MAL'OPUS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
MAL'OPUS
Мальопус
Тип ТзОВ
Галузь видавництво
Спеціалізація видавництво коміксів
Гасло "Видавати світові бестселери українською, у палітурці та з високою якістю матеріалів."
Засновано 2018
Штаб-квартира вул. Мілютенка 17-В, кв 88
Територія діяльності Україна Україна
Ключові особи Дмитро Данилюк (директор)
Продукція комікси
Власник(и)
 • Засновники:
  • • Артем Прядка
  • • Дмитро Данилюк
  • • Олександр Тупкало
malopus.com.ua
CMNS: MAL'OPUS у Вікісховищі

«MAL'OPUS» (укр. «Мальопус», від «Мальопис» та «Октопус») — українське видавництво локалізованих коміксів українською, за ліцензіями від таких видавництв як «Marvel Comics», «Dark Horse Comics», «Oni Press», та артбуків, від «Titan Books», «Dark Horse».

Видавництво було засновано в 2018 році.

Команда[ред. | ред. код]

Засновники[ред. | ред. код]

Засновником та генеральним директором видавництва «MAL'OPUS» є Дмитро Данилюк – колекціонер коміксів та лектор тем про комікси («КФК», «CCU»). Засновниками видавництва також є Артем Прядка та Олександр Тупкало (засновники «CCU» та декількох інших підприємств).

Члени команди[ред. | ред. код]

 • Засновники: Артем Прядка, Дмитро Данилюк, Олександр Тупкало;
 • Генеральний директор: Дмитро Данилюк;
 • Керівник проєктів: Дмитро Данилюк;
 • Перекладачі: Микита Янюк, Денис Скорбатюк, Максим Калініченко, Олена Оксенич, Андрій Сербовець, Олена Лісевич;
 • Редактори: Роман Бугайчук, Дмитро Данилюк;
 • Коректор: Олена Лісевич;
 • Комп'ютерна верстка: Дмитро Греков, Сергій Чудакоров;

Історія[ред. | ред. код]

Статистика видання
На момент К-кість видань Спільний тираж
10 березня 2020[1] 10 18 000

Ідея створення[ред. | ред. код]

11 травня 2018 року, на фестивалі «Київському Фестивалі Коміксів 2», в інтерв'ю для PlayUA, Артем Прядка (співзасновник видавництва) розповів про історію створення видавництва. Ідея створення видавництва виникла ще у 2016 році, з бажання видавати зарубіжні відомі комікси від різних видавництв українською. Артем десь півроку-рік шукав власників прав на випуск коміксів. Він бажав видати комікс «Маус», проте не вийшло через складність придбання прав на його випуск, комікс згодом видало українською видавництво «Видавництво». Після цього ідея видавництва була заморожено. І під час підготовки до «CCU2018»[А 1], у квітні 2018 року, Артем запропонував Дмитру Данилюку[А 2] відкрити власне видавництво, який погодився на це. Артем взяв на себе відповідальність що до контактування з правовласниками ліцензій і реєстрації юридичних документів. Проте підготовка до «CCU2018» була в пріоритеті, на відмінно від ідеї видавництва. Через цю ситуацію було прийнято рішення про гальмування зародження видавництва, та проведення фестивалю. Попри це, саме у липні 2018, ще до фестивалю, видавництво знайшло зв'язок з власниками ліцензій, у цьому випадку ліцензій «Marvel Comics» і домовилось про випуск деяких коміксів. У лютому 2019 видавництво розпочало працю над коміксом «Рукавиця нескінченності», з розрахунком на випуск до фільму «Месники: Завершення» (який частково адаптує сюжет цього коміксу). В результаті, усе вийшло, нелегка робота над старим коміксом пройшла за два місяці. Видавництво також одразу вирішило, що не буде випускати комікси у м'якій обкладинці, а лише в палітурці[А 3][2].

Перші роки[ред. | ред. код]

Денис Скорбатюк, Дмитро Данилюк та Роман Бугайчук.
Анонс прийдешніх коміксів на презентації.
Презентація видавництва на фестивалі «Comic Con Ukraine 2019» (21 вересня 2019 року).

Ліцензійні комікси та артбуки[ред. | ред. код]

30 березня 2019 року видавництво офіційно почало активну діяльність у соц. мережах (Facebook та Instagram). У той же день в облікових записах видавництва були пости з описами свої діяльності та перші анонси. Дебютом видавництва стали два комікси «Marvel»: «Рукавиця нескінченності» (Джим Старлін) та «Дедпул проти Таноса» (Тім Сілі); які будуть випущенні разом, 24 квітня 2019 року. 23 квітня видавництво було на допрем'єрному показі фільму «Месники: Завершення», з великим стендом з статуєю у вигляді розгорнутого коміксу Рукавиця нескінченності перед яким стояла Рукавиця нескінченності у натуральний розмір. Там же були присутні деякі творці перекладу коміксу, а також декілька перших примірників, які могли погортати і придбати усі охочі.

Загалом, дебютні комікси видавництва були сприйняті позитивно, проте на деяких сторінках коміксу Рукавиця нескінченності були незначні огріхи у дизайні сторінки (верстка) — деякі панелі, або сама сторінка, були обрізані завершенням сторінки (оригінальний малюнок виїхав за край), що є або помилкою масштабування сторінок під час дизайну, або певними проблемами під час друку. Але, попри незначні проблеми з сторінками, шанувальники та популярні ресурси залишилися задоволені усіма аспектами видання: перекладом, оформленням, ціною та форматом (тверда палітурка)[3].

11 травня 2019 року видавництво було присутнє на «Київському Фестивалі Коміксів 2», де продавало свої два дебютні комікси та знову мало стенд у вигляді великого коміксу Рукавиця нескінченності, який був розгорнутий на сторінках з культовим моментом — "клац Таноса". На цьому ж фестивалі видавництво під вечір мало презентацію, у якій його засновники розповіли про те як виникла та втілювалась ідея створення подібного видавництва та проблеми і цікавості з його засновування. Згодом на презентації були анонсовані найближчі комікси які збирається випустити видавництво: «Місто гріхів» (Френк Міллер) та «Росомаха: Старий Лоґан» (Марк Міллар). 21 травня відкрилось предзамовлення на перший графічний роман з серії коміксів «Місто гріхів»Місто Гріхів. Том 1. Важке Прощання. На сторінках придбання коміксу в онлайн магазинах значилась дата випуску: "липень 2019"[4]. 25 травня 2019 року було офіційно затверджено обкладинку українського видання першого графічного роману з серії «Місто Гріхів« самим Френком Міллером та оригінальним видавництвом[5]. 12 липня були опубліковані фото тестової обкладинки коміксу «Місто Гріхів. Том 1. Важке Прощання» Френка Міллера, на якому видніється червоно-сріблястий лоґотип з фольги та обіцянкою скорого додання вибіркового лакування[6]. 16 липня відбувся випуск коміксу «Місто Гріхів. Том 1. Важке Прощання»[7]. 24 липня телеканал «Прямий» опублікував рецензію на комікс «Місто гріхів: Важке прощання» від видавництва MAL'OPUS[8]. 5 серпня сайт Vertigo [Архівовано 9 травня 2019 у Wayback Machine.] опублікував статтю-рецензію на «Місто гріхів: Важке прощання»[9]. 5 серпня видавництво нагадало про випуск коміксу «Росомаха: Старий Лоґан» та анонсувало, що українське видання коміксу матиме нову обкладинку (засновану на одному моменті з самого коміксу), також стало відомо, що у найближчі дні відкриється передзамовлення. [10] Того ж дня стало відомо, що видавництво також випустить варіативне видання коміксу з класичною обкладинкою, ексклюзивно для магазину «Cosmic Shop» [Архівовано 15 серпня 2019 у Wayback Machine.] (наклад: 100 примірників)[11]. Видавництво стало першим в Україні, на ринку коміксів, хто зробив подібне.

11 вересня 2019 року видавництво анонсувало випуск коміксу «Громадянська війна» на «Comic Con Ukraine 2019» (21-22 вересня 2019 року), з усіма стандартами[a][b] видання видавництва[12]. 13 вересня було анонсовано ще одне видання з підходом "ексклюзивна обкладинка" — «Громадянська війна» (300 примірником), спеціально для фестивалю «CCU2019»[13].

16 вересня 2019 року було анонсовано випуск україномовного перекладу першого тому коміксу «Голуб Геннадій»[14], який раніше у 2018 році вже публікувався російською в санкт-петербурзькому видавництві КомФедерация;[15], для видання від «MAL'OPUS» авторка коміксу зробила авторський переклад його українською. Комікс описує життя філософського голуба Геннадія, його марність буття, біль та специфічний гумор[16]. У видавництва цей комікс також стане першим з м'якою обкладинкою, перша збірка міститиме 65 сторінки. Випуск коміксу запланований 21 вересня 2019 року, на «CCU2019». Також заплановане ексклюзивне видання (300 примірників) з супергеройською обкладинкою, спеціально до вищезгаданого фестивалю.

17 вересня 2019 року було анонсовано старт випуску комікс-серії «Скотт Пілігрим і його чудове маленьке життя» (кольорова версія), від Браяна Лі О'Меллі та видавництва «Oni Press», у томах. Перший том міститиме 192 сторінки, та матиме стандарти видання видавництва[a][b]. Це буде перший комікс від видавництва «Oni Press» українською. Випуск коміксу запланований 21 вересня 2019 року, на «CCU2019».

21 вересня 2019 року видавництво відвідало «Comic Con Ukraine 2019», де мало стенд зі своїми коміксами та великою статуєю коміксу «Громадянська війна». На сцені у Комікс-зоні було презентовано вже наявні і прийдешні до фестивалю комікси видавництва, а також анонсовано наступні проєкти — «Таємне вторгнення» (листопад-грудень 2019 року), «Marvel 1602» (початок 2020 року), «Балтимор: Чумні кораблі» (початок 2020 року), а також свій перший артбук «The Art of Death Stranding» (січень 2020) від «Titan Books».

Після «CCU2019» видавництво почало переказувати анонси з фестивалю у своїх облікових записах у соц. мережах. 28 вересня було опубліковано допис про анонс коміксу «Таємне вторгнення», де було зазначено заплановану дату випуску коміксу — "листопад-грудень [2019 року]", а також зазначено, що обкладинка, яка фігурувала на презентації та у дописі не є фінальною[17]. 1 листопада був опублікований фінальний варіант обкладинки коміксу «Таємне вторгнення», за результатами опитування у групі «Comics Club»[18][19][20].

У грудні 2019, під Новий рік, у своїх облікових записах у соц. мережах, видавництво влаштувало п'ятиденний марафон анонсів на наступний рік.
У наступні дні були анонсовані такі комікси та артбук:

Видання[ред. | ред. код]

Ліцензійні комікси[ред. | ред. код]

Назва Видавництво Сценарій Малюнок Перекладач Дата випуску Вид Ш В Прим. Стр ISBN
2019
Рукавиця нескінченності «Marvel Comics» Джим Старлін Джордж Перез Микита Янюк 24 квітня 2019 Графічний роман 170 260 [a][b] 256 [27]
Дедпул проти Таноса Тім Сілі Елмо Бондок Денис Скорбатюк 112 [28]
Місто гріхів: Важке прощання «Dark Horse» Френк Міллер Микита Янюк 16 липня 2019 Том 1 160 240 [a][b][c] 208 [29]
Росомаха: Старий Лоґан «Marvel Comics» Марк Міллар Стів Мак-Нівен Максим Калініченко 5 вересня 2019 Графічний роман 170 260 [a][b] 224 [30]
Громадянська війна Денис Скорбатюк 21 вересня 2019
«CCU2019»
208 [31]
Скотт Пілігрим «Oni Press» Браян Лі О'Меллі Олена Оксенич Том 1 150 230 192 [32]
Голуб Геннадій Авторський Koro 145 200 TPB 64 [33]
Таємне вторгнення «Marvel Comics» Браян Майкл Бендіс Лейніл Ю Андрій Сербовець 1 грудня 2019 Графічний роман 170 260 [a][b] 208 [30]
2020
Голуб Геннадій 2 Авторський Koro 14 лютого 2020 Том 2 145 200 TPB 64 [34]
Marvel 1602[en] «Marvel Comics» Ніл Ґейман Енді К'юберт Олена Оксенич 27 травня 2020 Графічний роман 170 260 [a][b] 224 [35]
Космічний Примарний вершник[en] Донні Кейтс Ділан Бернетт Н/Д 2020 Н/Д 136 [36]
Балтимор: Чумні кораблі[en] «Dark Horse» Майк Міньйола Олена Лісевич 2020 Том 1 Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д
Білки-вояки «Devil's Due»[en] Еш Мазко Ешлі Віттер Олена Лісевич 2020 Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д
Династія М[en] «Marvel Comics» Браян Майкл Бендіс Олівер Койпель Н/Д 2020 Графічний роман Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д
Абсолютні: Надлюдина[en] Марк Міллар Браян Гітч Н/Д 2020 Том 1 Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д
Секретна війна[en] Браян Майкл Бендіс Ґабрієль Дель'Отто Н/Д 2020 Графічний роман Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д
The Last of Us: Американські мрії «Dark Horse» Ніл Дракман Фейт Ерін Гікс SBT Localization червня 2020 Н/Д Н/Д Н/Д 96 Н/Д

Артбуки[ред. | ред. код]

Назва Видавництво Творці Тематика Перекладач Дата випуску Ш В Прим. Стр ISBN
2020
Світ гри Death Stranding «Titan Books» «Kojima Productions» Відеоігри SBT Localization 14 лютого 2020 295 265 [a][b] 256 ISBN 978-617-7756-12-4
Світ гри The Last Of Us: Частина ІІ «Dark Horse» «Naughty Dog» 16 червня 2020 230 320 200 ISBN 978-617-7756-16-2
Світ гри Assassin’s Creed Valhalla «Dark Horse» «Ubisoft» 19 жовтня 2020 235 310 192 ISBN 978-617-7756-27-8
Світ гри The Last Of Us «Dark Horse» «Naughty Dog» 29 січня 2021 230 320 184 ISBN 978-617-7756-30-8

Бонуси[ред. | ред. код]

 1. Видання коміксу Росомаха: Старий Лоґан мало екслюзивний тираж (100) з класичною обкладинкою для магазину «Cosmic Shop» [Архівовано 15 серпня 2019 у Wayback Machine.] [Архівовано 15 серпня 2019 у Wayback Machine.][11][37].
 2. Видання коміксу Громадянська війна також мало екслюзивний тираж (300) цього разу зі спеціальною обкладинкою для «CCU2019»[13].
 3. Під час фестивалю «CCU2019», до коміксу Скотт Пілігрим і його чудове маленьке життя були наявні тематичні наліпки з лого та персонажами коміксу.
Примітки
 1. а б в г д е ж и Комікс має покриття "Soft-touch" (м'яке на дотик).
 2. а б в г д е ж и Комікс має вибіркове лакування.
 3. Комікс має вибіркове тиснення фольгою.

Дистриб'юція[ред. | ред. код]

Продукція видавництва продається в багатьох комікс-магазинах та книгарнях України, за виключенням випадків ексклюзивних видань чи бонусів. З листопада 2019 року товари видавництва стали доступні у «Книгарні Є». З січня 2020 року у «Rozetka.ua».

Також панелі видавництва та стенди з'являються на таких фестивалях: «Київський Фестиваль Коміксів» (з 2-ого [2019]), «Comic Con Ukraine» (з 2019-ого) та на інших. На яких іноді доступні вищезгадані ексклюзивні пропозиції: спеціальні видання та бонуси. Також був стенд на відомому книжковому фестивалі «Книжковий Арсенал» у 2019 році.

Сайт[ред. | ред. код]

У травні 2020 року стало відомо, що видавництво планує відкриття власного сайту, яке заплановане на початок літа 2020[38].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела та примітки[ред. | ред. код]

Коментарі
 1. Артем є одним з співзасновників «Comic Con Ukraine».
 2. Відомий колекціонер коміксів, лектор на тему коміксів, один з засновників «Київського Фестивалю Коміксів та куратор комікс-зони на «Comic Con Ukraine».
 3. Згодом ситуація трішки зміниться. Видавництво випустить авторський комік «Голуб Геннадій», у м'якій обкладинці.
Джерела
 1. Звіт за перший рік активності видавництва. facebook.com. MAL'OPUS. 10 березня 2020. Процитовано 11 квітня 2020. 
 2. MAL'OPUS: Місто Гріхів, Дедпул проти Таноса, Рукавиця Нескінченності (КФК 2019). Процитовано 20 вересня 2019. 
 3. Комікси українською: «Рукавиця нескінченності» Джима Старліна. Vertigo.com.ua. 9 травня 2019. Архів оригіналу за 9 травня 2019. Процитовано 21 травня 2019. 
 4. Предзамовлення першого графічного роману Місто Гріхів.. facebook.com. Ideo-Grafika. 21 травня 2019. Процитовано 21 травня 2019. 
 5. Фінальний тестовий друк коміксу «Місто Гріхів. Том 1. Важке Прощання» Френка Міллера.. facebook.com. MAL'OPUS. 25 травня 2019. Архів оригіналу за 28 липня 2019. Процитовано 15 липня 2019. 
 6. Фото тестової обкладинки коміксу «Місто Гріхів. Том 1. Важке Прощання» Френка Міллера. facebook.com. MAL'OPUS. 12 липня 2019. Архів оригіналу за 30 липня 2019. Процитовано 15 липня 2019. 
 7. MAL'OPUS - Реліз коміксу "Місто Гріхів. Том 1. Важке.... Архів оригіналу за 28 вересня 2019. Процитовано 15 серпня 2019. 
 8. Кромф, Ігор (24 липня 2019). Таке темне і сумне кохання: рецензія на комікс "Місто Гріхів. Важке прощання". prm.ua. Прямий. Архів оригіналу за 15 серпня 2019. Процитовано 15 серпня 2019. 
 9. Поворозник, Юра (5 серпня 2019). Комікси українською: «Місто гріхів» Френка Міллера. Vertigo.com.ua. Vertigo. Архів оригіналу за 15 серпня 2019. Процитовано 15 серпня 2019. 
 10. Анонс випуску коміксу «Росомаха: Старий Лоґан». facebook.com. MAL'OPUS. 5 серпня 2019. Архів оригіналу за 28 вересня 2019. Процитовано 15 серпня 2019. 
 11. а б Анонс ексклюзивного видання з альтернативною (оригінальною) обкладинкою. facebook.com. MAL'OPUS. Архів оригіналу за 19 вересня 2019. Процитовано 15 серпня 2019. 
 12. Анонс українського видання коміксу «Громадянська війна». facebook.com. MAL'OPUS. 11 вересня 2019. Процитовано 12 вересня 2019. 
 13. а б Анонс ексклюзивного українського видання коміксу «Громадянська війна». facebook.com. MAL'OPUS. 13 вересня 2019. Процитовано 14 вересня 2019. 
 14. Анонс випуску коміксу «Голуб Геннадій». facebook.com. MAL'OPUS. 16 вересня 2019. Процитовано 18 вересня 2019. 
 15. Koro (2018). Голубь Геннадий. СПб: КомФедерация. 56 стор. ISBN 978-5-99093-639-3 (рос.)
 16. Koro. CCU, 2019
 17. Анонс українського видання коміксу «Таємне вторгнення». facebook.com. MAL'OPUS. 27 вересня 2019. Процитовано 27 вересня 2019. 
 18. Фінальна обкладинка українського видання коміксу «Таємне вторгнення». facebook.com. MAL'OPUS. 1 листопада 2019. Процитовано 3 листопада 2019. 
 19. Опитування на вибір обкладинки українського видання коміксу «Таємне вторгнення». facebook.com. MAL'OPUS. 11 жовтня 2019. Процитовано 3 листопада 2019. 
 20. Результати опитування на вибір обкладинки українського видання коміксу «Таємне вторгнення». facebook.com. MAL'OPUS. 1 листопада 2019. Процитовано 3 листопада 2019. 
 21. Анонс українського видання коміксу «Династія М». facebook.com. MAL'OPUS. 26 грудня 2019. Процитовано 30 грудня 2019. 
 22. Анонс українського видання коміксу «Абсолютні. Том 1. Надлюдина». facebook.com. MAL'OPUS. 27 грудня 2019. Процитовано 30 грудня 2019. 
 23. Анонс українського видання коміксу «Секретна війна». facebook.com. MAL'OPUS. 28 грудня 2019. Процитовано 30 грудня 2019. 
 24. Анонс українського видання артбуку «Світ гри The Last Of Us: Частина ІІ» та коміксу «The Last Of Us: Американські мрії». facebook.com. MAL'OPUS. 29 грудня 2019. Процитовано 30 грудня 2019. 
 25. Koro (2019). Голубь Геннадий. Том 2. СПб: КомФедерация. 60 стор. ISBN 978-5-91339-816-1 (рос.)
 26. Анонс українського видання коміксів «Скотт Пілігрим проти всього світу», «Місто гріхів: Жінка, за яку варто вбивати», «Голуб Геннадій 2». facebook.com. MAL'OPUS. 30 грудня 2019. Процитовано 1 січня 2020. 
 27. ISBN 978-617-7756-02-5
 28. ISBN 978-617-7756-01-8
 29. ISBN 978-617-7756-00-1
 30. а б ISBN 978-617-7756-03-2
 31. ISBN 978-617-7756-06-3
 32. ISBN 978-617-7756-08-7
 33. ISBN 978-617-7756-05-6
 34. ISBN 978-617-7756-14-8
 35. ISBN 978-617-7756-11-7
 36. ISBN 978-617-7756-17-9
 37. Росомаха. Старий Лоґан. Ексклюзивна обкладинка. cosmic.com.ua. Cosmic Shop — український магазин коміксів. Архів оригіналу за 15 серпня 2019. Процитовано 8 листопада 2019. 
 38. Вахмурки №8 — Чи буде Comic Con Ukraine 2020? (інтерв’ю з Артемом Прядкою). PlayUA. 16 травня 2020. Архів оригіналу за 31 жовтня 2020. Процитовано 18 травня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]