Джокер (карта)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джокер

Джокер (англ. joker, букв. «Блазень») — Джокер є спеціальною картою, яку можна знайти в більшості сучасних колодах гральних карт, що складаються з 54 карт.

Також Джокер — додаткова фішка для гри в маджонг. Вона була введена в правилах гри в карти, що використовуються в США і Європі, роль цієї фішки в грі приблизно відповідає ролі карткового джокера в картярських іграх.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Найчастіше Джокера зображують у вигляді блазня. Зазвичай в колоді є дві карти Джокера, які помітно відрізняються один від одного. Наприклад в деяких[яких?] колодах один з джокерів позначений зірочкою. Так само, бувають колоди, де один з джокерів виконаний у кольорі, в той час як інший чорно-білий.

Використання в картярських іграх[ред. | ред. код]

Роль Джокера в карткових іграх різна. Якщо порівнювати їх доцільно, то, як правило, кольоровий цінується більше, ніж чорно-білий. В основному Джокер може служити заміною будь-якій карті. Буває також, що кольоровий джокер може заміняти будь-яку карту Чирв або Бубон, у той час як чорно-білий — Пік або Треф. Але бувають і винятки. Наприклад, в покері може бути дозволено замінювати ним лише Туз або карту, необхідну для завершення «Флеша» або «Стрейта». У деяких варіантах покеру можливо застосувати Джокер, щоб отримати так звані «П'ять Однакових» або іноді просто «Покер», тобто «Каре» в якій Джокер грає роль п'ятої карти. Приклад: Т ♥ Т ♦ Т ♣ Т ♠ і Джокер. «П'ять Однакових» цінується навіть вище ніж «Роял-флеш»

Колода карт
Масті: Вино ·  Дзвінка ·  Жир ·  Чирва
Старші карти: Туз ·  Джокер ·  Король ·  Дама (Вишник) ·  Валет (Нижник)
Молодші карти
Колода на 36 карт:
Десятка ·  Дев'ятка ·  Вісімка ·  Сімка ·  Шістка
Колода на 54 карти: П'ятірка ·  Четвірка ·  Трійка ·  Двійка