Церква Блаженств

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Блаженств

Церква Блаженств — ім'я невеликої римо-католицької церкви на горі Блаженств, неподалік від Табхи та Капернаума, над Тиверіадським озером в Ізраїлі. Церква належить ордену францисканців. Побудована за проектом Антоніо Барлуцці у 1936–1938 роках.

Розташування[ред. | ред. код]

Церква розташована на невеликому пагорбі — Горі Блаженств, над Галилейським морем, де за християнською традицією Ісус Христос виголосив Нагірну проповідь. Це місце згадується вже з 4 століття[1]. Паломниця Егерія у своїй розповіді про подорож у Святу Землю, згадує це місце після опису Церкви примноження хлібів у Табсі, яка розташована неподалік знизу: «Поруч на горі знаходиться печера до якої Спаситель піднявся і виголосив блаженства.». Теперішня церква збудована дещо вище решток невеликої церкви з візантійських часів датованих 4 століттям[2] і які відкриті археологом-францисканцем Белларміно Багатті у 1935 році[3]. Власне цю церкву згори над невеличкою печерою очевидно і згадувала палолмниця Егерія. Зараз це місце опинилося по інший бік прокладеної дороги, воно оточене огорожею і закрите для паломників. Частина оригінальної підлоги викладеної мозаїкою експонується неподалік у Капернаумі. Папи Павло VI та Іван-Павло II відслужили літургії у новій Церкві Блаженств під час їх візитів у Святу Землю.

Будівля[ред. | ред. код]

Сучасна будівля церкви побудована за проектом Антоніо Барлуцці у 1936–1938 роках близько від решток невеликої церкви з візантійських часів датованих 4 століттям. Церкву збудовано з місцевого каменю - чорного базальту у формі октагону — за числом блаженств виголошених Ісусом Христом у нагірній проповіді[2]. Церква збудована у візантійському стилі з викладеною мармуром нижньою частиною стіни та золотою мозаїкою купола. У центрі під золотим куполом розташований вівтар - образ Ісуса Христа - центр церкви, ядро бдаженств, написаних на кожній стіні. Від вівтаря на підлозі мармуром викладено витікаючі від Христа річки, наповнюючи благодаттю всх хто є у храмі. Будівля храму розташована вище на горі заради практичності - більше місця, легший доступ. Зввідти відкривається краєвид на Капернаум, Табху, Галилейське море.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Церква Блаженств на sacred-destinations