Австралопітек анамський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Австралопітек анамський
Час існування: пліоцен

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Людиноподібні мавпи (Hominidae)
Рід: Австралопітеки (Australopithecus)
Вид: Австралопітек анамський
Australopithecus anamensis
M.G. Leakey et al., 1995
Посилання
Вікісховище: Australopithecus anamensis
EOL: 51587954
Fossilworks: 83057
Австралопітек анамський (Australopithecus anamensis)
Загальні відомості
Геологічно-географічні характеристики
Вік (епоха) 4 млн років тому , 4,2 до 3,9 млн р. тому.
Поширення Канапоя і Аллія Бей (Кенія) , Ефіопія
Ареал Канапоя і Аллія Бей (Кенія) , Ефіопія
Останків близько 100 знахідок , що належать 20-ти особинам
Антропологічні характеристики
Відомості про суспільну організацію
Інші характеристики

Австралопітек анамський (Australopithecus anamensis) — найбільш давній вид австралопітеків. Вперше знайдений у Кенії (Канапоя і Аллія Бей), описаний у 1995 році. Датується часом приблизно 4 млн років тому. Загалом відомо близько ста знахідок в Кенії та Ефіопії, що належать 20-ти особам.

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Найдавніші залишки австралопітеків були знайдені в 1994–1997 рр. на території Канапоя і Аллія Бей, Кенія. Там в 1994–1997 рр. були знайдені зуби та фрагменти щелеп, а також кілька кісток скелета, що не відносилися до черепу. Ці матеріали, що мають вік від 4,2 до 3,9 млн р. тому., стали підставою до виділення такого виду, як Австралопітек анамський (Australopithecus anamensis). Його назва походить від слова «анам», що на місцевій мові означає «озеро». Така назва була обрана, тому що Канапоя, де була зроблена найперша знахідка, знаходиться на березі озера Туркана. Як і всі австралопітеки, Australopithecus anamensis, безсумнівно пересувався по землі без допомоги верхніх кінцівок. Його раціон, на відмінну від раціону людиноподібних мавп, включав переважно грубу, тверду рослинну їжу, про що свідчить збільшена — у порівнянні з ардипітеками та сучасними шимпанзе — товщина емалі на корінних зубах. Проміжна хронологічна позиція Australopithecus anamensis і відомі анатомічні характеристики цього виду дозволяють розглядати його, можливо як сполучну ланку між ардипітеком, з однієї сторони, і більш пізніми формами австралопітеків, з іншої.

Навколишнє середовище[ред. | ред. код]

Австралопітек анамський був знайдений у Кенії, зокрема в затоці Аллія Бей, Східної Туркани. Завдяки аналізу стабільних ізотопних даних, вважається, що їхнє середовище було більш закритим лісовими масивами навколо озера Туркана, ніж це є зараз. Найбільша щільність лісових масивів у затоці Аллія Бей приходилась на територію яка простягалась вздовж річки Омо. Там, як вважають, були більш відкритими савани в кулуарах басейну або височинах. Аналогічно, завдяки дослідженням, вчені припустили, що середовище було набагато вологіше.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Schoeninger, Margaret (September 2003). "Paleoenvironment of Australopithecus anamensis at Allia Bay, East Turkana, Kenya: evidence from mammalian herbivore enamel stable isotopes". Journal of Anthropological Archaeology 22 (3): 200–207 doi:10.1016/S0278-4165(03)00034-5. Архів оригіналу за 7 листопада 2018. Процитовано 5 грудня 2015. 

Джерела[ред. | ред. код]

  • (рос.) Вишняцкий Л. Б. Введение в преисторию. Проблемы антропогенеза и становления культуры: Курс лекций / Л. Б. Вишняцкий. Изд. 2-е, испр. и доп. — Кишинев: Высшая Антропологическая школа. — 2005. — 396 с. ISBN 9975-9607-9-0
  • (рос.) Вишняцкий Л. Б. История одной случайности. — Фрязино: Издательство «Век 2». — 2005. — 240 с.
  • (рос.) Вишняцкий Л. Б. Введение в преисторию 55 — 56 ст.