Герб Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Coat of arms of Germany.svg
Деталі
Носій Німеччина
Затверджений 20 січня 1950
Інші елементи Орел

Герб Німеччини — офіційний державний символ Федеральної Республіки Німеччина, що складається з чорного орла з червоними лапами на золотому фоні геральдичного щита.

Історія[ред.ред. код]

На гербі Федеральної Республіки Німеччина зображений орел. Цей птах прославлявся людьми з найдавніших часів, бувши символом мужності, життєвої сили й сонця. За часів Карла Великого чорний орел на золотому фоні був визнаний гербом Священної Римської імперії. Правда, з XV століття символом імператора Священної Римської імперії стає двоголовий орел з єдиною короною над двома головами. Пізніше, в XIX столітті двоголовий орел стає символом влади (гербом) Австро-Угорщини, а за часів загальнонімецького парламенту (1848 рік) (Paulskirchenparlament) — гербом німецького рейху.

У гербах численних королівств, герцогств і графств окрім орла використовувалися інші символи: ключі, фортеці, ведмеді, леви, корони і багато іншого.

Орел як державний символ продовжує свою історію і за часів об'єднаного німецького рейху (18711918 рр.), і за часів Веймарської республіки (19181933 рр.). Нацисти також використовували зображення орла зі свастикою в кігтях як державний символ своєї влади. Орел на гербі кайзерської Німеччини мав корону. У республіканські часи корона як символ монархії зникла з німецького герба.

Післявоєнна Німеччина перейняла зображення орла як державний символ у Веймарської республіки. Ескіз нинішнього герба був виконаний художником Тобіасом Швабом ще в 1926 році. Нинішній німецький орел має коротший хвіст і не так детально промальоване пір'я. Та і саме зображення стало умовнішим, ніж за часів Веймарської республіки. Як герб країни орел був введений Федеральним президентом Німеччини Теодором Гойсом 20 січня 1950 року. Текст опису герба був практично без змін перейнятий з опису герба Веймарської республіки, лише слово «рейх» було замінене на слово «бунд».

Для зображення орла на державних печатках, прапорах, монетах і поштових марках були також використані ескізи часів Веймарської республіки.

Див. також[ред.ред. код]