Dragon Age: Origins – Awakening

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Awakening)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dragon Age: Origins – Awakening
Обкладинка доповнення Dragon Age Origins – Awakening.jpg
Обкладинка доповнення, під якою воно було випущене на території Сполучених Штатів Америки для Xbox 360
Загальне
Розробник BioWare
Видавець Electronic Arts
Жанр(и) рольова відеогра
Платформа Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows і macOS
Творці
Композитор(и) Інон Зур
Технічне
Дата випуску 18 березня 2010 і 16 березня 2010[1]
Рушій BioWare
Режим гри однокористувацька гра
Носій DVD і Steam
Dragon Age[d]
Посилання
Сайт dragonage.bioware.com/dao/awakening/

Awakening (укр. Епоха Дракона: Початок - Пробудження) — доповнення до комп'ютерної гри Dragon Age: Origins в жанрі темного фентезі, розроблене канадською студією BioWare. Воно поступило в продаж 16 березня 2010 року в Північній Америці і 19 березня 2010 року в Європі на ПК, Xbox 360 і PlayStation 3. Сюжет доповнення продовжує історію оригінальної гри.

Сюжет[ред. | ред. код]

Персонаж гравця (з Dragon Age: Origins або створений заново) стає командором ордена Сірих стражів, під протекторат якого віддано ерлство Амарантайн, колишнє володіння убитого під час подій Dragon Age: Origins Рендон Хоу. Гравець прибуває на фортецю — Вежу Пильнування. Породження темряви, незважаючи на загибель Архідемона, не припинили свої напади на людей. Вони лише розділилися на два ворогуючих клани. Стражі отримують інформацію про появу індивідуально розумних породжень тьми і починають розслідувати справу.

Виявляється, що серед породжень темряви якимось чином з'явилася унікальна істота, яка сама себе називає Архітектор. Він прагне вивести свою расу з-під контролю Стародавніх Богів, подарувавши їм свободу. Одне з його створінь, матка породжень темряви на прізвисько Мати, повстало проти Архітектора, так як не впоралася з визволенням та збожеволіла. Гравцеві належить захистити свої володіння від навал орд Матері і вирішити питання з Архітектором. Сюжет неявно ділиться на три частини:

1. Відбити Вежу Пильнування у породжень темряви. На цьому етапі до гравця можуть приєднатися Огрен і Андерс.

2. Відвідати три основні локації (ліс Вендінг, гномів тейг і Чорні болота) і вирішити там проблеми. На цьому етапі до гравця можуть приєднатися всі інші супутники: по одному з кожної згаданої локації (Веланна, Сігрун і Справедливість спо і Натаніель Хоу в Башті Пильнування. Також герой побуває в головному місті провінції, перевірить підвали своєї фортеці і переживе спробу замаху. Він може укріпити фортецю і озброїти солдатів.

3. Війна з породженнями темряви. Необхідно вибрати, що захищати — місто чи свою фортецю. Потім герой вирушає у лігво Матері для її знищення, незадовго до зустрічі з нею можна поборотися і з Архітектором, або почути його доводи. укр.

Гейпмлей[ред. | ред. код]

Загальна система гри така, як і в оригінальній грі. Одна зі змін геймплея — необхідність піклуватися про власні землі, приймаючи рішення з їх оборони (виражається в пошуках руди та виділення коштів на будівництво стін). Проходження сюжету займає від 10 до 15 годин, крім основної лінії присутня велика кількість побічних квестів. Відносини з однопартійцями трохи скорочені, романтична лінія в "Пробудження"відсутня.

Додані нові дві спеціалізації для кожного класу і лінійки навичок і заклинань / умінь, інгредієнти, матеріали 8-го і 9-го рівнів. Крім того, можна купити підручники мага крові і різника, та необмежену кількість книг фокусу, що дозволяють наново отримати всі рівні (в тому числі однопартійцям).

Персонажі[ред. | ред. код]

З героїв оригінальної гри в доповненні присутні Огрен (актор озвучування Сергій Чихачов), коваль Вейд і Херрен, а також АНОРІ, Алістер, Вінн або Логейн (залежно від вибору гравця в Dragon Age: Origins). З них супутником буде тільки Огрен.

Нові персонажі[ред. | ред. код]
 • Мхаірі — людина, жінка-лицар, що супроводжує головного героя під час його походу до Вежі Пильнування, рекрут Сірих стражів, стати яким вона мріяла все життя. Після того, як Вежа Пильнування була очищена від породжень тьми, вона загинула під час обряду посвячення.
 • Андерс — людина, маг-відступник з Ферелденского Круга. Природжений порушник спокою, Андерс неодноразово втікав з вежі, демонструючи неймовірну винахідливість. Але незважаючи на всю його винахідливість і талант, йому ніколи не вдавалося остаточно втекти від храмовників. При черговій спробі втечі зустрів командора Вартових. Може бути прийнятий в Сірі сторожі за бажанням гравця.
 • Натаніель Хоу (актор озвучування Ілля Блідий) — людина, син Рендона Хоу. Проникнувши в Башту Пильнування, що належала раніше його роду, Натаніель хотів забрати родинні цінності, однак його схопили і кинули до в'язниці. У гравця є можливість страчувати Натаніеля, або прийняти в Сірі стражі.
 • Веланна (актриса озвучування Ольга Голованова) — долійська ельф-маг. Була вигнана з свого клану. Відрізняється кепським характером, зневажливо ставиться до людської раси (вона вважає, що саме люди викрали її сестру і тепер хоче всім жорстоко помститися). У гравця є можливість взяти Веланну в орден Вартових.
 • Сігрун (актриса озвучування Тетяна Шитова) — жінка-гном з Легіону Мертвих. Була вигнана, щоб зустріти смерть у бою з породженнями темряви. З усього Легіону вона одна залишилася жива. Вона б також загинула, якби не зустрілася з головним героєм. Дізнавшись, що її рятівник — Сірий Страж, просить приєднатися до його загону і сама стати Сірим Стражем.
 • Справедливість (актор озвучування Андрій Сіманов) — доброзичливий до смертних дух із Тіні. Сам того не бажаючи, дух вселяється в тіло мертвого Сірого варта Крістофа. Дізнавшись, ким Крістоф був раніше, дух відправляється з головним героєм, допомагаючи йому у винищуванні породжень темряви.

Нові спеціалізації[ред. | ред. код]

У цьому доповненні до кожного класу також додалося по дві спеціалізації.

 • Магам:
  • Хранитель — володіють прихованою магією долійських ельфів, яка практикується в керуванні рослинами і корінням дерев.
  • Маг-воїн — поєднує в собі здібності мага і воїна, такі чарівники небезпечні в бою.
 • Воїнам:
  • Воїн духу — володіють магією, але все ж не є чарівниками. Заграють з мешканцями Тіні, які натомість дають воїнам духу сили ** «Тіньовий магії».
  • Стражник — вони міцні тілом, розуміють, що союзники також важливі в бою, тому здатні до різних видів оборони і оборонних здібностей.
 • Розбійникам:
  • Легіонер-розвідник — чутки про Легіон Мертвих захоплюють, а легіонери-розвідники їх підтверджують. Вони здатні вистояти будь-яку атаку, яку б не пережив жоден розбійник.
  • Тінь — майстри засідки і скритності, розбійники-самоучки, небезпечні в бою.
 1. Steam — 2003.