Гай Сосій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Сосій
лат. C. Sosius C.f.T.n.
Народивсяневідомо
Стародавній Рим
Померпісля 17 до н. е.
невідомо
ГромадянствоРимська республіка
Діяльністьполітик, військовий очільник
Посадаконсул
Термін32 рік до н. е.
ПопередникКвінт Ларона
НаступникМарк Валерій Корвін Мессала
БатькоГай Сосій
Матиневідомо
У шлюбі зневідомо і невідомо
ДітиSosiad і Sosia Gallad

Гай Сосій (лат. Gaius Sosius, ? — після 17 до н. е.) — політичний та військовий діяч пізньої Римської республіки, консул 32 року до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з роду вершників Сосіїв. Син Гая Сосія, претора 49 року до н. е. Був прихильником оптиматів. З початком у 49 році до н. е. громадянської війни між Гаєм Цезарем та Гнеєм Помпеєм підтримав останнього. Втім невдоволений нерішучими діями Помпея, не поїхав за ним до Греції, а повернувся до Риму. Тут зблизився з Марком Антонієм, втім не брав участі у битвах. 39 року до н. е. призначено квестором до Македонії з широкими повноваженнями.

У 38 році до н. е. отримав у керування провінцію Сирія. 37 року до н. е. відзначився у придушенні заворушень в Юдеї. Сосій змусив царя Ірода підтримати тріумвірів — Октавіана, Антонія та Лепіда. 34 року до н. е. гай Сосій отримав та відзначив тріумф у Римі. 33 року до н. е. став членом колегії квіндецемвірів.

У 32 році до н. е. його обрано консулом разом з Гнеєм Доміцієм Агенобарбом. Втім на початку року Сосій разом з Агенобарбом та 300 сенаторами залишив Рим й перебрався до Марка Антонія в Ефес. У війні між Октавіаном та Антонієм командував однією з частин флоту. Брав участь у битві при Акціїі у 31 році до н. е., де потрапив у полон. Отримав помилування завдяки клопотанню Луція Аррунція.

Храм Аполлона, добудований Гаєм Сосієм

У 20 році до н. е. відновив храм Аполлона поблизу театра Марцелла. Останні відомості про Сосія датуються 17 роком до н. е., коли був оодин з організаторів Вікових ігор.

Родина

[ред. | ред. код]
  • Сосія
  • Сосія Галла

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Jens Bartels: Sosius [I 2]. In: Der Neue Pauly (DNP). Band 11, Metzler, Stuttgart 2001, ISBN 3-476-01481-9.