Міжурядова група експертів з питань змін клімату

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Intergovernmental Panel on Climate Change
Міжурядова група експертів з питань змін клімату
Intergovernmental Panel on Climate Change Logo.svg
Абревіатура IPCC
Тип комітет
organization established by the United Nationsd[1]
Засновано 1988
Штаб-квартира Женева
Керівник Hoesung Leed
Вебсайт ipcc.ch

Нагороди

CMNS: Міжурядова група експертів з питань змін клімату у Вікісховищі

Міжурядова гру́па експе́ртів з пита́нь змі́н клі́мату (МГЕЗК, англ. Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) — група, створена 1988 року спільно Всесвітньою метеорологічною організацією і Програмою ООН з довкілля для оцінки наукової інформації, що стосується зміни клімату і формулювання реальних стратегій реагування на ці зміни.

МГЕЗК готує доповіді, що використовуються в роботі сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. П'ята оціночна доповідь 2013 року стала науковою основою для Паризької кліматичної угоди.

Доповіді МГЕЗК охоплюють наукову, технічну та соціально-економічну оцінку ризиків та можливих наслідків антропогенної зміни клімату, а також можливостей до адаптації та запобігання негативних змін. Організація не займається оригінальними дослідженнями, а лише аналізує наявні наукові публікації. Однак, доповіді МГЕЗК дають поштовх для подальших наукових досліджень з кліматичної тематики.

Доповіді МГЕЗК вважаються найбільш авторитетною науковою оцінкою зміни клімату, оскільки у їх підготовці беруть участь тисячі науковців з усього світу, зокрема, й з України.

Група була нагороджена Нобелівською премією миру у 2007 році.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]


  1. https://www.ipcc.ch/about/