Mass Effect 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Mass Effect 2
Mass Effect 2.jpg
Розробник BioWare
Видавець Electronic Arts
Локалізатор SoftClub[d]
Геймдизайнер Престон Ватаманюк
Сценарист Дрю Карпишин
Композитор Jack Wall[d]
Частина серії Mass Effect
Попередня гра серії Mass Effect
Наступна гра серії Mass Effect 3
Дата випуску січень 2010
Жанр(и) Шутер від третьої особи
Платформа PlayStation 3, Xbox 360, PC
Рушій гри Unreal Engine
Режим гри одиночна гра
Носій оптичний диск, Steam, цифрова дистрибуція і PlayStation Network
Сайт masseffect.bioware.com/me2

Mass Effect 2 — відеогра жанру action RPG, розроблена канадською компанією BioWare і випущена американським видавництвом Electronic Arts в січні 2010 року для платформ Xbox 360, PlayStation 3 і PC. Друга частина трилогії Mass Effect.

Події гри розгортаються через 2 роки після подій першої гри і відразу після подій книги «Mass Effect: Ascension». Після раптового нападу раси Колекціонерів, капітана Шепарда повертає до життя чоловік, відомий як Привид. Він змушує капітана працювати на організацію «Цербер», щоб розгадати, для чого Колекціонери викрадають людей по всій галактиці.

Гра підтримує перенесення збережень прогресу з Mass Effect: рішення, прийняті гравцем в Mass Effect, впливають на сюжет Mass Effect 2. Також всі ті рішення, які належить прийняти гравцям в Mass Effect 2, впливають на події в Mass Effect 3.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гравець виступає в ролі капітана Шепарда, який подорожує галактикою зі своєю командою на кораблі «Нормандія SR-2», виконуючи отримані завдання, розиваючи себе та команду і слідуючи загальному сюжету. На початку гри гравець може створити персонажа, вибравши його стать, вигляд, здібності й біографію. Незмінним лишається тільки прізвище Шепард. Також можливо перенести персонажа, створеного раніше в Mass Effect, з усіма наслідками його дій в попередній грі.

Система бою[ред.ред. код]

Система бою значно відрізняється від бойової частини Mass Effect. Так нескінченна кількість пострілів, обмежених тільки перегрівом зброї, була замінена на систему термозарядів — змінних блоків охолодження, яких персонаж має обмежену кількість. Змінилася система прицілювання і наведення. Також була допрацьована система укриттів: Шепард використовує укриття тільки за бажанням гравця, а не автоматично. Відповідно зменшився запас енергії для силового щита і здоров'я, що змушує гравця максимально використовувати систему укриттів. Як і в Mass Effect, в грі є тактична пауза, за якої гравець призупиняє гру, щоб задіяти тактичні вміння, вибрати зброю персонажу та членам команди.

Спілкування з іншими персонажами[ред.ред. код]

Система діалогів у грі практично аналогічна оригінальній — під час діалогу з'являється "коло відповідей", в якому крім звичайних відповідей періодично з'являються і додаткові (привабливість / залякування), які доступні для вибору тільки при достатньому наборі очок «героя» чи «відступника». Ці очки нараховують за «добрі» чи «злі» вчинки, і крім того змінюють ставлення персонажів до капітана Шепарда. Реалізовано це у формі вибору за певних ситуацій.

Збір команди[ред.ред. код]

Капітан Шепард протягом гри збирає собі команду з персонажів, яких зустрічає у своїх пригодах. Привид регулярно надсилає досьє на нових членів команди. Для кожного з них існують «місії на лояльність», при успішному виконанні яких член команди стає не просто найманцем Шепарда, а його вірним другом. Успіх фінальної місії залежить як від складу команди, так і від вірності кожного її члена. Ті, що не схвалюють дій капітана, з високою вірогідністю загинуть, залишивши Шепарда без своєї підтримки[1].

Сюжет[ред.ред. код]

В черговому польоті на корабель Шепарда «Нормандія SR-1» нападає невідомий і винятково потужний об'єкт. Шепард організовує евакуацію і затримується на кораблі. Неопізнаний ворог продовжує атакувати, зрештою знищуючи «Нормандію SR-1». Шепард опиняється у відкритому космосі з пошкодженим скафандром, втрачаючи повітря.

Лідер організації «Цербер», відомої своїм расизмом щодо іншопланетян, Привид, підбирає Шепарда і організовує проект «Лазар» з його оживлення. З допомогою нанотехнологій та кіборгізації «Церберу» вдається повернути Шепарда до життя. Через два роки Шепард отямлюється на базі «Цербера», чуючи сигнали тривоги. Він намагається з'ясувати, що відбувається, і зустрічає Міранду та Джейкоба, з якими, озброївшись, бореться проти агресивно налаштованих роботів.

На зв'язок виходить Привид з повідомленням про викрадення людей Колекціонерами, які і атакували «Нормандію SR-1». Привид відсилає Шепарада до віддаленої колонії, звідки зникло все населення. Той знаходить свідка викрадень і отримує підтвердження того, що людей викрадають Колекціонери. Привид доручає капітану новий корабель «Нормандія SR-2», більший за попередню модель і обладнаний передовими технологіями. На ньому Шепард відвідує різні місця галактики, шукаючи підходящих напарників для розслідування справи Колекціонерів, зокрема лікаря Мордіна та бандитку Джек.

Зібравши команду, Шепард вирушає до колонії «Горизонт», яку атакують Колекціонери. Йому вдається оборонити колонію і змусити корабель нападників відступити. Після цього «Нормандія SR-2» відлітає до планети Гейстром, де мусить допомогти кваріанцям в боротьбі проти гетів. Після виконання завдання Шепард дізнається про асарі Ліару, яка оплатила його лікування. Він розшукує її на планеті Ілліум та отримує низку завдань. Крім того капітан отримує можливість набрати в команду нових членів: найманого вбивцю Тейна і юстиціара Самару.

Тим часом туріанцям вдалося вивести з ладу крейсер Колекціонерів. Користуючись нагодою, Шепард відлітає на його дослідження. Він дізнається, що Колекціонери і Женці якось пов'язані та використовують однакові системи розпізнавання. Щоб добути такі системи, Шепард відправляється до місця, де було знайдено останки Женця, загиблого в прадавній битві. Добувши систему, він знайомиться з дружньо налаштованим гетом Легіоном, котрого приймає в команду. Від Легіона він довідується, що Женці контролюють частину гетів, готуючи своє повернення, яке принесе смерть всім високорозвиненим цивілізаціям. Також з'ясовується вірогідне місце перебування головної бази Колекціонерів. Вони користуються Ретранслятором Омега-4, сумнозвісним тим, що багато хто вирушав крізь нього за скарбами Колекціонерів, але ніхто не повертався.

Шепарду випадає нагода допомогти членам своєї команди і добитися їхньої прихильності. Згодом через викрадену систему розпізнавання корабель атакують Колекціонери, коли Шепард відсутній. В результаті частина екіпажу потрапляє в полон.

Шепард збирає сили і проходить через Ретранслятор Омега-4 до ядра галактики, де знаходиться станція Колекціонерів. Корабель натикається на численні уламки суден навколо станції та оборонні системи, але пробивається на неї. Шепард розшукує викрадених людей і стає свідком того, як Колекціонери переробляють полонених на якусь рідину. Дорогою стає зрозуміло, що Колекціонери — це змінена Женцями давня цивілізація протеанів, покликана підготувати галактику до прибуття Женців. Розслідування приводить Шепарда з командою до Женця, створюваного Колекціонерами на основі людського генетичного матеріалу. Він приймає рішення знищити Женця, поки той ще не активний, однак той пробуджується. Подолавши Женця в напруженому бою, Шепард отримує від Привида наказ передати станцію «Церберу». На вибір гравця Шепард може залишити станцію цілою, але знищити на ній все живе, або підірвати її, щоб не дати «Церберу» можливості здійснити свої злочинні плани із захопленими технологіями.

Відбиваючись від залишків Колекціонерів, Шепард добігає до свого корабля і покидає ядро галактики до того, як станція вибухне або буде стерилізована. Команда обговорює план наступних дій, не знаючи, що Женці тим часом вже перебувають на шляху до Чумацького Шляху[2].

Персонажі[ред.ред. код]

Капітан Шепард — протагоніст першої та другої ігор серії. Перед початком гри гравець може вибрати стать персонажа, змінити його зовнішність або ж ухвалити встановлену за замовчуванням, а також вирішити, яким класом він буде грати. Клас персонажа можна вибрати тільки після невеликого вступу до гри.

Знищивши Сарена і Женця Володаря в першій частині гри, Шепард починає готуватися до прийдешньої широкомасштабної війни з Женцями. Однак мало хто вірить, що Женці повернуться, а раптова атака Колекціонерів відкладає плани Шепарда на 2 роки. Бачачи, що ні Альянс, ні Раді Цитаделі не ставиться до загрози серйозно, він погоджується співпрацювати з організацією «Цербер».

Шепард, як і в першій частині трилогії, має можливість вибрати двох напарників у свою команду, але саме число можливих компаньйонів збільшено до 10-и (+2 з DLC). Крім того, на відміну від першої частини, Шепард мусить заслужити довіру своїх напарників. Від лояльності компаньйонів багато в чому залежатиме хто з них переживе фінальну місію.

Крім звичайних здібностей відповідних класів напарників у кожного з них є унікальна здібність, для розблокування якої слід виконати пов'язаний з напарником квест. Класи напарників в основному є змішаними, які також доступні Шепарду. Всього доступні наступні члени команди:

 • Тейн Кріос — майстерний найманий вбивця, при цьому дуже релігійний. Смертельно хворий — на момент зустрічі з Шепардом йому залишився максимум рік життя.
 • Грюнт — штучно вирощений «ідеальний» кроган, що намагається знайти своє місце у світі.
 • Джек — одна з найвідоміших злочинниць в Галактиці. Будучи піддослідною, вона розвинула сильні біотичні здібності, але стала психічно неврівноваженою.
 • Мордін Солус — колишній боєць підрозділу саларіанского спецназу ГОР (Група Особливого ​​Реагування). Брав участь у розробці нової модифікації генофага - хвороби для контролю розмноження кроганів.
 • Талі'Зора вас Нормандія — одна з напарниць Шепарда в першій частині гри.
 • Самара — мандрівний юстіціар-асарі.
 • Морінт — дочка Самари, страждає генетичним дефектом, який викликає психопатію і смерть статевих партнерів через неправильне ментальне злиття. Можна взяти в команду замість Самари (залежить від прийнятих рішень).
 • Міранда Лоусон — агент Цербера в команді Шепарда. Особисто знайома з Привидом.
 • Джейкоб Тейлор — колишній солдат Альянсу. Працював під керівництвом Міранди Лоусон.
 • Легіон — «істинний гет», що носить шматок броні Шепарда. Вивчає органічне життя.
 • Гаррус Вакаріан — екс-напарник з Mass Effect, колишній співробітник СБЦ.

Крім основних 10-і напарників з гри, ще двоє додаються у відповідних Доповненнях. При розмові з цими персонажами не відкривається діалогове вікно.

 • Заїд Массані — мисливець за головами, засновник угруповання «Сині Світила». З'являється в доповненні «Заїд — Ціна помсти»
 • Касумі Гото — одна з найбільш професійних злодіїв у галактиці. З'являється в доповненні «Касумі — Украдена пам'ять».
Екіпаж «Нормандії»[ред.ред. код]
 • Джефф «Джокер» Моро — екс-пілот «Нормандії СР-1». Погодився сісти за штурвал нового корабля.
 • Доктор Чаквас — екс-військовий лікар «Нормандії СР-1». Погодилася знову приєднатися до команди.
 • Келлі Чемберс — асистент Шепарда, виконує функції секретаря. Також має освіту психолога, її неофіційна завдання — спостереження за командою. Келлі є потенційною романтичною зацікавленістю Шепарда (як жіночого, так і чоловічого типу персонажа).
Супротивники[ред.ред. код]
 • Гети-єретики — частина гетів, яка приймає владу Женців.
 • Женці — механічна раса, чиє вторгнення Шепард запобіг в першій частині трилогії, знищивши «Володаря».
 • Колекціонери — загадкова раса, вперше згадується в другій книзі Дрю Карпішіна «Mass Effect: Ascension».
 • «Затемнення» — бандитське угруповання, заснована колишньою десантницею — Азарі. Переважно складається з Азарі, людей і саларіанців. Основне поле діяльності — промислове шпигунство. Для вступу в ряди банди необхідно скоїти як мінімум одне вбивство.
 • «Кривава Зграя» — бандитське угруповання, що складається переважно з кроганів. Також у лавах зустрічаються варрени і ворка, виконуючі роль «гарматного м'яса». Займаються приватним охоронним бізнесом. Головні сили зосереджені на Тучанці.
 • «Сині Світила» — злочинне угруповання, офіційно займаються охоронним бізнесом і конвоюванням ув'язнених, а неофіційно займаються работоргівлею, вимаганням, піратством. Складаються з людей, батаріанців і туріанців. Засновані Заїдом Массані і Відо Сантьяго.

Завантажувані доповнення[ред.ред. код]

 • Cerberus Network — додає сервіс DLC та новин. Вийшло 26 січня 2010. До пізніших версій Mass Effect 2 включе одразу.
 • Normandy Crash Site — додає завдання із дослідження місця падіння залишків «Нормандії SR-1». Вийшло 26 січня 2010.
 • Zaeed — The Price of Revenge — містить персонажа Заїда Массані та місію на лояльність для нього. Вийшло 26 січня 2010.
 • Cerberus Weapon and Armor — додає броню і зброю бійця «Цербера». Вийшло 9 лютого 2010.
 • Firewalker Pack — додає техніку M-44 Hammerhead, 5 нових завдань і 7 локацій. Вийшло 23 березня 2010.
 • Alternate Appearance Packs — додає нові костюми для членів команди. Вийшло 23 березня 2010.
 • Kasumi — Stolen Memory — дозволяє прийняти в команду злодійку Касумі Гото, містить 2 нові місії, зброю, локацію і альтернативні костюми для Касумі. Вийшло 6 квітня 2010. Одразу входить до Mass Effect 2 для PlayStation 3.
 • Equalizer Pack — містить два нових шолома і комплект обладунків. Вийшло 4 квітня 2010.
 • Overlord  — містить завдання на планеті Аїт, де вийшов з-під контролю штучний інтелект. Вийшло 15 червня 2010.
 • Aegis Pack — робить доступними нову гвинтівку і 5 частин обладинків. Вийшло 6 липня 2010.
 • Firepower Pack — робить доступними 3 нових види зброї. Вийшло 3 серпня 2010.
 • Lair of the Shadow Broker — містить місію з пошуків загадкового тоговця інформацією Сірого Посередника і тимчасового члена команди Ліару Т'Соні. Вийшло 7 вересня 2010. Одразу входить до Mass Effect 2 для PlayStation 3.
 • Mass Effect: Genesis — ознайомлювальний інтерактивний комікс. Вийшов 18 січня 2011 року для PS3 та 17 травня 2011 Xbox 360 / PC.
 • Alternate Appearance Pack 2 — містить 3 альтернативних костюма для членів команди. Вийшло 8 лютого 2011.
 • Arrival — надає місію, де Шепарду належить затримати прибуття Женців до галактики, знищивши Ретранслятор системи Бахак. Вийшло 29 березня 2011[3].

Примітки[ред.ред. код]

 1. Basics - Mass Effect 2 Wiki Guide. IGN. Процитовано 2015-12-02. 
 2. Walkthrough - Mass Effect 2 Wiki Guide. IGN. Процитовано 2015-12-02. 
 3. Choose Language | BioWare Social Network. social.bioware.com. Процитовано 2015-12-02. 

Джерела[ред.ред. код]