Міжурядова група експертів зі зміни клімату

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжурядова група експертів зі зміни клімату
АбревіатураGIEC(фр.), IPCC(англ.)
Типорганізація ООНd[1]
міжурядова організація
екологічна організація
ЗасновникГенеральна Асамблея ООН
Засновано1988
Інтересглобальне потепління
Країна Швейцарія
Штаб-квартираЖенева
КерівникHoesung Leed (6 жовтня 2015)
Материнська
організація
Всесвітня метеорологічна організація і ЮНЕП
Вебсайт: ipcc.ch

Нагороди
Нобелівська премія миру (2007)

CMNS: Міжурядова група експертів зі зміни клімату у Вікісховищі

Міжурядова гру́па експе́ртів зі змі́ни клі́мату (МГЕЗК, англ. Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) — група, створена в 1988 спільно Всесвітньою метеорологічною організацією і Програмою ООН з довкілля для оцінки наукової інформації, що стосується зміни клімату і формулювання реальних стратегій реагування на ці зміни.

Від 2013 року делегаткою від України до Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (МГЕЗК) є Краковська Світлана Володимирівна.

Доповіді

[ред. | ред. код]

МГЕЗК готує доповіді, що використовуються в роботі сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. П'ята оціночна доповідь 2013 року стала науковою основою для Паризької кліматичної угоди.

Доповіді МГЕЗК охоплюють наукову, технічну та соціально-економічну оцінку ризиків та можливих наслідків антропогенної зміни клімату, а також можливостей до адаптації та запобігання негативних змін. Організація не займається оригінальними дослідженнями, а лише аналізує наявні наукові публікації. Однак, доповіді МГЕЗК дають поштовх для подальших наукових досліджень з кліматичної тематики.

Доповіді МГЕЗК вважаються найбільш авторитетною науковою оцінкою зміни клімату, оскільки у їх підготовці беруть участь тисячі науковців з усього світу, зокрема, й з України.

9 серпня 2021 МГЕЗК оприлюднила шостий звіт — про кліматичні зміни за станом на 2021 рік і майбутні ризики для людства на найближче сторіччя. Повний документ налічує майже 4 тис. сторінок, містить детальні прогнози для різних регіонів Землі і є продуктом кропіткої роботи кращих кліматологів і інших учених з різних країн[2]. Друга частина вийшла взимку 2022 року, там мова про шляхи адаптації людства до нового клімату. Третя частина з'явиться весни 2022 року.

У новому звіті вперше зʼявився інтерактивний атлас[3], із прогнозами до 2100 року. Карта світу розбита на 46 макрорегіонів для суші та 12 — для океанів.

Група була нагороджена Нобелівською премією миру у 2007 році.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. https://www.ipcc.ch/about/
  2. Sixth Assessment Report. www.ipcc.ch. Архів оригіналу за 9 серпня 2021. Процитовано 9 серпня 2021.
  3. IPCC AR6-WGI Atlas. interactive-atlas.ipcc.ch (англ.). Архів оригіналу за 8 березня 2022. Процитовано 19 березня 2022.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]