Маскаренські острови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Супутниковий знімок Реюньйону (ліворуч) та Маврикію (праворуч)

Маскаренські острови (англ. Mascarene Islands) — острови, розташовані у західній частині Індійського океану поблизу Африки, за 700 км на схід від Мадагаскару. Загальна площа близько 4,5 тис. км². Складаються з островів Маврикій (2,04 тис. км²), Реюньйон (2,5 тис. км²), Родригес (0,1 тис. км²) та скель Каргадос-Карахос.

Геологія[ред. | ред. код]

На островах на давніх архейських породах залягають вулканічні породи. Найвища точка — діючий щитовий вулкан Пітон-де-ла-Фурнез (2631 м) на острові Реюньйон.

Клімат[ред. | ред. код]

Середня річна температура — близько 25 °C. Переважає клімат вологих тропічних лісів, особливо багато опадів на східному узбережжі (до 3500 мм). Рік у рік спостерігаються великі коливання кількості опадів.

Флора[ред. | ред. код]

Узбережжя Родригеса

Природна рослинність, яка має тропічний характер, у значній частині знищена людиною і витиснута завезеними рослинами, переважно цукровою тростиною. Флора Реюньйону характеризується численністю папоротей (до 240 видів), серед яких зустрічаються і деревоподібні. Для гілей характерні також Imbricaria petiolaris з незвичайно міцною деревиною, Sideroxylon cinereum та Acacia heterophylla. Дерева піднімаються до 1300 м висоти над рівнем моря і тільки вічнозелена Monomia rotundifolia добирається до 2000 м.

Фауна[ред. | ред. код]

Фауна Маскаренських островів дуже ендемічна і має різко виявлений острівний характер. Зовсім недавно знищено велетенські черепахи (†Cylindraspis peltastes) і птах дронт (додо) (†Pezophaps solitaria).

Населення[ред. | ред. код]

На островах, станом на 2007 рік, живе близько 2 млн чоловік (мулати, індуси, китайці, французи, англійці та інші). Головне місто і порт Маврикію — Порт-Луї; головне місто Реюньйону — Сен-Дені.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  1. Бєлозоров С. Т. Африка. — К.:Радянська школа, 1957.

Посилання[ред. | ред. код]