SimCity

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SimCity
Logo_of_SimCity.png
SimCity series logo (2012-present)
Жанр Construction and management simulation, city-building
Розробник Maxis, Tilted Mill Entertainment, Aspyr Media, Full Fat, Infogrames, Nintendo EAD, Babaroga, HAL Laboratory, Track Twenty
Видавець Electronic Arts, Brøderbund, Maxis, Nintendo, Superior Software, Acornsoft, Infogrames Entertainment, SA, Zoo Digital Publishing
Платформи Microsoft Windows, Linux, Mac OS, Wii, PlayStation, Nintendo 64, Nintendo 64DD, Nintendo DS, Sega Saturn, PlayStation 3, Nintendo DS, Acorn Archimedes, Acorn Electron, Amiga, Amiga CDTV, Amstrad CPC, Atari ST, BBC Micro, C64, DESQview, DOS, EPOC32, FM Towns, iOS, Android, PC-98, GBA, OLPC XO-1, OS/2, NeWS, Web browser, SNES, Tk, Unix, X11 TCL, Sinclair ZX Spectrum
Перша гра SimCity / February 1989
Остання гра SimCity: BuildIt / December 16, 2014
Спін-оффи SimFarm, Sim City: The Card Game, SimCopter, Streets of SimCity and SimsVille

SimCity - це серія відеоігор з відкритим містом, спочатку розроблена Віллом Райт . Перша гра серії, SimCity, була видана Maxis в 1989 році. Успіх SimCity призвів до створення декількох продовжень і багатьох інших поєдинків "Sim", включаючи The Sims 2000, який сам став найпопулярнішою комп'ютерною грою і франшизою.[1]

У іграх SimCity гравець розвиває місто з ділянки нерозвинених земель. Гравець керує, де розміщувати зони розвитку, інфраструктуру, як дороги та електростанції, орієнтири, і громадські послуги, такі як школи, парки, лікарні та пожежні станції. Гравець також визначає ставку податку, бюджет і соціальну політику. Місто населене "Sims", імітованими особами, які живуть у місті, створеному гравцем. Три типи зони розвитку є основними областями, в яких населяють Сімс: житлові зони для будинків і багатоквартирні будинки; комерційні зони для магазинів і офісів; промислова зона для заводів, складів, лабораторій і ферм.

Хоча в грі SimCity не існує особливого умови виграшу, дія балансування вищезазначених факторів забезпечує обмеження, які роблять можливим геймплей. Щоб максимізувати популяцію або прибутковість, відновити реальні місця в грі, досягти естетичного дизайну або викликати якомога більше природних катаклізмів є одними з багатьох можливих цілей, які можна визначити для себе під час гри SimCity.

Геймплей[ред. | ред. код]

Шаблон:Video game timeline Гравець (який виконує обов'язки мера) отримує порожню карту для початку і має розширити місто з бюджетом. Коли місто дозріває, гравець може потрапити на місце уряду та інших спеціальних будівель (наприклад, будинок мера або будівлю суду), залежно від того, наскільки велике місто. Гравець повинен надавати громадянам послуги, які включають охорону здоров'я, освіту, безпеку, парки та дозвілля . Вони приходять у вигляді різних будівель, де кожна будівля охоплює круговий "діапазон" обслуговування. Недостатнє фінансування цих послуг може призвести до страйків.

Міста також повинні надавати основні комунальні послуги, а саме електроенергію, воду та (у SimCity 3000 та SimCity 4 ) управління відходами .

Основним джерелом доходу є оподаткування, яке може бути змінено на один відсоток у всіх версіях до SimCity 3000 і на десяті відсотки у SimCity 4 . Легалізація азартних ігор та розміщення певних "спеціальних" будівель (таких як військові бази або федеральні в'язниці) також можуть приносити дохід. Гравець може також укладати угоди з сусідніми містами, щоб продавати або купувати послуги, доки буде встановлено з'єднання з сусідом для цієї послуги (ця функція була введена в SimCity 3000).

SimCity є переважно одиночною грою (виняток - "мережеве видання" SimCity 2000, а також порт Unix оригінального SimCity ).[2] SimCity 4 також надає форму багатокористувацьких ігор з можливістю обміну регіональними картами та містами з іншими гравцями, дозволяючи гравцям співпрацювати, але не взаємодіяти в реальному часі.[3][4][5]

Версії персональних комп'ютерів[ред. | ред. код]

Файл:SimCity Mac.png
SimCity на Mac. Більшість інших релізів були в кольорі, але мали аналогічний інтерфейс.

SimCity була опублікована в 1989 році і була першою грою в серії SimCity.[6] SimCity спочатку був розроблений дизайнером ігор Віллом Райт. Натхненням для SimCity стала особливість гри Raid on Bungeling Bay, яка дозволила Райт створити власні карти під час розробки. Райт незабаром виявив, що він любить створювати карти більше, ніж грати в реальну гру, і тому ідея для SimCity була створена. [7] Розвиваючи SimCity, Райт культивував справжню любов до тонкощів і теорій міського планування[8] і визнав вплив Системної Динаміки, розроблений Джеєм Райт Форестером, і чия книга з цього питання[9] заклала основу для моделювання.[10] Крім того, Райт також був натхненний читанням "Сьомого Салі", оповідання Станіслава Лема з The Cyberiad, опублікованого в збірці The Mind's I, в якому інженер стикається з поваленим тираном і створює мініатюрний місто зі штучними громадянами для тирана пригнічувати.[11]

Перша версія гри була розроблена для Commodore 64 у 1985 році, але вона не буде опублікована ще чотири роки.[12] Оригінальною робочою назвою SimCity був Micropolis.[13] Гра представляла собою незвичайну парадигму комп'ютерних ігор, оскільки вона не могла ні виграватися, ні втратити; внаслідок цього видавці ігор не вважали можливим успішно продавати та продавати таку гру. Brøderbund відмовився опублікувати титул, коли Райт запропонував його, і він без успіху роздав його широкому колу великих видавців ігор. Нарешті, засновник Джефф Браун з тодішнього крихітного Maxis погодився опублікувати SimCity як одну з двох початкових ігор для компанії.

Райт і Браун повернулися до Брєдербунда, щоб офіційно очистити права на гру в 1988 році, коли SimCity наближався до завершення. Керівники Brøderbund Гарі Карлстон і Дон Даглоу побачили, що титул був інфекційним і веселим, і підписали Maxis до дистриб'юторської угоди для обох початкових ігор. При тому, що через чотири роки після початку розробки, SimCity був випущений для Amiga і Macintosh платформ, а потім комп'ютер IBM і Commodore 64 в кінці 1989 року[12]

Sim City був випущений в 1990 році на ZX Spectrum 48K & 128K від Infrogrames, запрограмований Probe Software Ltd - Антоні Р. Лілл, Саймон Батлер.

10 січня 2008 року вихідний код SimCity був випущений під ліцензією вільного програмного забезпечення GPL 3 . [14] Випуск вихідного коду був пов'язаний з передачею програмного забезпечення SimCity ноутбуку One Laptop Per Child, оскільки одним з принципів ноутбука OLPC є використання вільного та відкритого програмного забезпечення. Версія з відкритим кодом буде називатися Micropolis (початкова назва для SimCity ), оскільки EA зберігає торгову марку SimCity . Версія, що поставляється на ноутбуках OLPC, все ще називатиметься SimCity, але перед кожним випуском вона повинна бути перевірена гарантією якості EA, щоб мати можливість використовувати це ім'я.

SimCity 2000[ред. | ред. код]

Несподіваний і тривалий успіх оригінального SimCity, поєднаного з відносним відсутністю успіху "Sim", стимулював розвиток продовження . SimCity 2000 (SC2K), випущений в 1993 році[15] був основним розширенням. Погляд був зараз ізометричним, а не накладним, ландшафт не був рівним, а підземні шари були введені для водопровідних труб і підземних переходів.

Нові типи об'єктів включали в'язниці, школи, бібліотеки, музеї, пристані, зоопарки, стадіони, лікарні та церкви (хоча вони і з'явилися випадково на житлових кварталах у першому СімСіті, вони не могли бути побудовані гравцем) і аргології . Гравці могли будувати автомагістралі, дороги, автобусні склади, залізничні колії, метро, залізничні склади і землю для морських портів і аеропортів . Існує в цілому дев'ять різновидів електростанцій в SC2K, включаючи вугілля, природний газ, вітрові турбіни, гідроелектростанції (які можуть бути розміщені тільки на плитках водоспаду) і футуристичну силову електростанцію та супутникове мікрохвильове обладнання.

Бюджетний і фінансовий контроль також набагато складніший - ставки податків можуть бути встановлені індивідуально для житлових, комерційних і промислових зон. Стало можливим запровадження міських обрядів і підключення до сусідніх міст.

Іншим новим доповненням до SC2K є інструмент запиту. Використання інструменту запиту на плитках показує інформацію, наприклад, назву структури та тип, висоту та значення землі. Деякі плитки також відображають додаткову інформацію; електростанції, наприклад, відображають відсоток енергії, що споживається при запиті, а запит на дороги відображає обсяг трафіку на цій плитці. Запитання до бібліотеки та вибір пункту 'Ruminate' відображає есе, написане Нілом Гайманом.

Додано графіку для споруджуваних будинків у житлових, комерційних та промислових зонах, а також темні будівлі, що відображають покинуті будівлі внаслідок занепаду міст.

Новина надходить у вигляді декількох попередньо написаних газетних статей зі змінними назвами, які можна було б викликати негайно або могли бути підписані на щорічній основі. Варіант газети надавав багато жартівливих історій, а також відповідні, наприклад, нові технології, попередження про старіння електростанції, недавні катастрофи та опитування громадської думки (висвітлення проблем міста). SimCity 2000 - це єдина гра у всій серії, що володіє цією функцією (окрім припиненої дитячої версії, SimTown), хоча нові версії мають нову стрічку новин . Газети мали випадкові заголовки ( Times, Post, Herald та ін.), А ціни - на основі імітованого року. Деякі газети мають спеціальну щомісячну гумористичну колонку від "Міс Сім".[16]

SimCity 3000[ред. | ред. код]

Наступник SimCity 2000, SimCity 3000 ( SC3K ) був випущений в 1999 році. Він вніс багато змін як в управління міста, так і в зовнішній вигляд.

У моделі, яка продовжувалася впродовж франшизи SimCity, кількість і складність послуг міста зросла між SC2K і SC3K . Додано питання щодо поводження з відходами: коли місто має населення понад 1000, відмовляться починати накопичуватися і потрібно буде утилізувати за рахунок міста; У попередніх версіях SimCity це питання було проігноровано. Були також впроваджені ферми і сільське господарство, які з'явилися на великих легковиробничих зонах міста з низькою земельною цінністю і мало забруднення. У Сім-Сіті 3000 є три щільності зонування порівняно з двома щільностями, що використовуються в SC2K . На додаток до їх обмеженого терміну служби, електростанції в даний час вразливі до зниження максимального випуску з постійною швидкістю після того, як вони пройшли через три чверті свого терміну служби.

Хоча концепція сусідніх міст була введена в SC2K, її роль була розширена в SC3K . Вперше гравець міг взаємодіяти зі своїми сусідніми містами, обговорюючи рудиментарні угоди з іншими мерами, такі як продаж або купівля води, електроенергії або послуг з управління відходами . Вони генерують щомісячну плату, яка або додається, або віднімається з скарбниці гравця, відповідно до угоди. Скасування угоди з сусідом зазнає суттєвих грошових штрафів. Час від часу імітаційні мери сусідніх міст називають зустрічі для перегляду умов або ціни цих угод.

Хоча це і не виключно містобудівний аспект, SimCity 3000 симулював вплив вартості землі на будівництво набагато реальніше, ніж у SimCity 2000 . В останньому, більшість будівель потрапили в широкий прошарок, який не відображав значення землі дуже ефективно; кожна будівля була більш-менш пристосована до районів будь-якої економічної диспозиції. У SC3K вартість землі створювала окремі квартали, які, як правило, містили вузькі смуги доходів, створюючи чітко визначені трущоби, райони середнього класу і багаті райони. Вартість землі також визначається ефектом центру міста, де будівлі, що знаходяться в центрі міста, мають вищі значення земельних ділянок, і ці будівлі на кордонах мають нижчі значення землі. Ефект центру міста визначається розташуванням будівель у межах міста. Проте з плином часу "інфляція" вартості землі призведе до того, що майже кожна область міста стане дорогою, так що багаті райони охоплюють більшість, якщо не всю карту.

Бізнес-пропозиції були ще однією новою концепцією для SC3K . Дозволяючи певним структурам будуватися в межах міста, гравець може отримати від них значну кількість коштів. Чотири структури комерційних угод - це в'язниця з максимальною безпекою, казино, завод з переробки токсичних відходів і Gigamall (великий торговий центр). Структури бізнес-угод, однак, мають серйозні негативні наслідки для міста. Скидання токсичних відходів знижує як вартість землі, так і житлову бажаність в районі, що її оточує, і виробляє значне забруднення. В'язниця різко знижує вартість землі. Казино збільшує загальноміське злочинність, а Гігамал послаблює попит на місцеву торгівлю.

У графічному інтерфейсі SC3K було внесено кілька змін. Хоча гра зберегла псевдо- ізометричної dimetric перспективи свого попередника, фактичний пейзаж став більш складним і барвистим. У SimCity і SC2K, ігровий ландшафт був коричневим, як і колір голої бруду. У SC3K, краєвид був більш реалістичним зеленим кольором, імітуючи пасовища, а також інші кольори, які поступово змінювалися по висоті, від бежевого (пляжний пісок) до зеленого до коричневого (гола земля) до білого (сніг). У SC2K земля може бути або плоскою, або нахилою, і всі схили мають однакову крутість. У SC3K було п'ять різких крутизних схилів, що створювало більш різноманітні ландшафти. Однак у SC3K відсутні водоспади та гідроелектростанції, які є типовими для SC2K . Крім того, вперше з'явилися різні типи дерев, які могли б з'явитися на відтворюваній карті. У SC2K були лише сосни, тоді як у SC3K переважають дуби, але існують інші типи дерев, залежно від висоти місцевості.[4]

SimCity 4[ред. | ред. код]

SimCity 4 вийшов 14 січня 2003 року. Як і у попередніх назв SimCity, SimCity 4 (Sim4) ставить гравця в ролі мера (або декількох мерів), який має завдання заповнити і розробити ділянки земель у містах, виконуючи потреби симців, які там живуть. Зараз міста розташовані в регіонах, які поділяються на сегменти, кожна з яких може бути розроблена. Кожен регіон представляє метрополію міста, а окремі міста - райони. Гравець має можливість запустити місто в сегменті будь-якого з трьох розмірів області; у фактичних вимірах найменший має довжину 1 кілометр на стороні, а найбільший має довжину 4 кілометри на стороні.[17] Велике місто - 16 років   км 2 ; для порівняння Нью-Йоркський район Манхеттена становить близько 60   км 2 . Розмір регіону та його розташування сегментів можуть бути змінені в растровому файлі, наданому для кожного регіону.

Зонування та розмір будівлі були покращені для SimCity 4 . Тепер сільське господарство є окремим промисловим типом, що дозволяє фермерським господарствам рости незалежно від великої вартості землі, доки існує попит на сільськогосподарські та сільськогосподарські зони. Зони тепер автоматично вирівнюються по дорогах; вулиці автоматично створюються у формуванні сітки при зонування на ділянках землі. Будинки тепер поділяються на декілька рівнів багатства, типи зон і етапи розміру будівлі, які залежать від населення регіону та стану міста. Гра моделює занепад міста та облагороджування з погіршенням або покращенням будівель. Споруди, спочатку побудовані для окупації більш високими орендарями багатства, тепер можуть підтримувати орендарів меншого багатства, якщо навколишні фактори змушують нинішніх орендарів звільнити будівлю; це дозволяє певним будівлям залишатися в експлуатації, незважаючи на відсутність вихідних пасажирів. Будинки та ділянки тепер можуть бути побудовані на схилах.

SimCity 4 можна використовувати разом з The Sims . Sims можна імпортувати до міста для використання в режимі My sim . Міські макети, створені в SimCity 4, можна використовувати як шаблони сусідства в The Sims 2; місце розташування доріг, дерев, мостів та особливостей карти, таких як річки та пагорби, збережено при ввезенні.[18]

Товариства SimCity[ред. | ред. код]

Випущений в 2007 році геймплей SimCity Societies істотно відрізняється від попередніх назв SimCity, з більшим акцентом на "соціальну інженерію".[19]

Громадські роботи та податкова система не грають участі в грі. Натомість гравці щодня отримують дохід від робочих місць у місті. Транспортні мережі були зведені до грунтових доріг, асфальтованих доріг, метрополітенів і автобусних зупинок. Гравці не будують зони, ключовий елемент минулих ігор SimCity ; замість цього, вони мають можливість безпосередньо розміщувати окремі будівлі, щось не бачили в попередніх виданнях, і схожий на гра Монте-Крісто City Life . Є також шість «соціальних енергій», які називаються соціальними цінностями, які дозволяють гравцям дізнатися про характеристики громадян. Шість суспільних цінностей - продуктивність, процвітання, творчість, духовність, авторитет і знання . [20] Місто буде виглядати і діяти відповідно до енергії, яку вибирають гравці. Гравці можуть зосередитися на задоволенні одного, кількох або всіх цих значень. Покращена версія системи винагород, введена в SimCity 2000, була включена в гру.[21]

Гра "повністю настроюється" і дозволяє гравцям налаштовувати окремі будівлі, прикраси, громадян і правила гри. [22] Перед випуском, коли згадувалася глибина, на якій гра дозволить налаштувати, представник Tilted Mill заявив, що ті, хто володіє C # і XML, матимуть легкий доступ до кожного активу гри і що основні інструменти будуть надані для створення редагування.[23]

SimCity (2013)[ред. | ред. код]

Шість основних релізів SimCity було оголошено 5 березня 2012 року для ОС Windows і Mac OS X компанією Maxis на заході «зміни гри».[24] Гра була випущена для Windows 5 березня 2013 року.[25] У серпні 2013 року була опублікована версія для завантаження лише для Mac, доступна для цифрового завантаження за оригіналом.[26][27]

Це було драматичним відходом від попередніх ігор SimCity, які включали повну 3D графіку, багатокористувацький геймплей, новий движок Glassbox, а також багато інших функціональних і ігрових змін.

Запуск гри став причиною помилок підключення для багатьох користувачів, і цей аспект гри сильно критикувався в відгуках користувачів. EA оголосила, що вони запропонують безкоштовну гру від своєї бібліотеки всім, хто купив SimCity як компенсацію за проблеми, і вони погодилися, що шлях запуску був "німий".[28] В результаті цієї проблеми Amazon тимчасово припинив продаж гри через тиждень після виходу.[29]

Крім того, EA прийшла під обстріл, оскільки в грі, яка вийшла в 2013 році, було потрібно підключення до Інтернету, щоб навіть відтворити режим одиночної гри; однак, з'явилися доповіді, що вимоги до підключення до Інтернету можна було легко видалити. [30] За повідомленням блогу в жовтні 2013 року генеральним менеджером Maxis Emeryville, Патріком Бюхнером, команда розглядала режим офлайн, який дозволив би підтримку мода. [31] Автономний режим для SimCity згодом був доступний EA в березні 2014 року.[32][33][34]

SimCity 2013 додатково критикувалася за дуже малий розмір міста в розмірі 4   км 2, на чверть розмір попередніх версій. EA оголосила, що не збільшить розмір міста в найближчому майбутньому.[35]

Версії консолі[ред. | ред. код]

SimCity SNES[ред. | ред. код]

Порт SNES SimCity дуже схожий на оригінальний випуск, але має ряд унікальних особливостей. Заохочувальні будівлі можуть бути побудовані так, як вони надані мерові, як особняк мера та казино. Чудовисько, яке іноді нападає на міста або звільняється від міст своїм мером, є Боузер з популярної серії ігор Nintendo, Super Mario Bros. Коли гравець досягає статусу мегаполісу, вони обдаровані статуєю Маріо.

SimCity 64[ред. | ред. код]

Хоча загальний геймплей в SimCity 64 подібний до SimCity 2000, графічні текстури і побудовані набори зображень значно відрізняються. Тим не менш, гра надає кілька додаткових можливостей, які не були помічені ні в SimCity 2000, ні в SimCity 3000 (1999), включаючи можливість перегляду міста вночі (тепер також доступна в SimCity 4 ), рівень вільного роумінгу пішохідного рівня міста індивідуальні дорожні транспортні засоби та пішоходи (які можна було побачити тільки в режимі вільного роумінгу). Міста в грі також представлені в 3D гібридній графіці.

Творець SimCity[ред. | ред. код]

SimCity Creator - це назва для Wii та Nintendo DS, яка була вперше оголошена 12 лютого 2008 року президентом Sims Nancy Smithalong з іншими майбутніми титулами EA Sim. [36] Назва має можливість безпосередньо малювати дороги та треки на землі за допомогою функції покажчика Wii Remote, а також кілька настроюваних тем для будівель міста.[37] Він був випущений у всьому світі для Wii у вересні 2008 року.[37] [38]

Портативні та онлайн-версії[ред. | ред. код]

SimCity DS[ред. | ред. код]

SimCity DS - сильно модифікована версія SimCity 3000 . Гра успадковує графіку SC3K, але використовує подвійний екран портативного пристрою для одночасного відображення додаткових інтерфейсів. Особливості системи також видатні, такі як використання вбудованого мікрофону систем, який використовується для продування пожеж, і сенсорного екрану, який використовується для управління інтерфейсом. Перш ніж почати місто, гравець повинен спочатку вибрати місце в регіоні, один з п'яти різних радників, а потім підписати чартер міста, використовуючи сенсорний екран і стилус. На верхньому екрані DS відображається місто і інформаційний блок, а карта, радник, інформація та кнопки відображаються на сенсорному екрані. [39]

До складу SimCity DS входять п'ять радників, які допомагають гравцям приймати рішення в грі, надаючи рекомендації та поради. На відміну від попередніх версій SimCity, гравець повинен вибрати тільки одного консультанта, який допоможе їм під час підписання статуту міста. Різні радники включають пан Maxis (Камея Волі Райт ),   Джулі McSim, Аяко Татібана, Kaishu Татібана, Servo 3000 і секретний радник по імені чужорідні.

Є також петиціонери, багато з яких є громадянами міст-гравців, які вимагають вирішення проблем і змін до міської політики, таких як зниження ставок податків або прийняття постанови . Вони також можуть надавати гравцеві нагороди або вимагати, щоб у місті були зведені певні структури. [40]

SimCity DS 2[ред. | ред. код]

SimCity DS 2 це гра для консолі відеоігор Nintendo DS і є продовженням SimCity DS . Він був випущений в Японії 19 березня 2008 року і був випущений на Заході у вересні 2008 року під назвою SimCity Creator . [37] Гра представляє новий виклик режим, який бачить гравці направляють своє місто через різні історичні періоди. Завдяки цьому можна створити міста з історичною темою. Наприклад, гравець може створити середньовічне місто або доісторичний місто. [41]

SimCity iPhone[ред. | ред. код]

Версія SimCity 3000, відома просто як SimCity, була випущена в 2008 році для iPhone і iPod Touch . У цій версії бракує деяких деталей, які можна побачити в серії. Це проста версія інших ігор у більш пізній серії SimCity. Він більше не пропонується на iTunes App Store.

SimCity Deluxe та SimCity Deluxe HD[ред. | ред. код]

SimCity Deluxe був випущений в липні 2010 року для iPhone, а також Android . Це вдосконалений SimCity 3000 з 4-ма будівлями SimCity . Вона має покращену графіку і поліпшений інтерфейс над попередньою версією iPhone SimCity . 29 липня 2010 року гра дебютувала в App Store для iPhone, iPod touch і SimCity Deluxe HD для iPad. [42] Версія значно схожа на десктопну версію, однак, як і раніше, не вистачає декількох ключових функцій, які можна побачити на настільних версіях, таких як режим God та режим My Sim. Ця версія більше не доступна в iTunes App Store від Apple.

SimCity Deluxe для Blackberry Playbook[ред. | ред. код]

Ця версія SimCity 4 для Playbook була випущена 10 жовтня 2011 року.[43] Це та сама гра, спочатку випущена для iPad, відома як SimCity Deluxe HD.[44]

SimCity Classic[ред. | ред. код]

SimCity Classic є онлайн-версією першого SimCity . [45] Вона була створена в 2008 році компанією Maxis .

SimCity: BuildIt[ред. | ред. код]

SimCity: BuildIt - рімейк SimCity 2013 для мобільних пристроїв iOS і Android.[46][47][48] Це гра freemium, що означає, що гравець може грати без покупки віртуальної валюти, хоча вони можуть використовувати реальні гроші для прискорення прогресу. Вона має 3D-графіку та аналогічний геймплей для решти серії, додаючи функції соціальних медіа для взаємодії з іншими гравцями.

Відділення[ред. | ред. код]

SimFarm[ред. | ред. код]

SimFarm був випущений в 1993 році для DOS, Windows і Mac і є довідником SimCity . SimFarm фокусується на розробці ферми, що дозволяє гравцеві садити сільськогосподарські культури та вирощувати їх ферми.

Сім Сіті: карткова гра[ред. | ред. код]

Сім Сіті: Карткова гра - це недрукова колекційна карткова гра, заснована на відеоіграх SimCity . [49] Вийшов у 1995 році Mayfair Games . Слідували кілька розширень міста, додаючи карти місцевості та політиків з різних міст, у тому числі: Чикаго, Вашингтон, Нью-Йорк і Атланта . Розширення Торонто планувалося, але ніколи не випускалося. [50] Аллен Варні з The Duelist сказав, що він пропонує "чудовий пасьянс", і що гра в кінцевому підсумку запропонувала автономні набори міст.[51]

SimCopter[ред. | ред. код]

Як випливає з назви, SimCopter ставить гравця в ролі пілота вертольота .

Є два режими гри: вільний режим і режим кар'єри. У вільному режимі гравець може імпортувати та літати по власних містах або в будь-якому з 30 міст, що постачаються разом з грою. Тим не менше, міста-користувачі повинні бути спроектовані з урахуванням SimCopter, і більшу частину часу гравець повинен збільшити кількість поліцейських ділянок, пожежних станцій і лікарень, щоб забезпечити швидше розсилання. Другий режим - серце гри - це режим кар'єри. Це ставить гравця на місце пілота, який виконує різні роботи по місту.

Гра отримала суперечки, коли дизайнер вставив спрайти з сорочки " himbos " (чоловічий bimbos) в стовбурах Speedo, які обняли і поцілували один одного, які час від часу з'являються у великій кількості. Їх флуоресцентні соски були намальовані спеціальним режимом візуалізації, зазвичай зарезервованим для пірсингу туману світлових доріжок злітно-посадкової смуги. Ненавмисне виникнення поведінки коду призвело до того, що сотні гемобоїв розкинулися навколо вертольота, де вони були б зруйновані лезами, а потім потрібно було підняти повітря до лікарні, що принесло гравцеві легкі гроші. Пасхальне яйце було схоплене незабаром після випуску і вилучено з майбутніх копій гри.

Вулиці SimCity[ред. | ред. код]

Вулиці SimCity - це гоночна і автомобільна бойова комп'ютерна гра 1997 року, опублікована Maxis . Однією з головних визначних пам'яток гри стала можливість вивчити будь-які міста, створені в SimCity 2000 на машині в кінематографічному стилі. Гра, як SimCopter, знаходиться в повному 3D-режимі, а автомобіль гравця може управлятися за допомогою клавіатури, джойстика або геймпада. Ще однією помітною особливістю є мережевий режим гри, в якому гравці можуть відтворювати смертельні мапи з до семи інших осіб. Примітно, що це одна з небагатьох ігор у серії Maxis, на яких не працював Віл Райт, і остання гра Maxis, розроблена і випущена без нагляду Electronic Arts[52] (яка придбала Maxis в 1997 році і сприяла розвитку Maxis гри).

SimsVille[ред. | ред. код]

SimsVille мав на увазі перехресний шматок The Sims і SimCity, що дозволило б гравцеві побудувати місто, а також зробити sims і зіграти їх. Гра повинна була вийти в кінці 2001 року; однак у вересні 2001 року Maxis оголосив, що вони скасували його разом з SimMars, щоб зосередитися на майбутньому розширення The Sims, а також The Sims 2.

Прийом[ред. | ред. код]

Згідно Maxis, серія SimCity було продано понад 5 мільйонів одиниць в лютому 1999 року, в момент виходу SimCity 3000 ‍ '​ [53]

Дивіться також[ред. | ред. код]

Список літератури[ред. | ред. код]

 1. Walker, Trey (March 22, 2002). The Sims overtakes Myst. GameSpot. CNET Networks. Архів оригіналу за January 3, 2010. Процитовано March 17, 2008. 
 2. Див. Unix порт SimCity [1]
 3. History of Simcity (page 1). SimCity.com. Архів оригіналу за March 29, 2010. Процитовано March 20, 2008. 
 4. а б History of Simcity (page 2). SimCity.com. Архів оригіналу за March 12, 2009. Процитовано March 20, 2008. 
 5. History of Simcity (page 3). SimCity.com. Архів оригіналу за April 11, 2010. Процитовано March 20, 2008. 
 6. SimCity (1989). Архів оригіналу за May 15, 2011. Процитовано March 20, 2008. 
 7. Geoff Keighley. SIMply Divine. Архів оригіналу за January 10, 2010. Процитовано June 7, 2008. 
 8. Inside Scoop – The History of SimCity. Electronic Arts Inc. Архів оригіналу за March 29, 2010. Процитовано March 28, 2011. 
 9. Forrester, Jay W. (1969). Urban dynamics. Cambridge, Mass.: MIT. ISBN 0-262-06026-4. 
 10. Lobo, Daniel G. (2007). Playing with Urban Life. У Borries, Friedrich. Space time play computer games, architecture and urbanism : the next level. Basel: Birkhauser. ISBN 978-3-7643-8415-9. doi:10.1007/978-3-7643-8415-9_74. 
 11. Lew, Julie (June 15, 1989). Making City Planning a Game. Архів оригіналу за October 13, 2007. Процитовано May 18, 2007. 
 12. а б Inside scoop: The History of SimCity (page two). SimCity.com. Архів оригіналу за March 12, 2009. Процитовано December 17, 2006. 
 13. Will Wright Chat Transcript. simcity.ea.com. Архів оригіналу за July 20, 2009. Процитовано November 8, 2007. 
 14. Fear and Loathing - SimCity Source Code Released to the Wild! Let the ports begin... Архів оригіналу за May 10, 2014. Процитовано April 18, 2017. 
 15. SimCity History. simcity.com. Electronic Arts. Архів оригіналу за February 21, 2017. Процитовано 16 April 2017. 
 16. SimCity 2000. IGN.com. Архів оригіналу за November 22, 2007. Процитовано March 20, 2008. 
 17. Quigley, Ocean; D.B. Robinson (June 17, 2003). Creating regions in SimCity 4. SimCity 4 Resource Center. Архів оригіналу за March 29, 2010. Процитовано October 2, 2006. «A small city is a kilometer on a side» 
 18. SimCity 4. Answers.com. Архів оригіналу за July 22, 2010. Процитовано March 20, 2008. 
 19. DPreviews: SimCity Societies. June 7, 2007. Процитовано June 11, 2007. 
 20. SimCity Societies Official Site. Архів оригіналу за April 6, 2008. Процитовано September 19, 2007. 
 21. SimCity Societies PC Preview. 1Up.com. June 7, 2007. Процитовано June 8, 2007. 
 22. E3 2007: SimCity Societies Update. IGN. July 11, 2007. Архів оригіналу за November 4, 2007. Процитовано July 14, 2007. 
 23. Breckon, Nick (July 13, 2007). E3 07: SimCity Societies Impressions. shacknews. Архів оригіналу за September 26, 2007. Процитовано July 14, 2007. 
 24. SimCity returns in 2013. GameSpot. March 6, 2012. Архів оригіналу за March 10, 2012. Процитовано March 6, 2012. 
 25. SimCity pre-order page. Electronic Arts / Maxis. Архів оригіналу за October 31, 2012. Процитовано December 1, 2012. 
 26. SimCity for Mac planned for spring, features co-op play with Windows. Digital Trends. Архів оригіналу за February 2, 2013. Процитовано January 31, 2013. 
 27. SimCity Mac Update and Beyond. Maxis. Архів оригіналу за October 10, 2013. Процитовано June 6, 2013. 
 28. EA apologises over 'dumb' SimCity launch. BBC News. Архів оригіналу за March 11, 2013. 
 29. Sim-plify Matters: Amazon Suspends Digital Sales of SimCity As Australia Joins The Queue. Forbes. Архів оригіналу за April 7, 2013. Процитовано March 7, 2013. 
 30. SimCity Servers Not Necessary. Rock Paper Shotgun. Архів оригіналу за March 13, 2013. Процитовано March 12, 2013. 
 31. Buechner, Patrick. State of SimCity. The Beat. EA. Архів оригіналу за October 5, 2013. Процитовано October 4, 2013. 
 32. SimCity Offline Mode. CoinPixels. Архів оригіналу за January 17, 2014. Процитовано January 12, 2014. 
 33. SimCity Blog. Electronic Arts. Архів оригіналу за January 15, 2014. Процитовано January 12, 2014. 
 34. SimCity's offline mode now available (update). March 18, 2014. Архів оригіналу за February 23, 2017. Процитовано April 18, 2017. 
 35. SimCity - EA. Архів оригіналу за June 3, 2017. Процитовано April 18, 2017. 
 36. Faylor, Chris (February 12, 2008). New Sim Titles Unveiled: SimCity Creator, MySims Kingdom, MySims Party, SimAnimals, Sims Next-Gen. Shacknews. Архів оригіналу за May 12, 2008. Процитовано February 26, 2008. 
 37. а б в SimCity Creator Details. IGN. May 29, 2008. Архів оригіналу за June 2, 2008. Процитовано May 30, 2008. 
 38. Sim City Wii Revealed. IGN. May 28, 2008. Архів оригіналу за May 31, 2008. Процитовано May 29, 2008. 
 39. SimCity DS. IGN.com. Архів оригіналу за April 5, 2008. Процитовано March 20, 2008. 
 40. Game review. Gamespot.com. Процитовано March 20, 2008. 
 41. SimCity DS 2. DS-x2.com. Архів оригіналу за April 7, 2008. Процитовано March 20, 2008. 
 42. Sim City Deluxe erecting pyramids on iPhone this Summer. joystiq.com. Архів оригіналу за березень 22, 2010. Процитовано March 19, 2010. 
 43. SimCity Deluxe for Blackberry Playbook. Архів оригіналу за October 11, 2011. 
 44. SimCity Deluxe Ipad. Архів оригіналу за October 11, 2011. 
 45. Browser Incompatible - SimCity.com. March 23, 2010. Архів оригіналу за March 23, 2010. Процитовано April 18, 2017. 
 46. SimCity BuildIt on the App Store on iTunes. iTunes: App Store. Apple Inc. Архів оригіналу за July 2, 2015. Процитовано 26 October 2014. 
 47. Play Store. Google Play. Google Inc. 2014-10-25. Архів оригіналу за October 27, 2014. Процитовано 2014-10-25. 
 48. SimCity BuildIt Announced for iOS and Android. Архів оригіналу за December 30, 2015. 
 49. Owens, Thomas S.; Helmer, Diana Star (1996). Inside Collectible Card Games. с. 53, 55–59, 120. 
 50. SimCity. Mayfiar Games. Архів оригіналу за December 29, 2007. Процитовано March 20, 2008. 
 51. Varney, Allen (February 1997). Inside the Industry. The Duelist (#15): 83. 
 52. SIMply Divine: The story of Maxis Software; page 9: A New Focus, a New Mission. Geoff Keighley and GameSpot. Архів оригіналу за April 4, 2005. Процитовано February 5, 2007. 
 53. pc.ign.com: News Briefs. archive.org. August 31, 2000. 

зовнішні посилання[ред. | ред. код]