REXX (мова програмування)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
REXX
REXXlogo.png
command line interface language[d] і Інтерпретована мова програмування
Парадигма: Парадигма програмування,
Процедурне програмування,
Структурне програмування
Дата появи: 1979
Творці: Mike Cowlishaw
Під впливом від: NetRexx, Object REXX
Сайт: www-01.ibm.com/software/awdtools/rexx/
CMNS: REXX на Вікісховищі

REXX або Rexx (REstructured eXtended eXecutor, вимовляється «рекс») — інтерпретована мова програмування, розроблена компанією IBM, використовувалась IBM в системі VM. Існують як комерційні, так і вільно поширювані реалізації цієї мови. Розроблений як розширення мови керування завданнями EXEC 2.

Пік свого поширення REXX отримав в середині 1990-х разом з популярністю операційної системи OS/2. Це пов'язано з тим, що інтерпретатор REXX використовувався в цій системі як командний інтерпретатор (аналогічно bash в GNU).

REXX не прив'язаний до конкретної частини системи і може використовуватися будь-якою програмою як «вбудована» мова, при цьому кожна з програм може додавати в REXX-програму свої функції й оператори, які будуть доступні тільки при роботі REXX'а в контексті цієї програми. Наприклад, електронні таблиці mesa/2 додають в REXX команду, яка дозволяє зчитувати і записувати вміст комірок таблиць тощо.

Спочатку REXX не був об'єктно-орієнтованим, хоча тепер існують і об'єктно-орієнтовані версії мови (наприклад, Open Object REXX). Синтаксично REXX нагадує спрощений ПЛ/1. Змінні в REXX не типізовані і не вимагають декларації.

Традиційними властивостями REXX є зручний доступ до команд операційної системи, потужні операції з рядками, спрощена обробка помилок, вбудований відладчик та оператор PARSE для розбору рядків.

Посилання[ред.ред. код]