Віфанія
Село
Віфанія
Поховальне місце Лазаря в аль-Ейзарії
аль-Ейзарія Координати 31°46′17″ пн. ш. 35°15′40″ сх. д.H G O
|
Віфанія, Бейт-Анія (від грец. Βηθανία, арам. בית עניא, івр. בית עניה), аль-Ейзарія чи Азарієх (араб. العيزريه) — село в Палестині. Згадується у Новому Заповіті як дім Марії, Марфи і Лазаря, а також Симона Прокаженого. Повідомляється, що Ісус тут ночував після його відомого в'їзду в Єрусалим як Месії на справдження слів пророків. У Віфанію Він також віддалявся від своїх учнів під час Вознесіння.
Зазвичай Віфанія ототожнюється з сучасним палестинським селом аль-Ейзарія, розташованим на відстані 1,5 км на схід від старої дільниці Єрусалима, на південно-східному схилі Оливкової гори[1]. Сучасна назва якого утворена від імені Лазар у значенні «місце Лазаря».
Найстаріший будинок у сучасній аль-Ейзарії (назва якої означає «Місце Лазаря») є дім 2000-річної давнини, приваблюючий з IV століття прочан, що це Дім Марфи та Марії, сестер Лазаря (нагадує біблійну історію)[2].
Етимологія
Корінь слова та походження терміну «Віфанія», послужили предметом багатьох досліджень і дебатів. Вільям Діксон присвячує цьому багатосторінкове посилання у його книзі «Свята Земля» (1866 р.), головним чином заперечуючи тлумачення цього терміну як «дім фініків», який приписується одному легковажному досліднику через ряд байдужих пояснювальних помилок. Дослідник Дойч запропонував не-єврейський корінь, слово сирійського походження, значення якого — «дім злиднів» чи «бідний дім». В Ономастиконі Євсевія, у версії Ієроніма, значення Віфанії визначається як лат. domus adflictionis чи «дім страждання.»
Галерея
-
Вхід в похоронну камеру Лазаря, Віфанія (аль-Ейзарія)
-
гріб Лазаря у 1906-1913 рр.
-
старовинна поштова картка із зображенням поховального гроту Лазаря
-
старовинна поштова картка із зображенням Віфанії
-
Віфанія (аль-Ейзарія) у 1910 р.
-
світлина Віфанії в 1940 р. (вид зі схилу «Абу Діс»)
-
Картина Карла Генріха Блоха «Воскресіння Лазаря»
-
на церкві святого Лазаря мозаїчне зображення Марії, Лазаря та Марфи
-
греко-православна церква в аль-Ейзарії біля могили Лазаря
-
римо-католицька церква у Віфанії
-
Відео про вигляд і розташування похоронного гроту Лазаря
Див. також
Примітки
- ↑ Location of Bethany.
- ↑ Shahin, 2005, p. 332.
Джерела
- Архимандрит Никифор // «Библейская энциклопедія» (иллюстрированная полная популярная), г. Москва 1891 г., С.124-125 (рос.)