, що Деві Тріпурасундарі управляє всесвіту , Вона - Вища Цариця , і Брахма , Вішну і Шива - виконуючі Її дії в Її царстві . По суті , Тріпурасундарі є проявленим Брахманом , саме по її милості ми здатні пізнати Брахман , бо вони суть єдине ціле.
У всесвіті можуть існувати мільйони Брахм , Вішну і Рудру , мільйони девів і шакті , але лише Тріпура -Сундарі є Єдиною , всі інші - це Її діти. Вона любить своїх дітей , саме вона відкриває через Веди знання про Брахмане . Вона вічно сп'янівши єдністю з Брахманом , Вона є суть дій Бог а .
Лаліта- Сахасранама показує її у присутності Лакшмі і Сарасваті , супроводжуючих Її з боків. В Саундарья - лахарі , згадується , що Брахма , Вішну і Шива почали їх космічне творіння , коли Вища Шакті на частки секунди з'єднала свої брови. Молитва Деві складається з трьох складів , і її 15-літерна молитва складена з трьох піків ( наголосів ) . Вона присутня в трьох наді ( сушумна , пінгала і Іда ) , Вона правитель трьох шакті - іччха , джняна і крия (намір , знання і дія) .
Вона проникає у всі три світу - небеса , землю і пекло. Вона керуючий всіх трьох тіл - стхула , сукшма і карана (груба , тонка і причинний ) . Вона присутня в трьох станах - джаграт , свапна і сушупті (неспання , сон зі сновидіннями і глибокий сон).
Хоча Вона і первісніша гун , Вона проникає у всі три гуни - саттва , раджас і тамас . Любов і радість - природні якості краси. Чхандогья - упанішада говорить , що туга і бажання - джерело болю , в тому , що звичайно і не містить щастя. Один Бог може виробляти щастя , коли щастя приймає форму. Ця форма - Сундарі сарванга Сундарі , хто має всю повноту краси, щастя і досконалості , саме Тріпурасундарі є Джерелом . Божественна мати Тріпурасундарі допомагає нам у нашому пошуку і веде нас в кожній дії , за її милості джива досягає звільнення , саме по милості Тріпурасундарі завіса Майї , яку плете Тріпурасундарі , видаляється.

Дорога , Тріпура є кінцевою , початкова Шакті , світло прояви . Вона , купа букв алфавіту , народила трьох світах. При розчиненні , вона є обителлю всіх таттв , залишаючись Себе - Vamakeshvaratantra

Що таке Шрі Видья і яке відношення це має відношення до богині Лалита та її янтри , на Шрі Янтра ? Видья означає знання , спеціально жіночий знання , або богиню , і в цьому контексті ставиться до її аспекті під назвою Шрі Лалита або Тріпурасундарі якого чарівне схема називається Шрі Янтра . Вона являє собою червона квітка , так що її схема квітка теж.

Тантрік традиція розглядає його символи як мають валовий аспект , тонкий аспект , і вищий аспект. З точки зору Лалита , груба форма є образ богині з чотирма руками і так далі , тонка форма є як янтри , і вища форма її мантра , всі три з яких богиня в різних аспектах. За іноді барвистою символізму глибока мудрість у поєднанні з практичним способів реалізації себе .

Поклоніння[ред.ред. код]

Лалита любить пуджу . Цей термін зазвичай перекладається як поклоніння. Тим не менш, це вводить в оману , так як він вводить подвійність в процес, спрямований на принести практикуючому ( садхака або sadhvika ) до недвойственной положенні. Там можуть бути різні пуджи в тому числі щоденних обрядів , які виконуються на чотирьох сутінках , обряди зробив для конкретних об'єктів , додаткові обрядів , проведених на фестивальних днів , або на інше сприятливі дні , такі як місячні затемнення або входу сонця в зоряного сузір'я , обряди в зборах або групами і обрядів , здійснених з партнером. Subhagodaya , на цьому сайті , є перекладом , який дає повну пуджу Тріпурасундарі або Лалита .

Лалита означає , що вона Хто грає. Все творіння , прояв і розчинення вважається гра Деві або богиня . Mahatripurasundari її звуть як трансцендентної красою трьох міст , опис богині як завойовника трьох містах демонів , або як потрійний міста ( Тріпура ) , але насправді метафора людської істоти.

Що ж тоді є янтра ? Слово зазвичай перекладається як машина , але в спеціальному сенсі тантрік традиції відноситься до Деві в її лінійної або геометричної форми. Янтри , до речі , завжди використовуються плоскі. Вони можуть бути двовимірним або тривимірним. Кожен аспект Деві має свою власну мантру і Янтра . Янтра Деві Лалита є Шрі Янтра . Божественність янтри завжди знаходиться в центрі або вершини .

Різні частини або пелюстки і лінії янтри зазвичай розташовані концентричними колами ( мандали ) і містять променів або суб- кінцівки деви . Шрі Янтра має дев'ять з цих мандал , кожен наповнений різними аспектами Деві. У Шрі Янтра є 111 аспекти . Шрі Янтра називається геометрична форма людського тіла , що припускає , що богиня , як Макрокосмом є одним з людини як мікрокосму . Лаліта , як початкової Деві , промені з її служителів і Шакті як модифікації Місяця, Сонця і вогню. У цьому Шиви немає місця , немає якості , не маючи можливості діяти. Тільки тоді , коли з'єднується з Деві може «він» акт.

Це засновано на тонкому і практична ідея Шиви як чистої свідомості , свідка потрійний прояв його Шакті . Це Шакті , сама суть трьох гун Sattvas , раджаса і тамаса , є причиною всіх проявів у всесвіті і як людину. Три Шакті , шляхом змішування і повторне змішування , створили все.

Шакті в три рази , як сонця, місяця і вогню - тобто усіх зіркових сузір'їв і планет , і, отже , самого Часу. Вона в три рази як воля ( іччха ) , Знання ( Джнана ) і дій ( крия ) . Вона складається з трьох частин , як інтелект , почуття , фізичне відчуття .

Шакті в три рази , як пробудження мрії - глибокий сон. Те, що називається Четвертий є свідком , Шива , який, як кажуть пронизують весь космос так само, як тепло проникає червоний гарячу праску .

Фізичне тіло , згідно заповітам Аюрведи , в три рази , як " соків" Вата , Пітта і капха (слешма) . Різна комбінації цих трьох шакті складають фізичне тіло.

Шакті також у п'ять разів , як ефірного , повітря, вогню , води і землі. Поєднання п'яти елементів і трьох гун виробляти вічності Лалита автора ( нітйас ) - 15 в кількості , кожен з яких визначається з місячним день світлої половини. Місяць , що символізує Шакті , є дзеркальним або віддзеркалення , є в сукупності все творіння .

Уважне вивчення деталей , що відносяться до дев'яти мандал Шрі Янтра показує , що шакті всьому колу представляють людська істота, яка , в потенціалі , є Шакті - Шива об'єднаних . Мета полягає в тому , щоб людина зрозуміла , що всі повноваження , енергії і проявом є шакті свідомості , чиста свідомість .

Янтра може бути розглянутий у двох напрямках , або як прояв або розчинення. Технічне обслуговування є проміжним станом між двома полярностями . Коли вона шанується як творцем замовлення від центру до периметру. Як розчинення , пуджа від периметра до центру.

У Subhagodaya Шивананда Йоги дається щоденний ритуал або пуджу Лалита в Шрі Янтра - на основі Vamakeshvara Тантри . Цей обряд заснована на недвойственності , в духовному сенсі реалізації власного єдності макрокосму і мікрокосму .

Як пуджа призначений, щоб вигнати усі думки про різницю , деви вперше відчув або візуалізовані в серці , а потім витягується через дихання і встановлено в янтри . Вона потім поклонялися як насправді живуть там . Але чіткий зв'язок була зроблена між суб'єктом і об'єктом. Істинний будинок Деві є як космо -творцем в центрі тіла , яке є деви в людській формі .

Бала -Сундарі - Бхайраві[ред.ред. код]

Хоча Тріпурасундарі , як мати всесвіту ( Джагадамба ) є аспект найчастіше зустрічаються в роботах Шрі Відья , вона також поклоняються як Бала(молода дівчина ) , і, як Бхайраві (стара) .

Як Бала , вона незаймана , дуже грайлива і дорога. Бала має свій власний янтри і мантри . її відья є "Айм Клім Саух" .

Бхайраві також аспект Лаліта , але представляє Шакті в яких менструації зникли, і має деякі приналежності з Калі. Тріпура означає Богиню , в якій укладені всі три аспекти: Калі , Сарасваті і Лакшмі , або Калі , Лаліта і Тара . Також Її називають Шодаші - « шістнадцятирічна ». Одна з версій , що описують значення імені Шодаші , говорить про те , що це пов'язано з місячними фазами - тітхі , п'ятнадцять з яких складають світлу половину місячного місяця , а інші п'ятнадцять - темну . А Шодаші , як шістнадцятирічна , перевершує всі фази , або ритми часу. Так само вона - додатковий елемент , який дає тітхі поштовх до зростання і зменшенням , реальність , що лежить в основі космічних ритмів і керуюча космосом.

Сонце і Місяць стають символами чоловічого і жіночого начала , також як Шива і Шакті . У тантрах Місяць часто приймається як символ Деві. Повна - світла Місяць - це саттвічні ( милостиві ) форми Матері , що йде Місяць перед молодиком і саме молодик, коли кругом пітьма , - це форми Богині , що вселяють страх , співвідносні з тамасом . Коли Місяць сповнена , - Вона - Деві Тріпура . Тріпура - ім'я Богині , буквально означає " три міста ; потрійна " . «Три міста - характеру» , три «жіночих» стану : природа як діва - Бала , як родюча жінка - Тріпура і жінка після зупинки менструації - Тріпура Бхайраві . Зв'язок між Калі і Сундарі Упасанамі ( Поклонінням ТріпураСундарі ) дуже близька. І проявляється вона навіть в темну і світлу половини місячного циклу. Калі в більшій мірі проявлена ​​в період молодика ( Амавасйа ) , Сундарі (або Шодаші ) - у світлу половину місяця - Повний місяць ( Пурніма ) . Калі пов'язана з тітхі ( місячними добами ) спадної місяця , в той час як Богиня Шодаші - Уособлення місячних циклів - пов'язана з циклами зростаючого Місяця . Богиня Шодаші і повний місяць уособлюють повноту знання. У той час як Калі і молодик уособлюють Знання , що перевершують навіть повноту знання. Так Калі і Шодаші доповнюють один одного. Висхідна місяць і спадна - порівнянні також зі шляхами ніврітті ( шляху повернення до розуміння Первинної стану , згортання матерії і всіх її складових елементів в точку ) і праврітті (шляхи маніфестації , розширення , мнимого розділення з Джерелом , появи матерії) . Богиня Тріпурасундарі уособлює Правріттімарга , тоді як Шрі Каліка - шлях ніврітті.

Шанування Тріпура Сундарі[ред.ред. код]

Вона є Верховне Божество з тантричній лінії Шрікула. Основні тантри Шрі-відьї - "Вамака-ішварі-мата" (Вамакешвара Тантра), "Камікалавіласа-тантра" та "Тріпура-рахасья". Вона є найбільш приваблива "Тантрична Парваті" або "Мокша Мукута" для тантра садхака. Її день народження - Мата Тріпура Сундарі Джаянті святкується в день пурніма (повня) маргашірша місяця згідно з місячним календарем. У 2014 році він відзначатиметься 5-6 грудня. Богиня Тріпура Сундарі особливо шанується в тантричній лінії Шрі Відья . У Традиції натхів під час однієї з ініціацій , яка називається упадеші - дікша , Гуру передає учневі мантри і форми Упасана Богині Баласундарі . Бала означає " вічно юна " - це Богиня у віці 8 років.

Є багато прайог ( ритуалів) , пов'язані з Шрі Янтрою . Деякі ритуали залежать від сприятливих часів , таких як дні повного місяця чи ночі в конкретних сонячних місяців.

Ми бачимо в Шрівідьї комбінацію елементів, поглядів і практик, які об'єднуються разом і демонструють набір загальних рис, що визначають категорію «шактиський тантризм» . Наявність тільки однієї з притаманних Шрівідьї рис, ізольованій від інших, не буде показувати, без сумніву, що автор обізнаний про її систематичну присутність в тантрах на санскриті. Однак, якщо деякі особливі елементи Шрівідьї в наявності, як це має місце в Тірумантірамі, будь-хто може уявити неспростовні докази присутності її культу, незважаючи на відсутність більш широкого інтелектуального чи ритуального контексту. В Тірумантірамі саме наявність особливої ​​мантри Шрівідьї, Шрівідья-мантри і, що є ще більшою особливістю, її спосіб викладу, наводить на думку, що автор мав більш ніж поверхове ознайомлення з її вченнями.

В центрі вчення Шрівідьї знаходиться богиня Лалита Тріпурасундарі, якій поклоняються в образі її мурті, також в образі Шрівідья-мантри і дивовижною на вигляд янтри, відомої як шрі-чакра або шрі-янтра. Хоча божество, яке має антропоморфний, фізичний вигляд, повсюдно зване Лаліта або Тріпура може мати другорядне значення до більш розвинених форм культового поклоніння, воно значимо для самовизначення Шрівідьї. З'єднання богині з міфології з Шрівідья-мантрою і шрі-чакрою являють собою найважливішу теологічну тріаду, що позначає Шрівідью. Як і передбачає її ім'я «Три міста», культ Тріпура Сундарі висуває троїсту концепцію божественності і всесвіту. В рамках канону санскритських тантр культ Тріпури, який деякі адепти називають Саубхагья сампрадая, або «ланцюгом процвітання», найбільшою мірою споріднений традиції каула кашмірського шиваизма. Фактично, цілий масив теорій і термінів, що належить кашмірському шиваїзму, був запозичений і пристосований під потреби Шрівідьї. Наприклад, вчення про потрійну природу мантр сприйнято з невеликою зміною, а саме те, що мантри розглядаються як вищий і найбільш дієвий засіб, що є рисою, що дозволяє відрізняти шактів і шайвів і Шрівідью від інших традицій .

Як показав Мадхукханна, найраніші тексти Шрівідьі на санскриті, ймовірно, мають кашмірське походження і розділяють загальну інтелектуальну ідіому. Ці тексти, коментатори і ідеї не з'являються в письмовій формі, принаймні, аж до дев'ятого століття. Ми припускаємо, що структура світогляду Шрівідьї встановилася, бути може, за два століття до того, як воно знайшло своє оформлення в санскритських текстах.

Буквально означаючи «блага (шрі) мудрість (відья)» або «мудрість [богині] Шрі», Шрівідья охоплює пантеон індуїстських богинь, які виступають як аспекти великої богині (Махадеві). Безсумнівно, предметом культу є Шрі - милостива (Саум) дружина Шиви. Хоча Шрі Шрівідьї нагадує дружину Вішну і навіть приймає одну з її ролей як Шрі бога Вішну, вона є богинею, чий образ закорінений в шиваітській традиції. Потім, Шрі символізує особливу природу і функції Лаліти. Те, що вона втілюється в образі благості (шрі), говорить про те, що вона є за природою своєю прихильним божеством, чия могутність пов'язано одночасно з самоконтролем і здатністю контролювати інших.

Як вище божество в образі Шакті (Парашакті) вона - незалежна велика богиня і проте вона приймає пов'язану з наділенням енергією і іноді підлеглу роль дружини Шиви. Напівнезалежний характер положення богині і здатність підтримувати всі інші божества, включаючи Шиву, слід розглядати в більш широкому контексті шактизма, в рамках якого богині зберігають міцні зв'язки з чоловічими персонажами індуїстського пантеону.

Лалита Тріпурасундарі Шрівідьї, найбільше відома як Деві, величається в «Тисячі іменах Лаліти» (Лаліта-сахасранама) і також є персонажем Лалітопакхьяни, обидва тексти, що мають, імовірно, південноіндійське походження, традиційно є додатками до Брахманда-пурани. В Лалітопакхьяні міф про Лаліту грунтується на зразках, що нагадують міфи про Дургу та інших великих богинь. Вона покликана знищити демона Бандасуру і створити зі свого тіла зброю і військо молодших шакті, необхідних для виконання цього завдання. По завершенні випробування Лалита знову приймає милостиві та пов'язані з наділенням енергією ролі матері і дружини.

У містичному сенсі Лалита досягає статусу, порівнянного зі статусом Дурги і Калі; її слід боятися також, як і слід захоплюватися. Але на відміну від цих грізних аспектів богині, міць Лаліти ніколи не виходить за рамки її контролю. У підсумку Лалита Тріпурасундарі може бути визнана як велика богиня, оскільки вона відповідає нормативним очікуванням і все ж вона виділяється, маючи свою власну міфологію і риси характеру. До часу створення Лалита-сахасранами - безумовно не пізніше, ніж дев'яте століття - Лалита стає самим яскраво вираженим доповненням до образів Дурги і Калі: як милостива велика богиня санскритської традиції вона потім ототожнюється з божествами, шанованими в окремих регіонах.

У той час як Лалита-сахасранама наводить на думку, що до дев'ятого століттю богиня була добре відома певним санскритизованим колам суспільства в Південній Індії, важливість культу Лаліти / Тріпури для більш широких суспільних верств ясна. Лаліта стає зразком з санскритських текстів, з яким ототожнюються місцеві милостиві богині, такі як Камакші з Каньчіпурама або Шівакамасундарі з Чидамбарама, зазвичай через асоціацію зі шрічакрою.

Поклоніння Лаліті в будь-якій формі або ситуаційному контексті це тема, якої краще за все займатися, вивчаючи тексти. Але вивчення санскритських текстів заради розуміння традиції в Південній Індії утворює тільки одну сторону картини. Бертон Штейн стверджував, що до тринадцятого століття храми, присвячені окремим пуранічним богиням, були рідкістю, хоча зображення богинь всередині храмів стали загальнопоширеними, принаймні, починаючи з восьмого століття. Таким чином, до тринадцятого століття шанування Лаліти або будь-який інший богині в храмах було обмежено центрами брахманічної культури, такими як Каньчіпурам, Чидамбарам або Тіруворріюр.

Деві також проявляється як п'яти елементів ефіру , вогонь, повітря , вода і земля. У шактіс фіолетовий (повітря ) , білий ( вода) , червоний ( вогонь) , жовтий (земля) , синій ( ефір).

Мантри[ред.ред. код]

15 складова Шрі-відья мантра : "Ka E i La Hreem - Ha Sa Ka Ha La Hreem - Sa Ka La Hreem"

Відома також 16 складова Шодаші-мантра із додаванням в кінці "Шрім".

Махашодаші - мантра Камали, із 29 складів в повному варіанті і поділяється на шість кханд (частин):

1. oṁ śrīṁ hrīṁ klīṁ aiṁ sauḥ

2. oṁ hrīṁ śrīṁ

3. ka e ī la hrīṁ

4. ha sa ka ha la hrīṁ

5. sa ka la hrīṁ

6. sauḥ aiṁ klīṁ hrīṁ śrīṁ

Стандартна шодаші называется лагху (світлова), а Махашодаши (велика). Варіації Махашодаші описані в уже згаданій Нітьотсавах, в Мантра-маходадхіх та ін. Є, наприклад, варіант Махашодаші, яка починається не з біджі ШРІМ, а з Хрім, КЛИМ, або АЇМ. Для прикладу, Махашодаші з «Сіддха-Ямалу тантри»: АУМ КЛИМ Хрім ШРІМ АЇМ САУХ КА Е І ЛА Хрім ХА СА КА ХА ЛА Хрім СА НА ЛА Хрім СТРИМ АЇМ КРОМ КРИМ ІМ ХУМ. В Кубджіка-тантре також можна зустріти махашодаші-мантру Бхуванасундарі, яка починається з Сампути Хрім ШРІМ КЛИМ АЇМ САУХ, далі Хаді-панчадаші і Сампута в зворотному порядку.

Паньчадаші-Ньяса виконується наступним чином, (далі наводиться перелік відповідності складів Паньчадаші - точкам концентрації в тілі):

Ка - Сахасрара чакра, Е - геніталії, І - серце, Ла Хрім - два ока;

Ха - Трікута, Са - ліве вухо, Ка - праве вухо, Ха - мова. Ла - ліва рука (долоня), Хрім - права рука (долоня);

Са - спина (в поперековій області), Ка - права нога (підошва ступні), Ла - ліва нога (підошва ступні), Хрім - пупок.

Дихання є час[ред.ред. код]

Це фундаментальний постулат Шрі Відья , і велика частина символіки на його основі. Листи санскриті говорять , являють собою втілення Лаліти як мантра є 52 в номер: 16 голосних і 36 приголосних. Вони , помножене разом , всього 576 . Це число , поділене на число дев'яти врожайності 64 . Шрі Янтра , як кажуть , 64000000 Йогіни в дев'яти суб- мандали.

Кожен мандали має одиницю часу , пов'язаний з ним . Основною одиницею є ковтком . Один надіка дорівнює 24 хвилин або 1440 секунд , і кожен вдих є одним триста шестидесятих це чи чотири секунди. Людська істота дихає 21600 раз кожні 24 годин.

Калі Юга є 432000 років 360 днів . Двапара Юги є 864000 років. Трета Юги є 1296000 років. Сатья Юга - 1728000 років. Коло зоряного зодіаку має 12 сузір'їв , кожна з яких має дев'ять частин ( navamshas ) . Ці 108 ( 12 х 9 ) називаються чандракала .

Кожен чандракала є , саме по собі , мікро- сузір'я . Ступенів у зоряної чакри число становить 360 . Кількість хвилин є 21600 . Кон'юнкція 21600 ' , квадрат 5400 " , опозиційний 10800 ' . Кожен вічність ( Нітья ) кореневого мантри має 1440 вдихів. (Див. prayoga з Bhavana Упанішад ) . Це означає , що Лаліта є 21600 , так як вона є колективність 15 Нітья .

Чакра Лаліта є великий синтез часу , простору , і людства . Її 36 таттви є весь космос .

Див також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Frawley, David: "Tantric Yoga and the Wisdom Goddesses", Motilal Banarsidass Publishers, reprint 2005
  • Danielou, Alain (1991). The Myths and Gods of India. Rochester, Vermont: Inner Traditions International.
  • Joshi, L.M. (2009). [Lalita Sahasranama: A Comprehensive Study of One Thousand Names of Lalita Maha-Tripurasundari (Tantra in Contemporary Research, No. 2). Delhi: DK Printworld. http://www.stutimandal.com/gif_adi/tripura_sundari_ashtakam.htm]
  • Kinsley, David (1997). Tantric Visions of the Divine Feminine: The Ten Mahavidyas. New Delhi: Motilal Banarsidass. ISBN 978-0-520-20499-7.
  • Kinsley, David. Hindu Goddesses: Vision of the Divine Feminine in the Hindu Religious Traditions. Berkeley: University of California Press, 1998.
  • Dikshitar, V.R. Ramachandra. The Lalita Cult. Delhi: Motilal Banarsidass Publishers Pvt Ltd, 1991.
  • Brooks, Douglas R. The Secret of the Three Cities: An Introduction to Hindu Sakta Tantrism. Chicago & London: University of Chicago Press, 1990.
  • Brooks, Douglas R. Auspicious Wisdom. Albany: State University of New York Press, 1992.

Посилання[ред.ред. код]