Корона Карпат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трускавецький міжнародний кінофестиваль"Корона Карпат"
250пкс
Логотип Трускавецького Міжнародного кінофестивалю "Корона Карпат"
Місце проведення Трускавець, Львівської області
Роки проведення 2009наш час
Засновник(и) Олег Карпин, Любов Микитка, Олександр Махотін, Народний артист України Борис Савченко
Дати проведення листопад
Мова українська, російська, англійська
Офіційний сайт

Трускавецький міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» — міжнародний кінофестиваль, що проходить у місті Трускавець (Львівська область) з 2009 року щорічно.

Опис[ред. | ред. код]

В 2008 - 2009 роках Українське Кіно перживало важкі часи, тому виникла ідея створення цього фестивалю, як прагнення підняти професійний та культурний рівень кіно процесу, сприяти якісному виробництву кінопродукту на основі духовно-моральних та патріотичних цінностей.

Місцем проведення фестивалю обрано місто Трускавець, Львівської області, з прагненням популяризації самого курорту, знайомства з унікальними природними куточками і самобутньою культурою Західної України. Адже недаремно центрами найвідоміших міжнародних кінофестивалів є світові курорти — Карлові Вари та Баден-Баден.

Представлені на ньому картини можуть бути різноманітні за формою та жанром. Головний конкурс — творче змагання ігрових повнометражних фільмів. З 2013року 2-а конкурсна програма — українське короткометражне кіно.

Фестиваль представив у своїй програмі за 7 років понад 250 фільмів з 40 країн світу. До участі у конкурсній програмі були залучені найкращі кінороботи ігрового жанру, у тому числі, кінострічки від України, що подолали конкурсний відбір.

Близько 300 представників світової кінематографії стали гостями фестивалю. Серед них такі відомі кінодіячі як: Богдан Ступка, Ада Роговцева, Володимир Талашко, Борис Савченко, Олексій Колесник, Євген Станкович, Ольга Сумська, Рината Грицкова, Йован Маркович, Тоні Палмер, Анжело Яконо, Ласло Лугаши, Анатолій Борсюк, Олександр Тютрюмов, Айдін Сайман, Микола Гібу, Тетьяна Гнєдаш, Віллі Токарєв, Оксана Сташенко, Сергій Кошонін, Сергій Баришев, Володимир Гусєв, Володимир Горянський, Ольга Іванова та багато інших.

Проведені прес-конференції, презентації, творчі зустрічі у Львові та Трускавці, а також такі яскраві акції та заходи у рамках фестивалю:

  • покази в дитячих установах та інтернатах регіону мультиплікаційних фільмів наданих консульськими установами Аргентини та Франції з участю гостей кінофестивалю;
  • 10 вересня 2010 р. у м. Трускавець відбулося відкриття «Алеї кінослави» Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат», у 2012 р. на відкритті пам'ятної плити фільму переможцю брав участь консул Республіки Аргентина в Україні;
  • концерти та творчі зустрічі в Трускавці, Львові та Східниці;
  • заснування Галицької кіно школи для старшокласників;
  • покази фільмів місцевих кінематографістів;
  • покази патріотичних фільмів та багато інших поза конкурсних програм;

Проведені прес-конференції, презентації, творчі зустрічі у Львові та Трускавці, а також яскраві акції та заходи у рамках фестивалю.

10 вересня 2010 року біля кінотеатру «Злата» в Трускавці відбулося відкриття «Алеї кінослави» Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат», на якій закладаються бронзові пам'ятні плити на яких викарбувано назву володарів гран-прі (назва фільму, та ім'я режисера) Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат».

За 7 років фестиваль та його заходи, що відбувалися відвідало тисячі мешканців та гостей нашого міста. Ця аудиторія складалася з людей різних вікових категорій та верств населення, з різноманітними художніми уподобаннями й фаховими інтересами.

Понад 80 представників вітчизняної та міжнародної преси були акредитовані і висвітлювали цю подію у ЗМІ, як центральних так і регіональних.

У післяфестивальний період вийшло кілька десятків статей про цю неординарну подію у ЗМІ та Інтернет — мережі України та за кордоном.

Телерепортажі вели канали 1+1, ІСТВ, Тоніс, Перший національний, ЛТБ, НТД (Китайська Республіка).

На думку фахівців в галузі кіномистецтва, фестиваль проводиться на високому професійному та організаційному рівні, що дієво сприяло підвищенню майстерності кінематографістів, пропаганді творчості вітчизняних кінорежисерів.

Кінофестиваль «Корона Карпат» викликав зацікавленість у гостей курорту з різних регіонів нашої країни та з закордону, багато з них телефонують та цікавляться датою проведення кінофестивалю, щоб запланувати свій відпочинок на період проведення Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат».

Організаторами та членами оргкомітету фестивалю є: Олег Карпин, Любов Микитка, Олександр Махотін, Народний артист України Борис Савченко

Презентація фестивалю відбулася 12-15 січня 2009 року.

Переможці[ред. | ред. код]

2010 р.

2011 р.

  • Гран-прі ігрового конкурсу — «Китайська казка[es]» режисер Себастьян Боренштейн (Аргентина — Іспанія, 2011)
  • Гран-прі неігрового кіно — «Інокиня» режисер Адамович Галина[ru] (Республіка Білорусь,2010)

2012 р.

2013 р.

2014 р.

Посилання[ред. | ред. код]