Homo pampeanus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Людина пампасів
[[|200px]]
Загальні відомості
Геологічно-географічні характеристики
Вік (епоха) 3,5 млн років
Поширення Південна Америка
Ареал Південна Америка
Останків 1 мертва туша
Антропологічні характеристики
Зріст невідомий
Об'єм мозку невідомий
Маса тіла
статура мускулиста
Відомості про суспільну організацію
Економічна організація
Соціальна організація
Культурна організація
Житла
Інші характеристики
Дата відкриття

Homo pampeanus (рос.  людина пампасів) — відповідно до гіпотези аргентинського вченого Флорентіно Амегіно (18541911), перший вид людини, що зародився в Південній Америці і згодом заселив всю земну кулю. Амегіно засновував свої висновки на кам'яних знаряддях, кістках з ознаками людського втручання, а також доказах техногенних пожеж, таких як обпалені кістки і пожежостійкі глини (які не могли бути викликані природними пожежами через обов'язкову при цьому високу температуру), які він знайшов у відкладеннях, що нараховують понад 3,5 млн років.

Гіпотеза не має археологічних та палеонтологічних підтверджень: у Новому Світі не знайдено жодних викопних людиноподібних мавп або архантропів.

Інтерес до цієї гіпотези ненадовго відродився після того, як швейцарський геолог Франсуа Лой повідомив про те, що нібито зустрів в Колумбії великих невідомих мавп, схожих на гомінід. Лой стверджував, що застрелив одну з них і навіть привіз фотографію трупа. Більшість учених вважає, що на фотографії зображена мертва павукоподібна мавпа, сфотографована в такій позі й ракурсі, що створюють ілюзію людиноподібності. Деякі з зоологів припускають, що мавпа може дійсно належати до невідомого науці виду — але жодним чином не є антропоїдом.

Є дані про знахідки в Америці кісток давніх людей, схожих на неандертальців або людей прямоходячих, але ці дані малодостовірні і вимагають перевірки та детального вивчення. Втім, навіть якщо припустити їх достовірність, ці знахідки все одно не доводять американського походження індіанців або людини в цілому.

Література[ред. | ред. код]

  • Shampo M.A., Kyle R.A. Argentinian paleontologist contributes to the understanding of humans and the environment // Mayo Clin. Proc. — 1987. — Vol. 62, issue 9. — P. 855.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]