Глобальне похолодання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Середні температурні аномалії за період з 1965 по 1975 рр. з урахуванням середніх температур за період з 1937 по 1946 рр. Джерело: NASA GISTEMP, 2000, 2001, 2002
Тенденції Глобальне похолодання проти Глобального потепління Джерело:SkepticalScience

Глобальне похолодання - процес поступового охолодження Землі. Гіпотеза, яка постулює глобальне охолодження поверхні Землі та її атмосфери аж до її заледеніння.

Гіпотеза ніколи не мала суттєвої наукової підтримки, проте на її користь говорять деякі публікації в науковій і науково-популярній пресі про циклічність льодовикових періодів і тренд зниження середньорічної температури, що спостерігався з 1940-х до початку 1970-х.

Зараз більше поширення в наукових колах має гіпотеза глобального потепління, тобто підвищення температури Землі, пов'язане з техногенною діяльністю людини.

Російські вчені вважають, що можна забути про глобальне потепління і стверджують, що настає льодовиковий період, який триватиме наступні 250 років.

Експерти, що працюють в обсерваторії Санкт-Петербурга (РФ), висунули теорію про глобальне похолодання. Вся річ у тому, що сонячна активність падає кожні 200 років, в цей час Сонце починає виділяти менше тепла. Це загрожує зниженням температури.

На думку дослідників, річна температура на Землі знизиться на декілька градусів. Таке явище спостерігалося в період між 1650 і 1850 роками. У той час воно отримало назву "Малий льодовиковий період".

Учені припускають, що світове похолодання прийде до нас в 2030-2040 році, але буде не настільки сильним.

Американський синоптик Джо Бастарді погоджується з думкою дослідників. Він вважає, що похолодання у всьому світі вже почалося. Бастарді попереджає, що це похолодання може мати серйозні наслідки, на відміну від потепління.

Член Російської Академії наук Володимир Котляков, заявив, що немає жодних підстав вважати, що глобальне потепління триватиме до кінця цього століття. Котляков також відзначає, що промисловість має великий вплив на довкілля, проте потужніше, ніж сили природи, немає нічого.

У мистецтві[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Шаблон:Клімат. Кліматологія