Каппадокія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національний парк Корама та скелі Каппадокії
Göreme National Park and the Rock Sites of Cappadocia
a
Світова спадщина ЮНЕСКО
Вулканічний пейзаж Каппадокії
Країна Туреччина Туреччина
Тип Змішаний
Критерії i, iii, v, vii
Ідентифікатор 357
Регіонb Європа та Північна Азія

Історія реєстрації

Зареєстроване: 1985
9-та сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Каппадокія (перс. کاپادوکیه‎ — Katpatuka, «країна чудових коней», дав.-гр. Καππαδοκία, лат. Cappadocia, тур. Kapadokya) — історичний регіон і держава на північному сході Малої Азії.

Каппадокія в складі Римської імперії

Історія[ред.ред. код]

У VI ст. до н. е. Каппадокія належала Мідії, згодом — увійшла до складу Персії. Після розгрому Дарія III Александром Македонським місцевий сатрап Аріарат оголосив себе незалежним царем. Столицею держави стало місто Гізіура.

У 322 р. до н. е. каппадокійці зазнали поразки від війська діадоха Евмена. Аріарат I потрапив у полон і був страчений. Небіж загиблого втік до Вірменії. У 302 р. до н. е. він повернувся, завдав поразки македонцям на чолі з Амінтою і коронувався під іменем Аріарата II. Певний час каппадокійські володарі змушені були визнавати зверхність сусіднього Понтійського царства, але у 255 до н. е. стали цілком незалежними.

Після Мітридатових війн держава потрапила під контроль римлян, які поступово позбавляли її атрибутів незалежності. У 17 р. царя Архелая викликали до Рима і вбили, після чого країна була перетворена на римську провінцію.

Царі Каппадокії[ред.ред. код]

Під захистом ЮНЕСКО[ред.ред. код]

Зараз Каппадокією називають місцевість на території сучасної турецької провінції Невшехир із надзвичайно цікавим ландшафтом вулканічного походження, обширними печерними монастирями і підземними містами, що ведуть свою історію з часів ранніх християн. З 1985 року входить в список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Див. також[ред.ред. код]

  • Дерінкую — найбільша підземна споруда в Каппадокії.

Посилання[ред.ред. код]

Туреччина Це незавершена стаття з географії Туреччини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.