Obsidian Entertainment

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Obsidian Entertainment
Тип Приватна компанія
Гасло Відсутній
Заснування Санта Ана, Каліфорнія (2003)
Штаб-квартира Санта Ана, Каліфорнія
Ключові особи Фергус Уркхарт, Генеральний директор
Кріс Паркер, Головний розробник
Даррен Монахан, Директор з інформаційних технологій і Розробник
Кріс Авеллон, Творчий директор
Кріс Джонс, Технічний директор
Галузь Індустрія відеоігор
Продукція Star Wars: KotOR II
Neverwinter Nights 2
(Див. повний список в статті.)
Співробітники 135 (2008)
Сайт www.obsidianent.com

Компанія Obsidian Entertainment з'явилася на світ 2003 року і досі розташовується в Санта Ані, штат Каліфорнія. Заснування компанії відбулося після розвалу Interplay Entertainment і розпуску Black Isle Studios, що належала Interplay. Black Isle Studios була відомим розробником відеоігор для ПК і ігрових приставок. Obsidian продовжує працювати під управлінням директорів-засновників: Фергуса Уркхарта, Кріса Паркера, Даррена Монахана, Кріса Авеллона і Кріса Джонса. У липні 2005 року вони найняли Джоша Соера, відомого участю в розробці серії Icewind Dale.

Ігри[ред.ред. код]

Obsidian Entertainment використовує кодове позначення своїх ігор, засноване на списку штатів США за датою їх приєднання. Схожа система (яку придумав Джош Соер у 1999 році, коли поступив на роботу в Black Isle) застосовувалася і в Black Isle, де для назв проектів використовувалися імена американських президентів.

Перші дві є продовженнями ігор, розроблених компанією BioWare. Так само очікується анонс гри, відомої поки тільки як «Проект Нью-Джерсі»[1], яка, згідно із заявою співробітника Obsidian Джона Моргана, не є сиквелом чого-небудь. За словами Уркхарта, компанія сподівається досягти чисельності в 115 співробітників до кінця 2006, сформувати дві з половиною команди, які будуть працювати паралельно над двома різними проектами. Knights of the Old Republic III так само присутній в планах компанії, звісно, якщо тільки LucasArts побажає її розробки.

23 березня 2006 Obsidian і Sega анонсували[2], що вони збираються спільно розробляти комп'ютерну рольову гру, під кодовою назвою «Проект Джорджія», засновану на франчайзингу по не уточненому ігровому всесвіту. Вона запланована до випуску на ПК, PlayStation 3, і Xbox 360. 13 грудня 2006 Sega офіційно анонсувала на своїй тизер-сторінці по Чужих, що Obsidian Entertainment підписала контракт на розробку гри, що базується на франчайзингу по всесвіту однойменних фільмів Чужі [3]. 14 грудня 2006 співробітник Obsidian Соер підтвердив, що кодовою назвою "комп'ютерної рольової гри по всесвіту Чужих є саме «Проект Коннектикут», а не «Проект Джорджія». У червні 2009 розробка рольової гри у всесвіті Чужих була припинена.

Співпраця Obsidian і Sega вилилася в інший проект під назвою Alpha Protocol, що вийшов у червні 2010, і сприйнятий ігровий пресою неоднозначно. З одного боку, хвалили за непогану ідею, з іншого ж — лаяли за нерівний геймплей і докучливі міні-ігри.

22 жовтня 2010 Obsidian випускає Fallout: New Vegas. Дія гри відбувається через 4 роки після подій Fallout 3. Незважаючи на технологічну (у грі використовується рушій Gamebryo) і хронологічну близькість до Fallout 3, Fallout: New Vegas все-таки ближче до оригіналу Fallout, створеному Black Isle Studios. Навіть найвибагливіші критики оцінили гру високо, не забувши відзначити і негативну сторону гри — баги.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]