The Document Foundation

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

The Document Foundation є незалежною, самоврядною і меритократичною організацією, заснованою на ідеалах вільного програмного забезпечення. Зареєстрована в Німеччині як некомерційна організація. Document Foundation орієнтована на розвиток LibreOffice — безплатного офісного пакету, спадкоємця OpenOffice.org, і прийнятого на озброєння зростаючим числом державних адміністрацій, підприємств малого та середнього бізнесу для ефективності на настільних ПК.

Document Foundation є юридичною представництвом спільноти, створеним з представників спільноти, для підтримки спільноти і для забезпечення незалежності від окремих вендорів. Організація відстоює інтереси всієї екосистеми, пов'язаної з LibreOffice, включаючи розробників, користувачів, маркетологів, тестувальників, людей, котрі займаються впровадженням, і сервіс-провайдерів. Управління у Document Foundation організовано у відповідності з принципами меритократії — рішення приймають представники спільноти, що вносять найбільший внесок у розвиток проекту. Процес розробки та прийняття рішень повністю відкритий, прозорий і не залежний від окремих компаній. The Document Foundation доступна приватним особам і організаціям, які згодні з її основними цінностями і беруть участь в її діяльності.

Організація Document Foundation була анонсована і почала діяти восени 2010 року, але понад рік не мала офіційного юридичного статусу і діяла неформально. Навесні 2011 року було зібрано близько 100 тисяч євро пожертвувань на реєстрацію некомерційного фонду в Німеччині[1], створення якого затягнулося майже на рік. У лютому 2012 процес реєстрації був завершений та організації надано офіційний юридичний статус.[2] Організація зареєстрована в Берліні і відповідає німецькій юридичній формі "Stiftung", визнаної у всьому світі, і ідеально відповідає завданням щодо підтримання незалежної спільноти і програмного забезпечення, яке воно розвиває.

На кінець червня 2014 фонд має понад 200 членів і більше 3000 добровольців-помічників по всьому світу.

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]