Міжурядова група експертів з питань змін клімату

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Intergovernmental Panel on Climate Change
Міжурядова група експертів з питань змін клімату
Intergovernmental Panel on Climate Change Logo.svg
Абревіатура IPCC
Тип організація ООНd[1]
міжурядова організація
Засновано 1988
Штаб-квартира Женева
Керівник Hoesung Leed, Ismail El Gizoulid, Rajendra K. Pachaurid, Robert T. Watsond і Берт Болін
Вебсайт ipcc.ch
ipcc.ch/languages-2/francais/

Нагороди

CMNS: Міжурядова група експертів з питань змін клімату у Вікісховищі

Міжурядова гру́па експе́ртів з пита́нь змі́н клі́мату (МГЕЗК, англ. Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) — група, створена 1988 року спільно Всесвітньою метеорологічною організацією і Програмою ООН з довкілля для оцінки наукової інформації, що стосується зміни клімату і формулювання реальних стратегій реагування на ці зміни.

Від 2013 року делегаткою від України до Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (МГЕЗК) є Краковська Світлана Володимирівна.

Доповіді[ред. | ред. код]

МГЕЗК готує доповіді, що використовуються в роботі сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. П'ята оціночна доповідь 2013 року стала науковою основою для Паризької кліматичної угоди.

Доповіді МГЕЗК охоплюють наукову, технічну та соціально-економічну оцінку ризиків та можливих наслідків антропогенної зміни клімату, а також можливостей до адаптації та запобігання негативних змін. Організація не займається оригінальними дослідженнями, а лише аналізує наявні наукові публікації. Однак, доповіді МГЕЗК дають поштовх для подальших наукових досліджень з кліматичної тематики.

Доповіді МГЕЗК вважаються найбільш авторитетною науковою оцінкою зміни клімату, оскільки у їх підготовці беруть участь тисячі науковців з усього світу, зокрема, й з України.

9 серпня 2021 року МГЕЗК оприлюднила шостий звіт — про кліматичні зміни за станом на 2021 рік і майбутні ризики для людства на найближче сторіччя. Повний документ налічує майже 4 тис. сторінок, містить детальні прогнози для різних регіонів Землі і є продуктом кропіткої роботи кращих кліматологів і інших учених з різних країн[2]. Друга частина вийшла взимку 2022 року, там мова про шляхи адаптації людства до нового клімату. Третя частина з'явиться весни 2022 року.

У новому звіті вперше зʼявився інтерактивний атлас[3], із прогнозами до 2100 року. Карта світу розбита на 46 макрорегіонів для суші та 12 — для океанів.

Група була нагороджена Нобелівською премією миру у 2007 році.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://www.ipcc.ch/about/
  2. Sixth Assessment Report. www.ipcc.ch. Архів оригіналу за 9 серпня 2021. Процитовано 9 серпня 2021. 
  3. IPCC AR6-WGI Atlas. interactive-atlas.ipcc.ch (англ.). Архів оригіналу за 8 березня 2022. Процитовано 19 березня 2022. 

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]