Диво-жінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Диво-жінка
Диво-жінка.jpg
Wonder Woman
Історія
Видавець DC Comics
Дебют All Star Comics #8
Автор(и) Вільям Молутлон Мерстон
Гаррі Джей Пітер
Характеристики
Альтер его Діана Принц
Повне ім'я Принцеса Діана Теміскірійська
Позиція Добро
Вид Амазонка
Союзники
Аквамен, Бетмен, Зелений Ліхтар, Кіборг, Марсіанський Мисливець, Стів Тревор, Супермен, Флеш
Особливі сили

  • Надлюдська сила, швидкість та витривалість.
  • Обмежена невразливість і регенерація.
  • Фізична краса
  • Емпатія і взаєморозуміння з тваринами, посилені почуття.
  • Володіння бойовими навичками.
Обладнання

  • Лассо Істини — використовується як зброя і своєрідний детектор брехні.
  • Захисні браслети — пара незнищенних наручних браслетів що використовуються для захисту, фактично її щит.
  • Тіара — зброя бумеранг.
  • Пояс — надає можливість літати.
  • Невидимий літак

Диво-Жінка (англ. Wonder Woman; у деяких перекладах Чудо-Жінка) — супергероїня популярних серій коміксів від DC, створена американським психологом і письменником Вільямом Молтоном Марстоном. Вперше з'явилася в All Star Comics #8 грудень 1941 року і відтоді публікується DC Comics майже безперервно за винятком короткої перерви в 1986 році.

Вона одна з небагатьох популярних жінок у коміксах, як героїня бореться за справедливість, любов, мир, і статеву рівність, останнє призвело до того що «Wonder Woman» широко вважається феміністичним символом. Диво-Жінка — принцеса-воїн Діана із амазонок Темескіри (Themyscira), взятого з грецької міфології, за межами своєї батьківщини вона відома як Діана Принц. Діана є надзвичайно привабливою жінкою і не лише за мірками супергероїв, обдарована широким діапазоном надлюдських сил, здібностей та бойових навичок. Має неперевершений арсенал зброї, зокрема: Лассо Істини, парою незнищенних браслетів, Тіарою яка служить бумерангом, пояс лавітації і в деяких історіях невидимий літак. Була у складі Товариства Справедливості Америки (1941 року) та одна із засновниць Ліги Справедливості (1960 року).

Диво-Жінка зайняла 20-те місце в списку «50 найвидатніших персонажів коміксів» за версією журналу Empire, а у травні 2011 року — 5 місце в списку «Сто найкращих персонажів коміксів усіх часів» за версією IGN.

Біографія[ред. | ред. код]

Диво-жінка була народжена Іпполітою, царицею дивовижного світу — Теміскіри. Цариця назвала дівчинку Діаною. Минули роки, Діана виросла і покинула Теміскіри. Вона подалася у США, а репортери нарекли її Диво-жінкою — богинею істини.

Диво-жінка: другий генезис[ред. | ред. код]

Диво-Жінка: другий генезис — комікс-історія про Диво-Жінку, написана Джоном Берном, у якій вона об'єдналась з полісменом Майком Шорром, щоб врятувати Райський острів — Феміскіри, де вона народилась.

Поле бою — Райський острів, країна амазонок. Принцеса Діана випадково об'єднується з детективом Майком Шорром, якого рятує у барі від злочинців, які намагалися його вбити, і вступає в поєдинок з безжальним правителем планети Апоколіпс — богоподібним тираном Дарксайдом. Діана стає новою правительницею Феміскіри і саме вона і її сестри стають живим щитом, рятуючи Олімпійських богів і сам всесвіт від знищення.