Усі жінки — відьми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Всі жінки відьми)
Перейти до: навігація, пошук
Усі жінки — відьми
Charmed
200px
Телеканал(и) Україна1+1 (2001—2008),
КІНО (2008),
ТЕТ (2011—2013, 2016-н.ч.), К1 (2013—2016)
Жанр Містика
надприродна драма
фентезі
Формат зображення 480i (SDTV)
Формат звуку Dolby Digital
Тривалість серії 43 хв.
Ідея Констанс М. Бердж
Виконавчий продюсер Бред Керн
Констанс М. Бердж
Аарон Спеллінг
Є. Дюк Вінсент
У головних ролях Голлі Марі Коумз
Алісса Мілано
Роуз Макгавен
Шеннен Догерті
Брайан Краузе
Доріан Грегорі
Джуліан Макмехон
Кейлі Куоко
Музика на початку How Soon Is Now?, виконавець — Love Spit Love
Країна-виробник США США
Мова оригіналу англійська мова
На екранах 7 жовтня 199821 травня 2006
Кількість серій 178 Список епізодів
Офіційний сайт

«Усі жінки — відьми» (англ. Charmed) — американський телесеріал, що складається з восьми сезонів, показ проводився американським телеканалом The WB з 1998 по 2006 р. У першому сезоні присутні численні елементи жанру фільму жахів, в подальших сезонах серіал змінився як драма в жанрі фентезі.

Сюжет розгортається навколо трьох сестер, відомих як Чародійки — найпотужніших хороших відьом всіх часів — які використовують комбіновану «Силу Трьох» для захисту невинних життів від злих істот — демонів, чаклунів тощо. Кожна сестра володіє унікальними магічними здібностями, які ростуть і розвиваються, паралельно молоді жінки намагаються підтримувати нормальне життя в сучасному Сан-Франциско. Їхні надприродні здібності — таємниця і тримаються в секреті від звичайних людей, що стає проблемою для них, а вплив магії має далекосяжні наслідки на відносини з оточуючими, що з часом призводить до проблем із ФБР і поліцією протягом всього серіалу. Перші три сезони «Усi жiнки — вiдьми» зосереджені на трьох сестрах Галлівел — Прю (Шеннен Догерті), Пайпер (Голлі Мері Коумз) і Фібі (Алісса Мілано). Після смерті Прю у фіналі третього сезону їхня давно втрачена зведена сестра Пейдж Метьюс (Роуз Макгавен) посідає місце молодшої в «Силі трьох» з четвертого сезону.

До виходу серіалу «Таємниці Смолвіля» за ним залишався рекорд найвищого дебютного рейтингу на каналі The WB: у прем'єру серіал дивилося 7,7 мільйонів телеглядачів. При цьому рейтинг останньої серії останнього (восьмого) сезону становив 4,49 мільйонів телеглядачів.

Сюжет[ред.ред. код]

Основні події серіалу відбуваються в Сан-Франциско. Сестри Пайпер і Прю Галлівел живуть абсолютно нормальним життям в будинку своєї покійної бабусі, поки не отримують звістку про приїзд їх молодшої сестри Фібі. Того ж вечора, Фібі знаходить на горищі Книгу Темряви і вимовляє заклинання, завдяки якому сестри стають відьмами і знаходять Силу Трьох. Незабаром після цього сестри дізнаються, що їх предки по материнській лінії були відьмами і що, згідно з пророцтвом, саме три сестри будуть найбільшими добрими відьмами в історії. Відтепер вони повинні битися з чаклунами і відьмами, та захищати невинних людей.

В ході серіалу Пайпер вмирала дев'ять разів, Фібі — сім, Пейдж — шість і Прю — три рази. За винятком смерті Прю, завжди знаходився спосіб повернути сестер до життя.

Актори, які знімались в серіалі[ред.ред. код]

Кейлі Куко

Персонажі[ред.ред. код]

Основні герої[ред.ред. код]

 • Прю Галлівел — (Шеннен Догерті) (Сезони: 1-3)
  • Чародійка, перша дочка Патті Галлівел і Віктора Беннета. Володіє силою телекінезу. У першій серії, коли її сила ще була нестабільна, могла спонтанно переміщати предмети навіть з одного місця в інше (що схоже з силою Пейдж). Потім вона виявила, що її сила «запускається» від гніву. У першому сезоні вона переміщала предмети очима, а з другого навчилася діяти руками. Прю найсильніша відьма серед сестер. Також Прю може створювати астральну проекцію, тобто переміщати свій дух в просторі, проте її астральне тіло не володіє силою, а сама Прю при цьому як би спить. У одній з серій 3-его сезону Прю випадково отримала силу емпата, в кінці тієї ж серії Прю позбавилася від цієї сили. Під час подорожі Чародійок у майбутнє ми дізнаємося, що з часом її сила телекінезу зможе запускати справжню вибухову хвилю (схоже на силу сина Пайпер, Ваєта). У зв'язку з ранньою смертю матері сестер, Прю узяла на себе турботу про них, що позначилося на її характері. У одній з серій Прю почала страждати роздвоєнням особистості: її астральне тіло стало не контролюючим і зірвало весілля Пайпер. Після смерті в першому сезоні шкільного хлопця Енді Трюдо в особистому житті Прю наступила велика перерва. Працювала в Аукціонному будинку «Бакленд» заради забезпечення сестер. Але незабаром Прю, дізнавшись, в що її перетворить робота, вирішила утілити в життя свою давню мрію і почала працювати фотографом в журналі. Опісля три роки Прю вмирає від сил демонічного кілера Шакса, який перебував на службі у Джерела Зла.
 • Пайпер Галлівел — (Голлі Марі Коумз)
  • Чародійка, друга дочка Патті Галлівел і Віктора Беннета. На початку серіалу уміє зупиняти («заморожувати») час, що відбувається, коли вона лякається. Потім Пайпер навчилася контролювати свою силу. У зв'язку із загостренням пристрастей в житті Пайпер впродовж серіалу, вона навчилася висаджувати предмети під час нападів гніву (3-ій сезон). Сила Пайпер в серіалі пояснюється тим, що вона може зупиняти і прискорювати рух молекул. Сила поміщена в руках. Прекрасно варить зілля, оскільки по професії вона — кухар. Проте кухарем їй попрацювати не вдається, оскільки спочатку вона працює адміністратором ресторану «Квейк», а потім за допомогою сестер відкриває нічний клуб «Р3». Тим самим, фінансові проблеми сім'ї Галлівел були вирішені. По характеру Пайпер найскромніша і тихіша з сестер — бабуся часто називала її «серцем» сім'ї. Важко переживала смерть Прю і не відразу прийняла нову сестру Пейдж і свою нову роль старшої сестри. До середини серіалу стає найсильнішою відьмою. Впродовж серіалу народила двох дітей — Ваєта і Кріса Галлівел — від шлюбу з Лео, свого світлоносця. Пайпер більше з всіх сестер прагне до нормального життя, проте майже ніколи не саботувала свої обов'язки захисту невинних.
 • Фібі Галлівел — (Алісса Мілано)
  • Дочка Патті Галлівел і Віктора Беннета. Наймолодша Чародійка (до 4 сезону). Може бачити майбутнє і минуле, в третьому сезоні навчилася левітації, згодом отримала силу емпата. Але в шостому сезоні втратила активні сили. Прекрасно пише заклинання, що нерідко рятує сестер за відсутності такого в Книзі Тіней. До кінця серіалу її сила дозволила їй спілкуватися з самою собою в майбутньому. На початку серіалу була самою «не розумною» сестрою і до четвертого сезону не мала постійної роботи. Протягом серіалу Фібі закінчила, кинутий раніше, коледж, і отримала роботу в колонці порад в журналі Бейміррор, потім отримала докторський ступінь по психології. Її кар'єра в журналістиці розвивалася бурхливими темпами, що зробило Фібі дуже популярною в місті. Зі всіх сестер Фібі має більше всіх схильність до зла — вона була злою в минулому житті і після шлюбу з Коулом при його перебуванні Джерелом Зла стала Королевою Підземного світу. Фібі впродовж серіалу відрізнилася своєю романтичністю, проте невдалий шлюб з Коулом і подальшими розчаруваннями, трохи не змусили відмовитися її від кохання. Ближче до кінця серіалу Куп, купідон, відкриває її серце і сам закохується в неї. В кінці серіалу вони одружуються.
 • Пейдж Метьюс — (Роуз Макгавен) (Сезони: 4-8)
  • Наймолодша сестра з Чародійок, мати — Патті Галлівел, батько — її світлоносець Семюел. Наполовину відьма, наполовину світлоносець. Була вельми здивована, виявивши, що вона відьма. На самому початку працювала в соціальній службі. Починаючи з п'ятого сезону не має постійної роботи — щоб розвивати свої здібності. Довгий час заперечувала свою другу половину світлоносця (до кінця 7-го сезону). Може сферитись і переміщати предмети. Навчилася зцілювати в 8-му сезоні. Секрет її можливостей в тому, що сили світлоносця і відьми змішалися, і замість того щоб пересувати предмети, вона переміщає їх. У зв'язку з кризою в Школі Магії узяла на себе керування нею. До кінця серіалу однаково добре змогла управлятися і з обов'язками відьми, і з обов'язками світлоносця. В кінці серіалу вийшла заміж за простого смертного, офіцера поліції Генрі.
 • Лео Ваєт — (Браян Краузе) (Сезони: 1-8)
  • Впродовж серіалу був світлоносцем (до 6-го сезону), Старішиною (до першої половини 7 сезону), аватаром (до середини 7-го сезону) і смертною людиною (з кінця 7-го сезону до кінця серіалу), в 8-му сезоні був заморожений, і повернений Янгелом Долі після «Великої Битви». Чоловік Пайпер Галлівел і батько її синів. Відомо, що на момент їх одруження з його народження пройшло близько сімдесяти років. Світлоносцем став після загибелі в Другій світовій війні.

Інші персонажі[ред.ред. код]

 • Коул Тернер — (Джуліан Макмехон) (Сезони: 3-4: 5-150 серія; 5: 1-12 серія; 7: 16 серія)
  • Коул один з ключових героїв серіалу. Став одним з найулюбленіших персонажів з серіалу. Мав романтичні відносини з Фібі, одружився, але згодом вони розлучились. Він, як і Лео, зазнав численних метаморфоз — спочатку був демоном (Балтазором) і прагнув знищити Чародiйок, потім став простим смертним, а пізніше Джерелом Зла. Коли сестри знищили його, в Демонічних пустелях він зміг знайти сили, і повернувся до життя, намагався залишитися добрим, але під кінець з'їхав з глузду від нерозділеного кохання до Фібі. Був знищений Пейдж повторно в альтернативній реальності, яку він створив разом з аватарами. Остання поява відбулась у 16 серії сьомого сезону. Виявилось, що його душа була навічно замкнена у лімбі.
 • Дерріл Моріс — (Доріан Грегорі) (Сезони: 1-7)
  • Дерріл — поліцейський, один з найближчих друзів сім'ї Галлівел. У першому сезоні Дерріл знайомиться з сестрами, оскільки є напарником Енді Трюдо. Незабаром він виявляє їх зв'язок з багатьма таємничими смертями. Коли Дерріл дізнається секрет Чародiйок, він швидко розуміє важливість їх справи і впродовж серіалу надає їм велику допомогу в згладжуванні їх конфліктів зі світом людського сприйняття. За це сестри допомагають йому отримати підвищення до лейтенанта. Проте після декількох потрясінь пов'язаних із загрозою його життю і, під домовленостями дружини, старається відсторониться від Чародiйок.
 • Кріс Галлівел — (Дрю Фуллер) (Сезон: 5 сезон 22-23 серії, 6, одна серія 7-го сезону, остання серія 8-го сезону)
  • Молодший син Пайпер і Лео. З ним пов'язана основа сюжету шостого сезону серіалу. Володіє силою телекінезу, емпатії і сфериться як світлоносець. Він, як і Пейдж, є напівсвітлоносцем і напіввідьмаком. За допомогою заклинання перемістився з майбутнього, щоб не дати Ваєту стати злим. В майбутньому був заручений з Б'янкою, але коли вона забрала його до їхнього, справжнього часу, Ваєт вбив її. Був убитий у минулому, що не позначилось на його власному майбутньому.
 • Біллі Дженкінс — (Кейлі Куоко) (Сезон: 8)
  • Молода відьма, що живе у Чародiйок. З нею та її сестрою зв'язана основна сюжетна лінія восьмого сезону. Дві сестри є Великою силою, яка прагнула знищити Чародiйок. Володіє телекінезом, а також має рідкісну здібність до зміни реальності, що дозволяє їй робити майже все, що завгодно, а також переміщатися в часі. В кінці восьмого сезону Біллі, обдурена своєю сестрою Крісті, спробує убити Чародiйок. Але потім вона стає на їх сторону і вбиває Тріаду (того, хто привернув її і Крісті проти Чародiйок), демона Думейна (слугу Тріади) і саму Крісті, що відмовилася перейти на сторону добра.
Вес Ремсі
 • Ваєт Галлівел — (Вес Ремсі) (Сезони: 5-8)
  • Старший син Пайпер і Лео. По пророцтву Старішин, первісток Чародiйок буде наймогутнішим магом на Землі, Ваєт і стає первістком Пайпер. Володіє силою світлоносця, силовим полем, яке захищає його і тих, кому він довіряє, від нападів злих сил, і термічним ударом. Також є господарем меча Екскалібура і спадкоємцем короля Артура. Епізодично з'являвся в серіалі дорослим хлопцем, якого покликали з майбутнього.
 • Пенелопа (Пенні) Галлівел — (Дженніфер Родс)
  • Бабуся Чародiйок. Володіє могутньою силою телекінезу. Є основним автором Книги Темряви, яка, завдяки її доповненням, збільшилася у декілька разів. Була заміжньою сім разів. Дочка від першого шлюбу — Петті. Першого чоловіка убила її подруга, що домовилася з демоном. Після цього Пенні і зайнялася магією серйозно, присвятивши велику частину життя боротьбі зі злом. У юнацькі роки була учасницею великого руху хіпі за мир і любов. Виховала трьох внучок: Прю, Пайпер і Фібі.
 • Патріція (Патті) Галлівел — (Фінола Х'юз) (Сезони: 1-5, 7-8)
  • Мати Чародiок, дочка Пенні Галлівел. Володіє здатністю «заморожування» часу. Була заміжньою за звичайним чоловіком, на ім'я Віктор. Невідомо, через що вони розійшлися — Патті стверджує, що через магію, а Віктор, що через її світлоносця Сема.
   Діти: Прю, Пайпер і Фібі Галлівел (від шлюбу з Віктором) і Пейдж Метьюс (від світлоносця Сема).
 • Віктор Беннет — (Джеймс Рід) (Сезони: 1, 3, 6-8)
  • Перший чоловік Петті Галлівел і батько Прю, Пайпер і Фібі. Звичайна людина.
 • Енді Трюдо — (Тед Кінг) (Сезон: 1)
  • Був знайомий з Прю ще зі школи. Полісмен і хлопець Прю. Гине в кінці першого сезону, прагнучи захистити сестер від демона, який перебрав на себе роль інспектора Родріґеза.

Сезони[ред.ред. код]

Перший сезон

 • Серій: 22
 • Прем'єра в США: 1998—1999
  • Серіал починається сценою з трьома сестрами: Прю, Пайпер і Фібі Галлівел збираються в їх будинку в Сан-Франциско після смерті бабусі. Середня сестра Пайпер виступає посередником між старшою сестрою-трудоголіком Прю і молодшою безтурботною Фібі. Сестри стають Чародiйки, коли Фібі знаходить на горищі Книгу Темряви і читає звідти перше заклинання. Прю отримує здібність до телекінезу, Пайпер — можливість заморожувати, а у Фібі з'являється здатність бачити майбутнє. Тепер вони зобов'язані захищати невинних від демонів.

Другий сезон

 • Серій: 22
 • Прем'єра в США: 1999—2000
  • Багато в чому структура магічного світу відкривається Чародiйкам цього сезону. Вони дізнаються про існування Старішин і виявляють Тріаду — ворога, що посилав демонів для їх вбивства впродовж попередніх трьох років. Пайпер має зробити вибір між Лео і Деном — новим сусідом.

Третій сезон

 • Серій: 22
 • Прем'єра в США: 2000—2001
  • Основна дія сезону закручується навколо боротьби Чародiйок з могутнім демоном — Балтазором. Фібі знайомиться і починає зустрічатися з Коулом Тернером. В результаті виявляється, що він і є Балтазор, але, закохавшись у Фібі, він не може її убити, а тому зраджує і знищує Тріаду. Джерело Зла посилає мисливця за демонами-втікачами, щоб убити Балтазора, і він об'єднує свої зусилля із Чародiйками. Щоб врятувати Коула від власних сестер, Фібі фальсифікує його смерть. Незабаром совість Фібі переважає над відчуттями до Коулу і вона розповідає сестрам про те, що вона не вбила Коула. Сестри сильно засмучені, але незабаром вони прощають її і навіть знову довіряють Коулу. Він багато раз врятовує їх життя, і за це Пайпер дозволяє йому бути присутнім на своєму весіллі з Лео.

Четвертий сезон

 • Серій: 22
 • Прем'єра в США: 2001—2002
  • По сюжету Джерелу Зла вдається викрасти Фібі. Лео і Коул відправляються, щоб врятувати її; повернувшись додому, вони виявляють Прю мертвою. Сила Трьох руйнується. Дія серіалу починається в ніч перед похоронами Прю — Пайпер намагається воскресити її заклинанням, що «викликає втрачену відьму», але несподівано це заклинання викликає Пейдж — молоду дівчину, сироту, що працює в соціальній службі. Дух бабусі Чаррдiйок відвідує Пайпер і натякає, що доля Сили Трьох ще не закінчена. Тим часом Фібі і Коул розшукують Пейдж і раптово виявляють, що вона здатна сферитися; її самої це дивує не менше. Лео не може цього пояснити і йде за порадою до Старішин. Коул відправляється на розвідку в підземний світ і дізнається, що Пейдж, згідно з прогнозом, здатна відновити Силу Трьох. Бабуся і мати Чародiйок пояснюють, що Пейдж — їх сестра. Пейдж довелося віддати, оскільки у той час союзи між світлоносцями і відьмами були заборонені і Чародiйок могли позбавити сил в покарання.
   Впродовж цього сезону сестри борються з Джерелом в різних видах. Вбиваючи Джерело, Коул стає новим Джерелом, в нім бореться дві суті: Людина і Демон. Демон перемагає. Він і Фібі переходять на сторону Зла. Цьому сприяє те, що Фібі чекає сильну демонічну дитину. Але з часом вона розуміє, що помилилася. Разом з сестрами вони перемагають Коула. Провидиця віднімає у Фібі ненародженого немовляти. Чародiйки вбивають їх під час коронації.

П'ятий сезон

 • Серій: 23
 • Прем'єра в США: 2002—2003
  • Джерело Зла вбите і життя сім'ї Чародiйок покращилось: Фібі робить кар'єру, Пейдж кидає роботу і повністю занурюється в магію, а Пайпер чекає дитину. Несподіване повернення Коула з того світа перевертає все вверх дном, особливо життя Фібі. Спроби Коула довести, що він змінився, ні до чого не приводять; Фібі ненавидить його, не зважаючи на те, що він кілька разів врятовував їй життя. Тоді Коул вирішує повернутися до свого демонічного коріння, щоб завоювати Фібі силою. Це теж не приводить його до успіху, навіть його невразливість не повернуло Фібі. Але сестрам вдається перемогти непереможного.
   Також Чародiйки мають битись з міфологічними Титанами із Стародавньої Греції. З'являється новий герой — Кріс, незнайомець з майбутнього. Він стверджує, що є світлоносцем, який хоче поліпшити майбутнє, не давши сестрам померти. Титани вбивають більшість Старішин, Лео доводиться стати одним з них, щоб зробити Чародiйок грецькими богинями. В кінці сезону Кріс відправляє Лео на острів Валгаллу, щоб самому стати світлоносцем сестер.

Шостий сезон

 • Серій: 23
 • Прем'єра в США: 2003—2004
  • Пайпер стала не тільки вільною, але і незвичайно веселою з тієї миті, як Лео став Старішиною і зник. Фібі і Пейдж намагаються з'ясувати чому. Фібі продовжує стосунки з Джейсоном Діном, Пейдж працює на дрібних роботах. Лео, що періодично з'являється, випробовує недовіру до нового світлоносця сестер — Кріса. Виявляється, що Кріс прийшов з майбутнього, щоб не дати Ваєту перейти на сторону зла. Після того, як сестри дізналися про Магічну Школу, яку відкрив Старішина Ґідеон, Фібі заглядає в майбутнє, де бачить, що у Ваєта є молодший брат. Фібі дізнається, що молодший брат Ваєта це Кріс, який повернувся з майбутнього, щоб врятувати свою сім'ю, яку в майбутньому убив Ваєт, ставши на сторону зла. В кінці сезону виявляється, що Ґідеон хотів убити Ваєта, але сестри дізнаються про це раніше, рятують Ваєта, Лео вбиває Ґідеона, а Кріс вмирає, не в своєму часі і тому в своєму часі він живий.

Сьомий сезон

 • Серій: 22
 • Прем'єра в США: 2004—2005
  • З моменту народження Кріса, Пейдж і Пайпер доглядають дітей, поки Фібі пропадає на роботі, а одержимий Лео ганяється за демонами, особливо за демоном страху Барбасом, і при цьому випадково вбиває іншого Старішину. Фібі бере відпустку і знайомиться з Леслі, своїм заступником, в якого закохується. Лео починають турбувати дивні голови, що літають, і голоси. З ув'язнення звільняється старий ворог Джерела, Занку, який спочатку допомагає сестрам перемогти Аватар, а потім сам б'ється проти них.

Восьмий сезон

 • Серій: 22
 • Прем'єра в США: 2005—2006
  • Убивши Занку і «загинувши» в жахливому вибуху, сестри Галлівел міняють свою зовнішність і свої імена. Тепер вони Джені, Джулі і Джо Беннетт, а будинок належить Віктору — їх батькові. Тільки Пейдж починає мучити дивний заклик. Слідуючи йому, вона зустрічає молоду відьму Біллі Дженкінс, дізнавшись, що двоюрідні сестри Беннетт і є сестри Галлівел, вона просить їх навчити її майстерності магії. Сестри вимушені прийняти свою справжню зовнішність, коли за їх зникнення береться агент Мерфі з ФБР. Трохи пізніше виявляється, що Біллі шукає свою сестру, яка зникла п'ятнадцять років тому.
   Янгол Смерті хоче вбити Лео і тому Пайпер вимушена заморозити його, Янгол Долі обіцяє повернути його у разі перемоги Чародiйок у Великій Битві. Що це за битва, стає відомо тільки в останніх серіях. Чародiйки вбивають головних лиходіїв сезону — Тріаду, а Біллі знищує свою сестру-демона Крісті. У останній серії зустрічаються всі відомі нам покоління Галлівел — хто з минулого, хто з майбутнього.

Світ Чародiйок[ред.ред. код]

Символ магії
Будинок Чародiйок

Зображення магії[ред.ред. код]

Магія у світі Чародiйок існує приховано, вона не відома звичайним людям. Про її існування знають лише присвячені. Існують істоти, основним призначенням яких є стеження за безпекою магії, захист від викриття.

Магічні істоти[ред.ред. код]

Відьми

Відьма — людина, яка отримала у спадок магічні здібності. Як правило, всі відьми можуть читати заклинання. Найактивніші сили, що часто зустрічаються: заморожування, телекінез, бачення майбутнього, пірокинез, проекція, левітація, переміщення в просторі. Деякі можуть метати вогняні кулі (такою силою в основному володіють злі відьми). Від будь-яких атак з боку відьми можна захиститися спеціальним амулетом.

Чародійки є відьмами зі стародавнього роду Ворен. В ході подій вони нерідко стикаються з іншими відьмами, у тому числі і злими. Згідно зі стародавньою магічною угодою між Старійшинами і демонами, в перших 48 годин опісля отримання сил, кожна відьма робить свій вибір на користь добра або зла. Коли сестри тільки знайшли Пейдж, Джерело намагалося схилити її на свою сторону, але зазнало поразки, і Сила Трьох відновилася.

Світлоносець

Світлоносець (англ. Whitelighter) — практично невразливий янгол добра, що захищає відьом і майбутніх світлоносців (їх можуть убити мороконосцi). Світлоносцями стають лише найгідніші люди; після смерті їм пропонується стати янголами, вищими магами добра, Старійшинами. Людина може відмовитися, і тоді він знов стане смертним. Ті що вибрали долю світлоносця отримують безсмертя, здатність сферитися і зцілювати людей. Вони підтримують постійний уявний контакт зі своїми підопічними, тобто чують їх заклик і відчувають, коли вони потрапляють в біду; світлоносець також може знайти свого підопічного, де б той не знаходився. У разі виникнення серйозної глобальної загрози світлоносці чують тривогу.

Джерело Зла

Джерело Зла — вище обличчя підземного світу, володіє колосальною силою і владою над всіма демонами. Звичайне правління продовжується сотні років, поки могутніший демон не знищить свого попередника. Всі Джерела проходять обряд коронації, що наділяє власника корони всією повнотою влади і сили. Для цього потрібно вимовити клятву на Ґріморі (антонім Книги Темряви). Сили Джерела, показані в серіалі: телекінез, особливий вид енергетичних куль, що є декількома вогненними кільцями, що обертаються, здатністю вселятися в інших істот, міняти зовнішність. Джерело також вирізняється неповторним способом телепортації.

Боги

Бог — це вищий маг. Насправді богами є смертні, над якими було прочитано заклинання дарування божественної сили, для накладення якого використовується спеціальний магічний горщик. Бог відмовляється від своєї сили за власним бажанням. В давнину заклинання було застосоване, щоб створити силу, здатну протистояти Титанам, але після закінчення боротьби нові господарі світу відмовилися її повернути. Боги в цьому сенсі відповідають описаними в античній міфології.

Також на початку 7-го сезону з'являються два боги індуїстів — Шакті (Богиня Творення) і Шива (Бог Руйнування), які вселяються в Пайпер і Лео.

Аватари

Аватар — учасник стародавньої магічної організації аватар, що володіє колосальною силою, яка росте із збільшенням їх числа. Вони існують поза часом і простором, і здатні безпосередньо впливати на нього.

Метою аватар є побудова утопії — світу без постійної боротьби Добра і Зла. Для цього вони витрачають величезну кількість сил. Передбачається наступний план: накладається закляття, від якого всі люди засинають на чотири години, за цей час аватари знищують всіх демонів-провокаторів, що живуть серед людей, і змінюють свідомість людей так, щоб вони більше не шукали зла самі, а ставали ідеально добрими.

Вперше аватари близько підійшли до своєї мети в Давньому Єгипті, провідні добрі маги якого підтримали їх і допомогли своїми силами. Але незабаром вони зрозуміли, що помилилися — «утопія» аватарів пригнічує волю людей, аватари вбивають тих, хто намагається її порушити (конфліктних людей). А всі останні не тужать про загиблий, а свято вірують в те, що він у «кращому світі». Маги, що зрозуміли суть утопії виготовили спеціальне зілля, здатне убити їх. Аватари були вимушені піти.

Через тисячі років їх новим союзником на деякий час стали Чародiйки, але і ця спроба побудови утопії незабаром провалилася під сумісним натиском сил добра і зла (Чародійок і демона Занку).

Магічні предмети[ред.ред. код]

Книга Темряви — магічна книга, отримана Чародійками у спадок. У ній містяться знання відьом про магію, зокрема закляття, рецепти і інформація про природу магії, магічних істот. За деякими джерелами, Книга Темряви — це обов'язковий атрибут всіх відьом-віккі (до яких також відносяться Чародійки), і виготовляється вона з пергаменту. При цьому проводиться обряд залучення книги до володаря.

Книга володіє волею і протистоїть тому, щоб бути використаною силами зла. Книга поповнюється самими відьмами, таким чином від покоління до покоління вона має все більшу могутність. У останньому епізоді Пайпер, Пейдж і Фібі вирішують написати свою дев'ятирічну історію для майбутніх поколінь.

Ґран Ґрімуар — магічна книга, складена стародавніми силами зла. Тільки зло може користуватись цією книгою. Вона схожа на Книгу Темряви, але призначена для злих методів. На Ґрімуарі відбувалася присяга Джерела Всього Зла.

Місця[ред.ред. код]

Школа Магії — заклад, в якому юні або недосвідчені носії магії навчаються її використанню у викладачів. Школа була відкрита Ґідеоном, після його зради і смерті її директором стала Пейдж Метьюз. Потім Пейдж віддала кермо влади Лео, що став смертним. У сьомому сезоні демони заволоділи школою, але у восьмому школа знов повернулась до свого істинного призначення.

Клуб Р3 — нічний клуб, що належить Пайпер Галлівел. Впродовж більшої частини серіалу клуб давав основні доходи сім'ї. Назва розшифровується як три П (Prue, Piper, Phoebe).

Саундтреки[ред.ред. код]

За час зйомок було випущено три офiцiйних альбома саундтрекiв з серiалу:

 • 2003 — Charmed: The Soundtrack
  • 1. Smash Mouth — Hot
  • 2. Third Eye Blind — Danger
  • 3. Goldfrapp — Strict Machine
  • 4. Stereophonics — Maybe Tomorrow
  • 5. Vanessa Carlton — Rinse
  • 6. Andy Stochansky — I Can't Take It
  • 7. Rachael Yamagata — Worn Me Down
  • 8. Flaming Lips — Do You Realize
  • 9. Balligomingo — New Favourite Thing
  • 10. Ziggy Marley — Rainbow In The Sky
  • 11. Love Spit Love — How Soon Is Now
 • 2005 — Charmed: The Book of Shadows
  • 1. The Donnas — Take It Off
  • 2. Liz Phair — Take A Look"
  • 3. Dido — Sand In My Shoes
  • 4. Sarah McLachlan — Fallen (Dan The Automator Remix)
  • 5. Butterfly Boucher — I Can't Make Me (Chris Lord Algo Remix)
  • 6. Vanessa Carlton — San Francisco
  • 7. Ashlee Simpson — Pieces Of Me (David Garcia And High Spies Remix)
  • 8. Missy Higgins — Unbroken
  • 9. Sarah Brightman — Free (Swiss American Federation Club Remix)
  • 10. Shivaree — I Close My Eyes
  • 11. Zero 7 — Home
  • 12. Love Spit Love (UK Bonus track) — How Soon Is Now?
 • 2006 — Charmed: The Final Chapter
  • 1. Liz Phair — Baby Got Going
  • 2. Barenaked Ladies — Pinch Me
  • 3. Collective Soul — Needs
  • 4. Sarah McLachlan — Good Enough
  • 5. Chantal Kreviazuk — Weight Of The World
  • 6. Conjure One feat. Sinead O'Connor — Tears From The Moon
  • 7. BT feat. Rose McGowan — Superfabulous
  • 8. Rusted Root — Weave
  • 9. Natalie Imbruglia — Goodbye
  • 10. Beth Orton — Stolen Car
  • 11. Eddie Reader — Bell, Book & Candle
  • 12. The Crystal Method — Name Of The Game

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Еліза Душку пробувалася на роль Пейдж Метьюс.
 • Джулі Бенц пробувалася на роль Фібі Галлівел у 1998 році, але програла Лорі Ром. У 2001 році Аарон Спеллінг запропонував Джулі роль Пейдж Метьюс, але актриса відмовилась заради інших серіалів: Ангел, спін-офф Баффі та Викрадені Стівена Спілберга.
 • У Шеннен Догерті був недовгий роман з Джуліаном Макмехоном, Алісса Мілано зустрічалася з Браяном Краузе.
 • Книга Темряви дійсно існувала, вона зберігалася в бібліотеці середньовічного вченого.
 • Ходили чутки ніби Шеннен побилася з Аліссою прямо на знімальному майданчику. Продюсери поставили завдання або Прю, або Фібі. Як відомо убили Прю. Шеннен дозволили самій зрежисирувати свою смерть. А пізніше вона сказала, що серіал «Всі жінки відьми» — це дитячий серіал, з дурними ідеями. Так само відомо, що Роуз і Шеннен хороші подруги.
 • Роль Фібі спочатку виконувала актриса Лорі Ром. От чому в першій серії багато нестиковок. Наприклад Пайпер йде додому з однією парасолькою, а входить з іншою, в першій сцені дерево без листя, а пізніше воно з листям і навіть квітне. Лорі Ром порвала контракт після першої ж серії. Пізніше на роль Фібі пробувалися три актриси: Алісса Мілано, Роуз Макгавен, Дженніфер Еністон. Вибрали Аліссу Мілано. Так само і роль інспектора Трюдо виконував інший актор, а Дерріла Моріса взагалі не було, замість нього був звичайний патрульний.
 • Хоча героїня Пайпер є спочатку середньою, а потім старшою сестрою, в житті актриса молодша за всіх своїх «сестер»: з Шеннен Догерті різниця в два роки, з Аліссою Мілано в один рік, з Роуз Макгавен в чотири місяці.
 • Серія, де Чародiйки вперше перемогли Джерело, розпочинається видінням Провидиці, в якому добре видно, що Джерело загинуло від одноразового враження власною вогнекулею. Проте, укінці серії, коли, за допомогою Порожнечі, Коул відібрав всі сили в Джерела (відповідно включаючи весь його магічний захист) — Джерело мало б стати уразливим, на зразок звичайного смертного, але цього не відбулося, і вже обессилений володар усього демонічного світу з легкістю переносить два удари вогнекулею. Тобто з усім своїм магічним захистом Джерело не зміг винести удару бодай однієї вогнекулі, а коли він утратив всі свої сили, то з легкістю міг протистояти тим же вогнекулям, і Коул, маючи всі сили Джерела не зміг його убити…

Всі жінки відьми в Україні[ред.ред. код]

На території України демонструвався — Студією 1+1, в багатоголосному озвученні під назвою «Усі жінки — відьми». Текст читали: Людмила Ардельян (1-8 сезони), Наталя Поліщук (1-8 сезони), Олександр Завальський (1-8 сезони), Олександр Шепель (1-8 сезони), Остап Ступка (1 сезон).

 • Перший та Другий сезони: прем'єра відбулася на каналі «1+1» в жовтні 2001 року. Серіал транслювався по буднях о 18 годині
 • Третій та Четвертий сезони: прем'єра відбулася на каналі «1+1» в травні 2003 року
 • П'ятий сезон: прем'єра відбулася на каналі «1+1» в 2004 році, наприкінці травня
 • Шостий та Сьомий сезони: прем'єра відбулася на каналі «1+1» у 2005 році у вересні. Транслювався по буднях о 17:40
 • Восьмий сезон. На нього чекали українські телеглядачі вже у 2006 році, коли повторно канал 1+1 почав транслювати серіал з майже перших серій. Але, як виявилось згодом, для багатьох шанувальників, що треба зачекати. Отож прем'єра останнього Восьмого за рахунком сезону відбулася у 2008 році, в травні.
 • У серпні 2011 року, телеканал ТЕТ, два дні поспіль (суботу та неділю) транслював по декілька серій 6-го сезону серіалу, у зв'язку із днем жалоби. Рейтинги серіалу перевищили очікуваних. Було вирішено показувати сьомий та восьмий сезони серіалу. Також телеканал ТЕТ планує показати повну версію серіалу, уже зимою 2011 року.
 • У лютому 2012 року, телеканал ТЕТ, почав трансляцію серіалу з 1 серії першого сезону.
 • У середенi 2013 року ТЕТ припинив показ серiалу.
 • З 5 вересня 2013 року, телеканал К1, починає трансляцiю серiалу з 1 серiï першого сезону, з вiвторка по п'ятницю о 10:10 i в суботу о 13:15.
 • На даний час, телеканал К1, транслює серiал з понедiлка по п'ятницю, по 4 серiï поспiль з 10:40.
 • 29 січня 2016 року телеканал К1 закінчив показ серіалу, показавши всі 8 сезонів.
 • З 14 березня 2016 року телеканал ТЕТ починає трансляцію серіалу з 1 серії першого сезону, з понеділка по п'ятницю о 11:00, одразу по 2 серії.
 • З 1 серпня 2016 року телеканал ТЕТ починає транслювати серіал у будні о 13:00, по 1 серії на добу.
 • 5 серпня 2016 року телеканал ТЕТ закінчив показ серіалу, показавши всі 8 сезонів.
 • З 8 серпня 2016 року телеканал ТЕТ розпочав показ серіалу з 1 серії першого сезону у будні о 13:00, по 1 серії на добу.
 • 12 серпня 2016 року телеканал ТЕТ показавши 5 серій першого сезону, припинив показ серіалу через низькі рейтинги.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]