Західний берег річки Йордан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Західний берег річки Йордан

За́хідний бе́рег рі́чки Йорда́н (араб. الضفة الغربية‎, раніше Цісйорданія) — регіон на Близькому Сході в історичних землях Юдеї і Самарії. Коли в 1947 році згідно з рішенням ООН Палестина була розділена на єврейську і на арабську території, західний берег річки Йордан відійшов до арабської частини. У першій близькосхідній війні 19481949 років цю територію окупувала Трансйорданія, яка дала їй назву «Західний берег річки Йордан», щоб розрізнити її зі східним берегом — своєю основною територією.

Внаслідок шестиденної війни 1967 року Західний берег окупований Ізраїлем. Зараз разом із Сектором Газа утворює так звану Палестинську Автономію.

Площа Західного берегу, якщо включати й Східний Єрусалим, включає територію у 5640 км² та акваторію у 220 км² (на північному заході Мертвого моря). Чисельність населення, за оцінками, складає 2 622 544 особи (червень 2012). Більше 80 %, близько 2 100 000 осіб, — палестинські араби. Ще близько 500 000 осіб — євреї-ізраїльтяни, які живуть на Західному березі, в тому числі близько 192 000 в Східному Єрусалимі, в ізраїльських поселеннях. Міжнародне співтовариство не має єдиної позиції, деякі організації вважають ізраїльські поселення на Західному березі, включаючи Східний Єрусалим, незаконними за міжнародним правом, хоча інші та Ізраїль заперечують це.