Australopithecus deyiremeda

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Australopithecus deyiremeda
Час існування: пліоцен
Біологічна класифікація
Царство: Animalia
Тип: Chordata
Клас: Mammalia
Ряд: Primates
Родина: Hominidae
Підродина: Homininae
Рід: Australopithecus
Вид: A. deyiremeda
Біноміальна назва
Australopithecus deyiremeda
Haile-Selassie et al., 2015

Australopithecus deyiremeda (досл. «близький родич австралопітека») — передбачуваний вид австралопітеків, що існував 3,3-3,5 мільйонів років тому на території сучасної Північної Ефіопії, приблизно в тих же місцях і в той же час, що австралопітек афарський і широко відома Люсі[1].

Міжнародна група дослідників на чолі з доктором Йоханнесом Хайле-Селассіє (Yohannes Haile-Selassie) з Клівлендського музею природознавства знайшли 4 березня 2011 викопні останки верхніх і нижніх щелеп гомінід, що жили 3,3-3,5 мільйона років тому в області Ворсано-Мілль в регіоні Афар, Ефіопія.

Знайдені фрагменти вказують на те, що A. deyiremeda в порівнянні з A. afarensis мав дрібніші передні зуби, міцнішу щелепу і товстішу емаль на деяких зубах. Невеликі зуби часто пов'язані з активним споживанням м'яса, до того ж жувальні м'язи нового виду пересунуті вперед (у порівнянні з A. afarensis[2]). Передбачається, що вид був пристосований до твердішої і абразивнішої їжі ніж A. afarensis[3][4][5][6].

Критика[ред. | ред. код]

При цьому ряд антропологів висловлюють сумніви в необхідності виділення нового виду, оскільки, на їхню думку, пара щелеп, без сумніву, виділяється на загальному афарському тлі, але лише по парі ознак виходить за межі відомої мінливості виду A. afarensis[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. New species from Ethiopia further expands Middle Pliocene hominin diversity DOI:10.1038/nature14448
  2. http://oursociety.ru/news/v_afrike_otkryt_novyj_podvid_avstralopitekov/2015-05-29-666
  3. а б New human ancestor was Lucy’s cousin and neighbor. Science News. Science/AAAS. 28 May 2015. 
  4. Ethiopian fossils represent new member of human family tree. Reuters. May 27, 2015. 
  5. Drake, Nadia; 27, National Geographic published May. New Species of Human Ancestor Found in Ethiopia. National Geographic News. Процитовано May 28, 2015. 
  6. Zimmer, Carl (May 27, 2015). The Human Family Tree Bristles With New Branches. The New York Times. ISSN 0362-4331. Процитовано May 30, 2015.