Чортала

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чортала
Витік на південний захід від с. Копані
Гирло р. Південний Буг
Країни: Україна Україна
Миколаївська область
Регіон Одеська область
Миколаївська обл.
Довжина 37 км
Площа басейну: 370

Чортала (інша назва — Чорталка) — річка в Україні, в межах Доманівського і Вознесенського районів Миколаївської області. Права притока Південного Бугу (басейн Чорного моря).

Опис[ред. | ред. код]

Довжина 37 км, площа басейну 370 км². Похил річки 1,3 м/км. Долина трапецієподібна, завширшки 2,0—2,5 км, завглибшки до 50 м. Заплава завширшки до 300 м. Річище слабозвивисте, завширшки пересічно 5 м. Використовується на господарські потреби. Є ставки.

Розташування[ред. | ред. код]

Річка бере початок на південний захід від села Копані. Тече переважно на південний схід, у пониззі — на схід. Впадає до Південного Бугу біля північно-західної околиці села Прибужани, що на південь від міста Вознесенська.

На річці розташоване смт Доманівка. В межах Вознесенського району поблизу річки знаходиться ландшафтний заказник місцевого значення «Черталківський», що створений 2013 року.

Література[ред. | ред. код]

  1. «Каталог річок України» — Видавництво АН УРСР, Київ, 1957.
  2. Географічна енциклопедія України : у 3 т. / редкол.: О. М. Маринич (відповід. ред.) та ін. — К. : «Українська Радянська Енциклопедія» ім. М. П. Бажана, 1989—1993. — 33 000 екз. — ISBN 5-88500-015-8.