Аксьонов Володимир Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аксьонов Володимир Вікторович
Аксёнов Владимир Викторович
В.В. Аксенов (cropped).jpg
Дата народження 1 лютого 1935(1935-02-01) (84 роки)
Місце народження с. Гиблиці
Країна: СРСР СРСРРосія Росія
Спеціальність: бортінженер
Місії: 2
Нагороди:

Герой Радянського Союзу Герой Радянського Союзу

Орден Леніна Орден Леніна

Аксьо́нов Володи́мир Ві́кторович (нар. 1 лютого 1935) — льотчик-космонавт СРСР, бортінженер космічного корабля «Союз-22» і «Союз Т-2»; двічіГерой Радянського Союзу.

Біографія[ред. | ред. код]

Володимир Вікторович Аксьонов народився 1 лютого 1935 року у селі Гиблиці Касимовського району, Рязанська область, СРСР. Закінчив машинобудівний технікум; навчався у військово-авіаційній школі первинного навчання і Чугуївському військовому авіаційному училищі льотчиков. Член КПРС з 1959 року.

З 1957 працював у конструкторському бюро. Брав участь в розробці і випробуваннях космічних кораблів «Восток», «Союз», станцій «Салют».

Кар‘єра космонавта[ред. | ред. код]

У 1973 році прийнятий до загону космонавтів. Двічі здійснював космічні польоти на космічних кораблях «Союз-22» та «Союз Т-2». 15 — 23 вересня разом із В. Ф. Биковським. здійснив перший політ на КК(космічному кораблі) «Союз-22», що тривав більше ніж 7 діб.

Другий політ у космос В. В. Аксьонов здійснив влітку 1980 року — 5-9 червня сувмісно із Ю. В. Малишевим на КК (космічний корабель) «Союз Т-2». Було здійснено стикування корабля з орбітальним науково-дослідним комплексом «Салют-6» — «Союз-36», на якому працював екіпаж основної експедиції (Л. І. Попов, В. В. Рюмін).

Тривалість польоту понад 3-х діб. Основне завдання — зробити перші випробування в пілотованому режимі нового, вдосконаленого транспортного КК типу «Союз Т», призначеного для заміни космічних кораблів типу «Союз».

Нагороди і почесні звання[ред. | ред. код]

За успішне здійснення польоту і проявлені при цьому мужність і героїзм Володимиру Вікторовичу Аксьонову було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, медаль «Золота Зірка».

За успішне проведення випробування в космосі вдосконаленого транспортного корабля «Союз Т-2» і проявлені при цьому мужність і героїзм В. В. Аксьонов був нагороджений другою медаллю «Золота Зірка».

Нагороджений двома орденами Леніна та медалями, а також іноземним орденом. Удостоєний золотої медалі «За заслуги в розвитку науки та перед людством» (АН ЧССР).

Джерела[ред. | ред. код]