Березівський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Березівський район
адміністративно-територіальна одиниця
Основні дані
Країна: Україна Україна
Область: Одеська область
Код КАТОТТГ: UA51020000000097683
Утворений: 17 липня 2020 року
Населення: 104 969 (01.01.2022)
Площа: 5551,6 км²
Густота: 19,71 осіб/км²
Облікова картка: Березівський район
Населені пункти та ради
Районний центр: м. Березівка
Міські ради: 1
Селищні ради: 4
Сільські ради: 11
Громади: 16
Міста: 1
Смт: 6
Села: 219
Мапа району
Мапа району
Районна влада
Мапа
Мапа

Березівський район у Вікісховищі

Березівський район — район Одеської області в Україні, утворений 2020 року. Адміністративний центр — місто Березівка.

Входить у десятку районів з найменшою щільністю населення серед усіх районів України. Другий за площею у Одеській області після Одеського району та шостий з семи районів області за кількістю населення. У 10 з 16 громад району щільність населення складає менше 20 осіб/км2, з них в одній громаді менше 10 осіб/км2. З 10 найменших за щільністю населення громад всієї області 7 відносяться до Березівського району. При цьому 5 з 10 громад з найменшою за кількістю населення серед всіх громад області теж належать до Березівського району.

Історія

Район створено відповідно до постанови Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року. До його складу увійшли: Березівська міська, Іванівська, Миколаївська, Раухівська, Ширяївська селищні, Андрієво-Іванівська, Великобуялицька, Знам'янська, Коноплянська, Курісовська, Новокальчевська, Петровірівська, Розквітівська, Старомаяківська, Стрюківська, Чогодарівська сільські територіальні громади.

Раніше територія району входила до складу Березівського (1923—2020), Іванівського, Миколаївського, Ширяївського районів (окрім Цебриківської і Долинської громади) та Курісовської громади.[1]

Створенню району передували гучні скандали, викликані небажанням мешканців районів, що ліквідовувалися, погоджуватися на входження їх громад до складу нового району[2][3]. На етапі обговорення нового адміністративного поділу взагалі не йшлося про створення шостого району з центром у Березівці[4]. Тривалий час стосовно територій, що ввійшли до складу нового Березівського району, розглядалися два варіанти: або їх входження до складу Одеського району разом с землями Роздільнянського, Великомихайлівського та Захарівського районів, або створення на базі всіх перерахованих районів нового Роздільнянського району з центром у Роздільній (тобто, замість сьогоднішніх Роздільнянського і Березівського планувалося створення одного об'єднаного району).

Передісторія земель району

Примітки

  1. Інформаційний масив щодо закріплення територіальних громад з належністю до новостворених районів на сайті ДПС в Одеській області
  2. Чого варта думка людей? - № 054 (22172) субота 11 липня 2020 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини». chornomorka.com (укр.). Процитовано 12 грудня 2020.
  3. АКТИВІСТИ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ ВИСЛОВИЛИ СВІЙ ПРОТЕСТ ПРОТИ ПРИЄДНАННЯ ДО БЕРЕЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ПІД ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ. Лиманські факти (укр.). Процитовано 12 грудня 2020.
  4. Новий варіант районного поділу Одеської області: чи доцільно робити 4 райони замість 26?. Uplan (укр.). Процитовано 12 грудня 2020.

Посилання

Подільський район Первомайський район
(Миколаївська область)
Вознесенський район
Роздільнянський район Вознесенський район
Роздільнянський район Одеський район Миколаївський район
(Миколаївська область)