Кішки каліко
Каліко (англ. calico) — це масть кішок, коли на білому хутрі переважають плями двох кольорів. Фактично кішка має три кольори. Найпопулярніший приклад — білий, чорний та руде таббі. За межами США цю масть частіше називають черепахово-білим. По іншому їх називають: chatte d'Espagne (з французької 'кішка з Іспанії'), триколірна кішка, мі-кей (з японської 'потрійне хутро').
Часто каліко поєднується з таббі. Тоді така масть називається калібі (англ. caliby). Каліко не є породою, а лише мастю. У таких породах, як менкс, американська короткошерста, британська короткошерста, перська, японський бобтейл, екзотична короткошерста та турецький ван, ця масть зустрічається дуже часто і вважається офіційною.
Оскільки деякі масті зберігаються в х-хромосомах, котів каліко майже не буває (див. Інактивація X-хромосоми). Самці, народжені із цією мастю, зазвичай або безплідні, або мають дуже ослаблене здоров'я. Тому така масть переважає у самок.
Вважається, що кішка каліко приносить удачу. Наприклад, японський манекі-неко майже завжди має масть каліко.
- Біологія: завдання та відповіді. Основи генетики та селекції. Питання 8.5.40.
- Генетика черепахового и трехцветного окрасов у кошек [Архівовано 5 березня 2016 у Wayback Machine.] (рос.)
- Чи бувають триколірні коти або тільки кішки? І про що говорить триколірне забарвлення кішок? [Архівовано 6 листопада 2016 у Wayback Machine.]
- «Дім Буки». Триколірні кішки (Прикмети та повір'я, пов'язані з триколірними кішками)