Ісусова молитва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Альбрехт Дюрер: Руки в молитві

Ісу́сова моли́тва — одна з найбільш улюблених і поширених молитов християнського сходу:

« Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного (грішну)! «

Вживається також коротша форма: «Ісусе, Сину Божий, помилуй мене».

Найкоротша форма молитви: «Господи, помилуй!».

Єпископ-мученик Ігнатій невпинно повторював ім'я Ісуса. Молитва Ісусова також призначена для безперервної вимови.

Ісусову молитву можна часто повторювати протягом дня. Володимир Мономах так учив своїх дітей: Навіть і на коні їздячи — «Господи помилуй» благайте без перестану потай, — бо ся молитва єсть ліпша од усіх (Повчання Володимира Мономаха).

Ісусова молитва помагає підносити думку до Бога. Практика Ісусової молитви є дуже проста, бо це тільки повторення однієї молитви, одного речення. Та водночас це складна практика, бо кожна людина засвоює і виконує її у своєрідний, неповторний спосіб. Щоб дійти до того, щоб цілий день дух був у любовнім спілкуванні з Богом, треба щодня якусь хвилину відкласти для інтенсивної і виключної зустрічі з Богом.

Література[ред. | ред. код]

Мистецтво молитви : Про молитву Ісусову / Пер. з рос. Лілії Петрович. — Львів: Свічадо, 2000. — 264с. ISBN 966-561-387-1 (Т.2 серії «Джерела Християнського Сходу» — Нові часи XV—XIX ст.). Переклад виконано за виданням: Умное дѣланіе. О молитвѣ Іисусовой. Сборникъ поученій Святыхъ Отцовъ и опытныхъ ея дѣлателей / Составил игумен Валаамского монастыря Харитон. — Издание Свято-Троицкой Сергиевой Лавры, 1992.

Прп. Ісихій Єрусалимський до Теодула про Ісусову молитву та пильність