Бахрейнські острови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:08, 12 травня 2020, створена MaryankoBot (обговорення | внесок) (top: виправлення посилання за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бахрейнські острови — архіпелаг невеликих вапнякових островів та рифів у Перській затоці.

Загальна площа 598 км².

Населення у 1958 році становило 125 тисяч чоловік, переважно араби та перси. За переписом 2010 року кількість населення зросла удесятеро, і складає 1 234 571 особу, зі строкатим етнічним складом. Таке швидке зростання обумовлене розвитком нафтовидобувної галузі та зростаючою імміграцією.

Найбільшим є острів Бахрейн. Острови низовинні. Вирощують цитрусові, виноград, фінікову пальму, рис. Розводять велику та дрібну рогату худобу. На Бахрейнських островах багате родовище нафти (0,3 % світових ресурсів). В районі Бахрейнських островів існує значний перлинний промисел.

До 1971 року Бахрейнські острови — князівство, яке перебуває під протекторатом Великої Британії. У 1971 році оголошено незалежність.

Адміністративний центр — Манама. Уряд Ірану не визнавав протекторату Великої Британії над Бахрейнськими островами і в 1957 оголосив їх Іранським астаном (провінцією). На Бахрейнських островах розташовані військові бази США та Великої Британії.

Список островів Бахрейну