The Downward Spiral

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
The Downward SpiralPicto infobox music.png
Nin-the downward spiral800.jpg
Студійний альбом Nine Inch Nails
Дата випуску 8 березня 1994
Записаний 1992-1993; 10050 Cielo Drive, Benedict Canyon, Los Angeles (Le Pig) в Беверлі-Гіллз; Record Plant Studios і A&M Studios в Лос-Анджелесі
Жанр Індастріал-метал, індастріал-рок, альтернативний рок
Тривалість 65:02
Лейбл Nothing/Interscope
Продюсери Трент Резнор, Флад
Хронологія Nine Inch Nails
Попередній
Попередній
Pretty Hate Machine
(1989)
The Fragile
(1999)
Наступний
Наступний
Сингли з The Downward Spiral
 1. «March of the Pigs»
  Випущений: 25 лютого 1994
 2. «Closer»
  Випущений: 30 травня 1994

The Downward Spiral — другий студійний альбом гурту «Nine Inch Nails», виданий 8 березня 1994 року лейблом Interscope Records. Альбом посів 200 місце у Списку 500 найкращих альбомів усіх часів за версією журналу Rolling Stone.

Альбом був спродюсований Марком «Флад» Еллісом та Трентом Резнором, який задумав її після виступу на фестивалі Lollapalooza в 1991 році, як символічну сповідь для своїх особистих проблем та всієї тієї «негативної енергетики», яка накопичилася всередині гурту. В 1992 році Резнор переїхав в особняк №10050 на Сіел-драйв в Беверлі-Гіллз, де актриса Шерон Тейт була вбита членами банди Чарлі Менсона. Цей будинок він використав в якості студії, яка була названа «Le Pig», для запису дисків Broken та The Downward Spiral, а також спільної творчості з іншими музикантами. Альбом складався під впливом класичних пластинок кінця 70-х: Low Девіда Боуї та The Wall Pink Floyd, Резнор зосередився на текстурах та просторі платівки, уникаючи явного використання гітар або синтезаторів.

На підтримку альбому було організовано турне Self Destruct Tour, а чотири пісні («March of the Pigs», «Closer», «Piggy» і «Hurt») були випущені в якості синглів. Концертні шоу стали дебютом нового іміджу гурту: неохайного та брудного, на сцені музиканти вели себе грубо та хаотично, наносячи собі каліцтва та розбиваючи інструменти. Для синглів «March of the Pigs» і «Closer» були зняті музичні відео; для першого дві версії, а другий був підданий жорсткій цензурі на телебаченні, через відвертий зміст. «Piggy» і «Hurt» були випущені як промо-сингли.

Історія створення альбому[ред.ред. код]

Запис[ред.ред. код]

Процес запису почався в 1992 році. Для запису альбому «The Downward Spiral» Трент Резнор орендував особняк, розташований по вулиці 10050 Cielo Drive у Беверлі Хіллз, Каліфорнія, в якому в серпні 1969 року члени «Сім'ї Менсона» убили актрису Шерон Тейт і її друзів[1]. У будинку він обладнав студію і назвав її Le Pig (на вхідних дверях будинку вбивці Тейт написали її кров'ю слово Pig). Хоч нераз казав, що не хотів поселятися саме в цьому будинку: місце йому по-простому сподобалося, — і, виходить, він сам навіть не знав, що в будинку раніш сталося.

У інтерв'ю журналу «Rolling Stone» в 1997 Резнор розповів про роботу над альбомом:[2]

« Коли я працював над «The Downward Spiral», я проживав у будинку, у якому було вбито було Шерон Тейт. Опісля зустрів я якось її сестру: сталося абсолютно випадково — це була просто швидкоплинна зустріч. Вона мене спитала: «Ти у власних інтересах використовуєш смерть моєї сестри, проживаючи в її будинку?».

Її запитання одразу видалося мені нібито ляпасом. Я відповів: «Ні, я по-простому своєрідно інтересуюся американським фольклором, і зараз находжусь у місці, де в минулому був розігрався дивний епізод історії». Здається, що раніш це мені ніколи і не впало на думку, але тоді — впало: вона втратила свою сестру у безглуздій, жахливій ситуації, про яку і не хочу говорити. І коли вона розмовляла зі мною, я вперше збагнув: «А що коли це була б моя сестра?» — і подумав: «К бісу того Чарльза Менсона». Повернувшись додому, я проплакав всю ніч. Знаєте, думка змусила мене зрозуміти, що у всьому є й інша сторона.[3]

Оригінальний текст (англ.)

While I was working on [The] Downward Spiral, I was living in the house where Sharon Tate was killed. Then one day I met her sister [Pattie Tate]. It was a random thing, just a brief encounter. And she said: 'Are you exploiting my sister's death by living in her house?' For the first time, the whole thing kind of slapped me in the face. I said, 'No, it's just sort of my own interest in American folklore. I'm in this place where a weird part of history occurred.' I guess it never really struck me before, but it did then. She lost her sister from a senseless, ignorant situation that I don't want to support. When she was talking to me, I realized for the first time, 'What if it was my sister?' I thought, 'Fuck Charlie Manson.' I went home and cried that night. It made me see there's another side to things, you know?

 »


Працюючи над «The Downward Spiral», Трент хотів записати пластинку, яка відрізнялася б від того, що вийшов в 1992 році EP «Broken», що являвся, за словами Трента, «пластинкою з важким звучанням, яка є одним великим спалахом гніву». Замість цього, Трент хотів створити альбом, який «представляє десять різних напрямків, якось об'єднаних між собою».

Для запису «The Downward Spiral» Трент запросив декілька відомих музикантів, серед яких були Стівен Перкінс (Stephen Perkins), барабанщик Jane's Addiction і Porno for Pyros, і прогресив-рок гітариста Едріана Бел'ю. Перкинс зіграв деякі партії ударних, які згодом були перетворені на сэмплированные лупи. Аналогічний підхід Трент використав при записі гітарних партій. Трент міг записати двадцати- або двадцяти пяти-минутную сесію зі своєю грою на гітарі на жорсткий диск записуючого пристрою з секвенсером Studio Vision, після чого він вирізував із запису ті частини які здавалися йому найцікавішими, щоб згодом використати їх.

Музика[ред.ред. код]

Тексти The Downward Spiral наповнені численними метафорами, що робить їх відкритими для різних інтерпретацій. Це напів-автобіографічна, концептуальна платівка, в якій центральне місце займає аспект деградації героя (Резнор), він скочується в безумство свого внутрішнього, соліпсістского світу, по метафоричній «низхідній спіралі». Попутно, протагоніст стосується питань: релігії, дегуманізації, насильства, хвороб, суспільства, наркотиків, сексу, і, нарешті, самогубства[4]. Лейтмотивом усього альбому є тема нігілізму і двох психологічних факторів: саморуйнування та самоконтролю. Резнор описав концепцію альбому: «вона про тих, хто перетворює все навколо навколо себе в потенційне небуття, за допомогою кар'єри, релігії, відносин, переконань і так далі». Багато музичних журналістів, серед них оглядач газети The New York Times Джон Перелес, відзначали центральну тему альбому — тугу, якої стосувалися багато грандж-гуртів, такі як Nirvana, і що інтерпретація цього настрою від Nine Inch Nails вийшла більш справжньою[5].

The Downward Spiral містить елементи індастріал-року, техно, і хеві-метала, що було «кроком убік», порівняно зі звучанням попередньої роботи Резнора, Pretty Hate Machine. Під час запису Трент регулярно використовував ефекти нойзу та дисторшна в аранжуваннях пісень. Самі композиції не дотримувалися класичної куплетної форми, і дисонували з хроматизмом мелодії або її гармонією (або з обома одночасно). Ідеї ​​з обробкою «металічних» звуків гітари, розпочаті в Broken продовжили свій розвиток на The Downward Spiral: Трент використав інноваційні методи, такі як розширені структури пісні та нетрадиційні розміри такту[6]. Матеріал альбому демонструє широкий спектр музичних текстур та настроїв для ілюстрування психологічних метаморфоз головного героя[7]. Вокал Резнора будується за тією ж схемою «від початку і до кінця», часто переходячи від шепоту до крику. Ці техніки використовуються в пісні альбому «Hurt»: в ній звучить дуже дисонуючий тритон (B5#11) на тлі куплета; щоб сконцентрувати увагу на голосі Резнора, коли він співає слово «Я», кожний раз звучить діада B/E#[8].

«Mr. Self Destruct» є піснею про сильну особистість, на її тлі звучить семпл з фільму «THX 1138» з «індустріальним гуркотом», в супроводі лупів зі звуком обертових шестернею. Мелодія «The Becoming» покликана виразити стан мертвої особистості та перетворення Резнора в нелюдський організм. Мелодія «Closer» будується навколо хроматичного мотиву на фортепіано: вона дебютує в другому куплеті пісні «Piggy» (в органній інтерпретації), потім знову звучить в павер-акордахзниженому ладі D) протягом всього приспіву «Heresy», далі, її інвертована (по зростанню звука) версія безперервно грає на треку «A Warm Place», а потім, вона останній раз повторюється в своїй первісній версії на «The Downward Spiral». Найбільший вплив на запис надав експериментальний альбом Девіда Боуї Low: він надихав Резнора під час створення пісень, настроїв, і структури диска; а також платівка прогресив-рок гурту Pink Floyd The Wall[9].

Обкладинка[ред.ред. код]

Ескізи та готові малюнки для композицій «Closer» та «March of the Pigs», які зробив Расселл Міллз, були представлені у Школі мистецтв Глазго. Міллз так пояснив ідеї та матеріали, які спонукали його до роботи над картиною «Wound» (укр. Рана), яка використана для обкладинки альбому:

« Я думав зробити щось шарувате, як фізично, так і матеріально та концептуально. Я хотів такого, щоб воно одночасно було відкритим та виставковим, і у той же час залишалося закритим. Характер лірики та сила музики, з якою я працював, виправдовували мої спроби намалювати картини, які посилаються на явно суперечливі образи: біль та зцілення. Я хотів зробити гарні поверхні, які частково відкривають внутрішню хворобливість відкритих ран під собою. Змішана 'Wound' стала першою роботою, яку я створив у такому ключі і вона стала обкладинкою альбому. Вона являє собою дерев'яну панель, на якій зображення виконано з гіпсу, акрилу, олії, іржавого металу, комах, метеликів, крові (моєї), воску, лаків та хірургічних пов'язок.[10]  »


Просування[ред.ред. код]

Сингли[ред.ред. код]

«March of the Pigs» і «Closer» були випущені у вигляді синглів, а дві інші пісні, «Hurt» і «Piggy», були випущені на радіо без комерційного синглу. «March of the Pigs», має незвичайну метр, чергуючи три бари 7/8 час з одним з 8/8 (насправді 29/8 час підпису), і має BPM розмірі 269. На цю пісню кліп був Режисер Пітер Крістофферсон і був двічі збитий; перша версія злам через Резнор участь, і випустила другу версію буття живого виконання[11].

Випущений в 1995 році, «Hurt» ясно містить посилання на самовред і героиноманию, хоча повне значення пісні оспорюється. Джонні Кеш переспівав пісню для American IV: The Man Comes Around. Його супроводжує музичне відео, показуючи зображення від життя Кешу і також спрямований Марком Ромэнеком, назвав кращим відео всього часу NME.

Турне[ред.ред. код]

Трент Резнор виступає на одному з шоу турне Self Destruct Tour.

На підтримку альбому Трент Резнор відправився в турне Self Destruct Tour. В концертний складу гурту увійшли: Кріс Вренна та Джеймс Вуллі, на місця ударника та клавішника відповідно, гітарист Робін Фінк, який замінив в цьому амплуа Річарда Патріка і Денні Лонер, запрошений в якості бас-гітариста. Під час шоу на сцену спускали фіранки, на яких транслювалися «візуальні ефекти» під час виконання деяких пісень, наприклад «Hurt». Задня частина сцени була всіяна тьмяними прожекторами, поряд з нечисленним основним освітленням. Під час турне музиканти представили публіці свій новий імідж: похмурий та неохайний, вони виходили на сцену в рваному одязі та вимазані в кукурудзяному крохмалі. Гурт вів себе зухвало та непередбачувано: музиканти часто калічили себе, нападали один на друга, стрибали в натовп та розбивали інструменти наприкінці виступу[12].

В ході турне гурт виступив на фестивалі Вудсток '94, який транслювався для 24 млн. будинків. Музиканти вийшли на сцену вимазані брудом, що було наслідками закулісного саундчеку, всупереч розхожій думці, що це була хитрість Резнора, щоб залучити побільше уваги. Тренту було дуже важко орієнтуватися на сцені: на самому початку шоу, він штовхнув Лонера в калюжу з брудом, і вона потрапила йому в очі (він майже нічого не бачив). Після закінчення фестивалю, більшість критиків зійшлися в думці, що Nine Inch Nails «зробили» своїх більш популярних «колег по цеху», переважно класичних рок-гуртів і їх фан-база значно зросла[13][14][15]. Після цього шоу гурт ще більше розширив свій успіх, збільшивши масштабність концертних постановок: були додані різні театральні та візуальні елементи. Композиція «Happiness in Slavery», виконана під час концерту Woodstock була відзначена Греммі в категорії «Найкраще метал виконання». Газета Entertainment Weekly прокоментувала виступ гурту на Вудсток '94: «Резнор „оголив“ рок, до його страхітливого, мелодраматичного ядра: настільки висушуючий досвід… це було дуже хвилююче». Незважаючи на такі відгуки, Резнор був незадоволений концертом, через його технічні «накладки»[16].

Відгуки критиків[ред.ред. код]

Професійні огляди
Оцінки оглядів
Джерело Рейтинг
Allmusic 4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[17]
Blender 4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[18]
Chicago Tribune 3/4 starsStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[19]
Entertainment Weekly (B+)[20]
Los Angeles Times 4/4 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svg[21]
Pitchfork Media 8.3/10 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar half.svgStar empty.svg[22]
PopMatters 9/10 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[23]
Rolling Stone 4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[24]
USA Today 3/4 starsStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[25]

The Downward Spiral вийшов у березні 1994 року. Наступного тижня він зайняв другу сходинку у чарті США Billboard 200[26]. На сьогодняшній день альбом розійшовся тиражем понад 5 мільйонів копій по всьому світові; 28 жовтня 1998 року Американська асоціація компаній звукозапису (RIAA) кваліфікувала альбом як чотириразово платиновий, що позначає 4 мільйони проданих копій у США, що робить його найуспішнішим альбомом Nine Inch Nails у США[27][28]. Критики добре зустріли The Downward Spiral[29][30]. Джон Перелез з The New York Times написав «схоже на те, що кожний існтрумент, акустичний чи синтетичний, налаштований таким чином щоб зробити звук максимально відшліфованим». Перелез стверджував, що навідміну від інших електро-індустріальних гуртів, як Ministry та Nitzer Ebb, «музика, яку пише Рензор, подорослішала; він усвідомлює, що необхідні мелодичні принади, а не лише риффи. І хоча пуристи звинувачують його у розпродажі їх відлюдковатих жанів, він перевершив їх; музика не менш змінна, і можливо навіть більше, оскільки вона чіпляється до вуха[31]».

Роберт Крістгау дав альбомові схвальний відгук (Rating-Christgau-two-star-honorable-mention.png) і сказав, що музично альбом порівнянний з «Ієронімусом Босхом у постіндустріальному атеїзмі», але лірично він близький до «трансформерів у дитячому порно[32]». Rolling Stone нагородив альбом чотирма зірками з п'яти; оглядач Джонатан Голд хвалить альбом як «музика, яка прикріплює рівні відтворення далеко у червоне» та завершує «The Downward Spiral це музика, яку можна назвати низькотехнологічним футуризмом, що хитає[24].» Entertainment Weekly надав альбомові рейтинг В+; оглядач Том Сінклейр написав «рензорові звірячі теми (секс, сила, садомазохізм, ненависть подолання) всі тут, обкутані у принади, які вражають вашу психіку з силою паяльної лампи[20].» У виданні The New Rolling Stone Album Guide 2004 року альбом отримав п'ять зірок з п'яти та помітку «потужний, один з визначних альбомів Nine Inch Nails»[33].

Список композицій[ред.ред. код]

Автор музики і слів Трент Резнор

# Назва Тривалість
1. «Mr. Self Destruct[a]»   4:30
2. «Piggy»   4:24
3. «Heresy»   3:54
4. «March of the Pigs»   2:58
5. «Closer»   6:13
6. «Ruiner»   4:58
7. «The Becoming[b]»   5:31
8. «I Do Not Want This»   5:41
9. «Big Man with a Gun[c]»   1:36
10. «A Warm Place[d]»   3:22
11. «Eraser»   4:54
12. «Reptile[e]»   6:51
13. «The Downward Spiral»   3:57
14. «Hurt[f]»   6:13
65:02
Deluxe Edition (Halo 8 DE)
Bonus disc
# Назва Тривалість
1. «Burn» Natural Born Killers) 5:00
2. «Closer (Precursor)» (з "Closer to God") 7:16
3. «Piggy (Nothing Can Stop Me Now)» Further Down the Spiral) 4:03
4. «A Violet Fluid» (з "March of the Pigs") 1:04
5. «Dead Souls» The Crow) 4:53
6. «Hurt (Quiet)» Further Down the Spiral, US version) 5:08
7. «Closer to God» (з "Closer to God") 5:06
8. «All the Pigs, All Lined Up» (з "March of the Pigs") 7:26
9. «Memorabilia» (з "Closer to God") 7:22
10. «The Downward Spiral (The Bottom)» Further Down the Spiral) 7:32
11. «Ruiner (Demo)»   4:51
12. «Liar (Reptile Demo)»   6:57
13. «Heresy (Demo)»   4:00
70:38

Учасники запису[ред.ред. код]

 • Трент Резнор — вокал, всі інструменти, барабани («Piggy»), аранжування, продюсер
 • Флуд — продюсер, хай-хет («Closer»), Arp 2600 синтезатор («The Becoming»)
 • Кріс Вренна — барабани («Hurt»), програмування, семплінг
 • Едріан Белью — гітари («Mr. Self Destruct» і «The Becoming»)
 • Денні Лонер — гітара («Big Man with a Gun»)
 • Енді Кубіцевський — ударні («The Downward Spiral»)
 • Стівен Перкінс — ударні («I Do Not Want This»)
 • Чарлі Клоузер — програмування
 • Джон Агуто — інженер
 • Брайан Поллак — інженер
 • Шон Бівен — мікшування
 • Білл Кеннеді — мікшування
 • Алан Малдер — мікшування
 • Том Бейкер — мастерінг
 • Боб Людвіг — hq мастерінг (перевидання)
 • Джеймс Браун — 5.1 mix (перевидання)
 • Ніл Ферразанні — асистент (перевидання)
 • Рассел Міллз — ескізи
 • Девід Бакленд — фотографія
 • Гері Талпас — обкладинка
 • Роб Шерідан — обкладинка, додаткові фотографії (перевидання)

Позиції в чартах і сертифікації[ред.ред. код]

Альбом
Чарт (1994) Позиція
Австралія Australian Albums Chart[34] 12
Канада Canadian Albums Chart[35] 82
Нова Зеландія New Zealand Albums Chart[36] 23
Швеція Swedish Albums Chart[37] 33
Велика Британія UK Albums Chart[38] 9
США Billboard 200[39] 2
Сертификації
Країна Сертифікація
Канада Канада (CRIA) 3×Платиновий
Велика Британія Великобританія (BPI) Золотий

Продажі[ред.ред. код]

Країна Контролер Показник Продаж
Канада CRIA 3×Платиновий Platinum.png 300,000+[40]
Великобританія BPI Срібний Silver.png 60,000+[41]
США RIAA 4× Платиновий Platinum.png 4,000,000+[27]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Nine Inch Nails - 'The Downward Spiral' (Nothing/ Interscope,1994). rollingstone.es. 2010-05-13. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2011-08-04. 
 2. : Trent Reznor Lost Highway Interview, Rolling Stone, 1997-03-06, http://www.lynchnet.com/lh/lhrs3.html, процитовано 2007-12-25 
 3. Gilmore, Mikal (March 6, 1997). The Lost Boys. Rolling Stone (755). с. 36.  Trent Reznor's part of the interview article posted at Trent Reznor Lost Highway Interview. lynchnet.com. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2007-12-25.05.2015. 
 4. Huxley, 1997, p. 120
 5. Помилка цитування: Неправильний виклик <ref>: для виносок NY_Times не вказаний текст
 6. Huxley, 1997, p. 109–121
 7. Heath, Chris (Квітень 1995). The Art of Darkness. Details (англ.). Condé Nast Publications. Процитовано 9 серпня 2014. 
 8. Reynolds, 2005, p. 227
 9. Steffan Chirazi (Квітень 1994). Techno Fear!. Kerrang! (англ.). Bauer Media Group. Процитовано 9 серпня 2014. 
 10. Russell Mills (2006). Committere. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2009-04-25. 
 11. Huxley, 1997, p. 133
 12. Huxley, 1997, pp. 145–148
 13. Huxley, 1997, pp. 151–153
 14. Umstead, Thomas R. (22 серпня 1994). Feedback muddy from Woodstock PPV. Multichannel News (англ.) 15 (32). с. 3–4. 
 15. Graff, Gary (Серпень 1994). Band's Hot Image Rooted In Woodstock '94 Mud (англ.). Detroit Free Press. 
 16. Huxley, 1997, pp. 152–153
 17. Huey, Steve. The Downward Spiral на сайті Allmusic. Процитовано 2004-04-27.05.2015. (англ.)
 18. Vienet, Rene. Review: The Downward Spiral. Blender. Retrieved on 2009-12-01.[недійсне посилання]
 19. Kot, Greg (6 березня 1994). Review: The Downward Spiral. Chicago Tribune. с. 10. 
 20. а б Sinclair, Tom. Review: The Downward Spiral. Entertainment Weekly. Retrieved on 2009-08-29.
 21. Hilburn, Robert. Review: The Downward Spiral. Los Angeles Times. Retrieved on 2009-08-29.
 22. Mitchum, Robert. Review: The Downward Spiral. Pitchfork Media. Retrieved on 2009-08-29.
 23. Limmer, Seth. Review: The Downward Spiral. PopMatters. Retrieved on 2009-08-29.
 24. а б Gold, Jonathan (August 1, 1997). The Downward Spiral. Rolling Stone (678). с. 92. Процитовано 2012-03-26. 
 25. Gundersen, Edna. «Review: The Downward Spiral». USA Today: 06.D. April 20, 1994. Archived from the original on 2009-08-29.
 26. Romero, Michele; Bernard, James (March 25, 1994). Changing of the Garden. Entertainment Weekly (215). с. 55. Архів оригіналу за 2008-08-30.05.2015. Процитовано 2007-10-26.05.2015. 
 27. а б RIAA.com. Recording Industry Association of America. Архів оригіналу за 2011-01-28. Процитовано 2007-08-10.  Note: User must define search parameters, i.e. «Nine Inch Nails».
 28. Spitz, Marc (May 2005). The Shadow of Death. Spin 21 (5). с. 62–67. Процитовано 2010-03-07.05.2015. 
 29. Huxley, 1997, p. 109
 30. Huxley, 1997, p. 110
 31. Pareles, Jon (May 8, 1994). A Noise Sculptor Reveals An Ear for the Commercial. The New York Times. Процитовано 2007-10-26.05.2015. 
 32. Christgau, Robert. „Consumer Guide: The Downward Spiral“. The Village Voice: February 21, 1995. Archived from the original on 2009-08-29.
 33. Randall, Mac (2004). Nine Inch Nails. У Brackett, Nathan; Hoard, Christian. The New Rolling Stone Album Guide. London: Fireside. с. 587–588. ISBN 0-7432-0169-8.  Portions posted at Nine Inch Nails > Album Guide. rollingstone.com. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2011-05-21.05.2015. 
 34. Australian Charts (англ.). Hung Medien. Процитовано 9 серпня 2014. 
 35. Top Albums/CDs. RPM (англ.) 59 (11). 15 жовтня 1994. Процитовано 9 серпня 2014. 
 36. New Zeland Charts (англ.). Hung Medien. Процитовано 9 серпня 2014. 
 37. Swedish Charts (англ.). Hung Medien. Процитовано 9 серпня 2014. 
 38. Nine Inch Nails (англ.). The Official Charts Company. Процитовано 9 серпня 2014. 
 39. Nine Inch Nails: Billboard 200 (англ.). Billboard. Процитовано 9 серпня 2014. 
 40. Search Certification Database. Canadian Recording Industry Association (CRIA). Архів оригіналу за 2012-10-17. Процитовано 2007-09-17.  Note: User must define search parameters, i.e. «Nine Inch Nails».
 41. Blue Lines Certified Awards. British Phonographic Industry. Архів оригіналу за 2012-10-17. Процитовано 2009-08-26.  Note: User must define search parameters, i.e. «Nine Inch Nails».


Помилка цитування: Теги <ref> існують для групи під назвою «lower-alpha», але не знайдено відповідного тегу <references group="lower-alpha"/>, або ж бракує закриваючого </ref>