Категорія:Православ'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Православ'я — один із головних (поряд із католицизмом і протестантизмом) напрямів у християнстві. Виникло після поділу християнської церкви в 1054 р. на католицьку (західну) та православну (східну) церкви.

Православне віровчення базується на двох основах: Священному писанні — Біблії та Священному преданні. В Священне писання традиційно входять: Біблія, літургійна і богослужбова діяльність церкви, послання, а також постанови і діяння семи Вселенських Соборів, які визнає православна церква. В Священне Предання входять житія святих, що розділяються на апостолів, пророків, мучеників, преподобних, а також праведників.

Найважливіші положення православного віровчення (догмати) викладені в Символі Віри, прийнятому на Першому Вселенському соборі. Символ Віри інколи розглядають як стислий виклад православного віровчення. Так визнання православного Символу Віри означає віру в єдиного Бога, Творця всього сущого, видимого і невидимого, що виступає завжди в трьох іпостасях: Бог-отець, Бог-син і Бог-дух святий (віра у святу Трійцю). Бог-отець вважається творцем людини, природи і ангелів. Богом-сином вважається Ісус Христос. Бог-дух святий виходить тільки від Бога-отця — це і є головна відмінність православ`я і католицизму (filioque).

Головні православні догмати пов'язані з вшануванням Бога-сина Ісуса Христа. Найважливішим є догмат боговтілення, згідно з яким Ісус Христос, будучи Всемогутнім Богом в одній з його іпостасей, щоб вказати людям правильний життєвий шлях, який несе спасіння, втілився в образі людини, народившись від діви Марії. Православні вірять, що своїм воскресінням Ісус звільнив людство від відповідальності за первородний гріх (помилку) Адама і Єви надавши можливість розраховуватись лише за свої гріхи.


Основна стаття для цієї категорії: Православ'я.

Сторінки в категорії «Православ'я»

Показано 134 сторінки цієї категорії (із 134).