SimCity

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SimCity
SimCity-Indigo.gif
Розробник Maxis
Nintendo EAD (версія для SNES)
Видавець Brøderbund
Maxis
Electronic Arts
Superior Software/Acornsoft
Жанр(и) Містобудівний симулятор
Платформа Acorn Archimedes, Acorn Electrond, Amiga, Amstrad CPC, Atari STd, BBC Microd, Amiga CDTV, DESQviewd, FM Townsd, мобільний телефон, PC-9801, Ноутбук за 100 доларів, Virtual Consoled, ZX Spectrum, DOS, Commodore 64, Super Nintendo Entertainment System, Віртуальна машина Java, Android, iOS, EPOC, IPod Touch, iPhone, IPad, OS/2, Linux, Mac OS, Symbian, Java, NeWSd, браузер, Tk, UNIX, Microsoft Windows, X Window System, Tcl і Wii
Ліцензія GNU General Public License, version 3.0d[1] і GNU GPL
Дата випуску 3 жовтня 1989
Режим гри Одиночна гра
Вік. обмеження ELSPA: 3+ (Windows)
ESRB: EEveryone (Wireless)
Творці
Ігродизайнер(и) Вільям Райт
Технічні деталі
Носій гнучкий диск, Компакт-касета, компакт-диск і ігровий картридж
SimCity[d]
Наступна гра SimCity 2000
Офіційний сайт
CMNS: SimCity у Вікісховищі

SimCity — відеогра, випущена компанією Maxis 3 жовтня 1989 року. Гра стала першим містобудівним симулятором. Гравець виступає в ролі мера: збирає податки, будує будинки, прокладає комунікації. та багато іншого.

Відеогра здобула велику популярність й, згодом, було випущено багато сиквелів: SimCity 2000 (1989), SimCity 3000 (1999), SimCity 4 (2003), SimCity 4: Rush Hour (2003), SimCity Societies (2007), SimCity (2013) а також велику кількість доповнень та розширень.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

У SimCity у гравця зазвичай немає певної мети, по досягненні якої гра закінчується. Гравець управляє містом, виступаючи в ролі мера. Йому надається можливість збирати податки, будувати міські будівлі і прокладати дороги. Звичайно, в руках мера далеко не всі аспекти життя міста — він не може, наприклад, наказувати, де будувати приватні будинки, а може тільки планувати територію, розділяючи її на комерційні, житлові і промислові зони. Ці зони згодом забудовуються жителями міста. У разі, якщо привабливість даної зони в очах міських жителів низька (причиною чого можуть бути високі податки в даній сфері або недостатній розвиток інших міських зон), вона не буде забудовуватися.

Мер має можливість будувати будівлі, що знаходяться в міській власності, в першу чергу електростанції, поліцейські ділянки, пожежні депо, лікарні, школи і коледжі, а також будівлі, що відносяться до системи міського водопостачання.

Спочатку гра була випущена для персонального комп'ютера, але потім з'явилися версії для більшості існуючих тоді консолей. У січні 2008 код оригінального SimCity був відкритий і тепер розповсюджується під ліцензією GPLv3. Права на ім'я «SimCity» належать Electronic Arts, тому відкритий проект був перейменований в Micropolis.

Розробка[ред. | ред. код]

Версії для різних платформ[ред. | ред. код]

Платформа Дата релізу
MS-DOS Північна Америка — 1989
Macintosh Північна Америка — 1989
C64 1989
ZX Spectrum 1989
Amiga Північна Америка — 1989
Atari ST Північна Америка — 1989
Amstrad CPC Європа — 1990
BBC Micro / Acorn Electron 1990
Windows Північна Америка — 1991
SNES Японія — 26 квітня 1991
Північна Америка — серпня 1991
Європа — 24 вересня 1992
Virtual Console Європа — 29 грудня, 2006

Спочатку гра була випущена для персонального комп'ютера, але потім з'явилися версії для більшості існуючих тоді консолей.

У січні 2008 року код оригінальної SimCity був відкритий і тепер поширюється під ліцензією GPLv3. Права на ім'я «SimCity» належать Electronic Arts, тому відкритий проект був перейменований в Micropolis.[2]

Примітки[ред. | ред. код]