Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка
Chernivtsi Kobylianska 47.jpg
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Тип універсальна наукова
Назва на честь Івасюк Михайло Григорович
Адреса Кобилянської, 47
Засновано 1940
Зібрання
Обсяг фондів >600 000 друкованих видань
Доступ і користування
Кількість читачів 35 000
Веб-сайт library.cv.ua

Черніве́цька обласна́ універса́льна науко́ва бібліоте́ка і́мені Миха́йла Івасюка́ — універсальна наукова бібліотека у Чернівцях.

Історія[ред. | ред. код]

Створена згідно з рішенням Ради Народних Комісарів УРСР у липні 1940 року. З 1998 року носить ім'я Михайла Івасюка. Перші фонди налічували 30 тисяч примірників і 4 тисячі читачів.

Рішенням виконкому Чернівецької міськради від 9 вересня 1940 року бібліотека розташувавалася у будинку за адресою вулиця Янку Флондора, 19. За румунських часів у будівлі за цією адресою значилася румунська сигуранца. У 2002 році споруда бібліотеки, власниками котрої колись були чернівецькі адвокати брати Хайм та Мендель Кінсбрунери, розвалився.

Після початку радянсько-німецької війни у червні 1941 року новостворена бібліотека припинила своє існування. Невеликі обсяги фондів встигли евакуювати, більшість — знищена.

У 1944 році роботу обласної бібліотеки відновили. У травні 1945 року вона отримала поповнення — два потяги з літературою з Харкова, Горького, Москви, Києва, Новосибірська. Бібліотека змінює адресу, переїхавши до приміщення на тій самій вулиці, що вже встигла змінити назву на імені Ольги Кобилянської, під номером 47.

Сучасність[ред. | ред. код]

Т.в.о. директора — Наталія Філяк. Сьогодні бібліотека — це понад пів мільйона друкованих видань, 35 тисяч читачів, 110 штатних працівників. Заступником директора працювала Боднар Катерина Филимонівна - Заслужений працівник культури України.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]