Вовк (річка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вовк
Річка Вовк у смт Летичів Хмельницької області.jpg
Річка Вовк у смт Летичів Хмельницької області, серпень 2009 року
Витік біля с. Нижчі Вовківці
Гирло Південний Буг
Країни басейну Україна Україна
  Хмельницька область
Хмельницький район
Деражнянський район
Летичівський район
Довжина 71 км
Площа басейну 915 км²
Притоки Вовчок (права)

Вовк — річка в Україні, в межах Хмельницького, Деражнянського, Летичівського районів Хмельницької області. Права притока Південного Бугу (басейн Чорного моря).

Опис[ред.ред. код]

Довжина 71 км. Площа водозбірного басейну 915 км². Похил річки 0,8 м/км. Долина V-подібна, у верхів'ї заболочена, завширшки до 2,5 км. Після впадіння притоки Вовчка річка значно ширше і має крутіші береги. Заплава завширшки переважно 300 м, максимально 1,2 км. Річище слабозвивисте, завширшки до 10 м, завглибшки до 2 м. У гирлі річка проходить по болоту, яке зливається із заплавою Південного Бугу, яка тут має ширину до 2 км. По всій долині річки розміщені торфовища, ресурси яких фактично вичерпані. Використовується на водопостачання, зрошення, рибництво, меліоративне водовідення. Річка зарегульована 49 ставками комплексного призначення.

Розташування[ред.ред. код]

Річка Вовк бере початок біля села Нижчі Вовківці. Тече в центральній частині Подільської височини спершу на схід, далі — на південний схід, біля міста Деражня повертає на північний схід. Впадає до Південного Бугу на схід від центральної частини смт Летичів.

На річці розташовані: м. Деражня, смт Летичів та чимало сіл, а також Хмельницька база торфу.

Притоки[ред.ред. код]

Вовчок (права, основна притока).

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]