Каппадокія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національний парк Корама та скелі Каппадокії
Göreme National Park and the Rock Sites of Cappadocia
a
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
Вулканічний пейзаж Каппадокії
Країна Туреччина Туреччина
Тип Змішаний
Критерії i, iii, v, vii
Ідентифікатор 357
Регіонb Європа та Північна Азія

Історія реєстрації

Зареєстроване: 1985
9-та сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Каппадокія (перс. کاپادوکیه‎ — Katpatuka, «країна чудових коней», дав.-гр. Καππαδοκία, лат. Cappadocia, тур. Kapadokya) — історичний регіон і держава на північному сході Малої Азії.

Каппадокія в складі Римської імперії

Історія[ред.ред. код]

У VI ст. до н. е. Каппадокія належала Мідії, згодом — увійшла до складу Персії. Після розгрому Дарія III Александром Македонським місцевий сатрап Аріарат оголосив себе незалежним царем. Столицею держави стало місто Гізіура.

У 322 р. до н. е. каппадокійці зазнали поразки від війська діадоха Евмена. Аріарат I потрапив у полон і був страчений. Небіж загиблого втік до Вірменії. У 302 р. до н. е. він повернувся, завдав поразки македонцям на чолі з Амінтою і коронувався під іменем Аріарата II. Певний час каппадокійські володарі змушені були визнавати зверхність сусіднього Понтійського царства, але у 255 до н. е. стали цілком незалежними.

Після Мітридатових війн держава потрапила під контроль римлян, які поступово позбавляли її атрибутів незалежності. У 17 р. царя Архелая викликали до Рима і вбили, після чого країна була перетворена на римську провінцію.

Царі Каппадокії[ред.ред. код]

Під захистом ЮНЕСКО[ред.ред. код]

Зараз Каппадокією називають місцевість на території сучасної турецької провінції Невшехир із надзвичайно цікавим ландшафтом вулканічного походження, обширними печерними монастирями і підземними містами, що ведуть свою історію з часів ранніх християн. З 1985 року входить в список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Див. також[ред.ред. код]

  • Дерінкую — найбільша підземна споруда в Каппадокії.

Посилання[ред.ред. код]

Туреччина Це незавершена стаття з географії Туреччини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.