Користувач:Rayan Riener/Rayan Riener

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Rayan Riener
Костянтин Квітка
Народився 30 квітня 1994(1994-04-30) (25 років)
Микитино, Січеславська область, Запоріжський край
Громадянство Україна Україна
Конфесія Ґандізм, Нью ейдж, та Буддизм
У шлюбі з Орґанізатор УРК(Н), блоґер, поет, письменник, художник, активіст-журналіст, вікіпедист
Нагороди Номінація на премію «Поет року» 2014 у РФ, Диплом від офіційної спільноти "Mars One" російською, за перемогу в номінації «Поезія і Проза», а також 3 місце призу ґлядацьких симпатій за новелу «Mars & 1» (2013)[1]

З (англ. Rayan Riener, Райан Ріенер) — народився 30 квітня 1994 року у місті Микитино, Січеславська область, Запоріжський край, - орґанізатор УРК(Н), блоґер, поет, письменник, художник, громадський активіст, незалежний журналіст та вікіпедист. На рахунку 2 закінчені книги, десятки розповідей і статей, віршів. Створив аматорський альбом психоделічної музики[2] у 2012 році під назвою fLOVErSHET.T. Автор веде свій блоґ під назвою: -Тут і Зараз-.

Серед захоплень: фотоґрафія і малювання, дизайн, волонтерство. Досягнення вікіпедійної діяльності сяґають до 1000 статей українською, що складає +-40 000 переглядів для Української Вікіпедії на місяць.

Біоґрафія[ред. | ред. код]

Одна з емблем «Ґей-Форуму Січ», створена автором

Костянтин народився у невеликому постіндустріальному Нікополі (історичні назви: Микитино, Микитинськ, Микитин Ріг) в 1994 році. В 7 років почав писати перші вірші. Але найбільше проявляв свої творчі здібності саме у малюванні. У 2001 році прийшов у 1-й клас Середньоосвітньої Школи Нікополя №3. У 2005 році переїхав до Москви і перейшов до 5 класу Школи №1970. Після року життя у Москві, повернувся на Батьківщину і знов відновив навчання у рідній школі. В той час, в 10-11 років почав писати перші розповіді. Першу книгу «Перша плаНета» написав у 14 років. Однак, у 2010 році кинув навчання у цій школі через цькування і перейшов у Нікопольську Середньоосвітню Школу №24. У цей час він найбільш інтенсивно почав писати нові вірші. В 2012 році закінчив 11-й клас Нікопольської Середньоосвітної школи №24. У той рік створив аматорський альбом психоделічної музики під назвою fLOVErSHET.T, який виклав до мережі Інтернет.

Фантазія занадто баґатоґранна, - не суди автора по одній книзі. Rayan Riener

Вимушено, пішов в 42-й Професійно-технічний ліцей Нікополя, на фах кравець, шукаючи хочаб щось східне з його захопленням - дизайном. Там він приймав участь у творчих конкурсах, але тотальна корумпованість та деґрадованість навчального закладу не дала йому змоґи отримати наґороди чи сучасну освіту. Йоґо кропітку футуристичну художню роботу "Природа", виконану восковими олівцями, адміністрація закладу просто вкрала. Також, ніхто з учителів не реаґував на факти дискримінації учня (в тому числі і фізичного насилля), і самі неодноразово були учасниками цієї дискримінації. На весні, перед початком практики на виробництві, на нього був скоєний замах (найвірогідніше учнями того самого ліцею), наслідком якого були сильні травми голови та забої на всьому тілі. Це стало останньою краплею. Після складного року "навчання", він був вимушений кинути ліцей через заґрозу для свого життя і психіки. Поезія та проза - стали його відрадою у той важкий час. А за останні роки творчості накопичилося вже більше 100 віршів та кілька десятків розповідей.

Український Розмовний Клуб Нікополя та інша ґромадська діяльність[ред. | ред. код]

Файл:~Вірші (військові) на Дніпрі~.jpg
Райан на останньому поетичному заході УРК(Н) ~Вірші [військові] на Дніпрі~ влітку 2014-ґо року
Авторська ілюстрація до перекладу твору Ґоварда Філліпса Лавкрафта - «Той, що пережив Людство» українською.

Наприкінці 2012 року, в той час ще навчаючись у ліцеї, починає займатися ґромадською діяльністю, пов'язаною з популяризацією та захистом української мови та культури. На той момент, вже більшероку розмовляв українською. Починаються перші зустрічі Українського Розмовного Клубу Нікополя[3], які автор намаґається робити реґулярними та різноманітними. Зустрічі зимою відбувалися у Центральній Дитячій Бібліотеці, а перша зустріч - у кафе. Баґато інших зустрічей відбулося весною та влітку на природі. Клуб не був особливо популярним, і через переїзди орґанізатора, майже припинив існування після 2013 року. Деякі свої вірші та прозові твори автор вперше читав на зустрічах УРК(Н). Спеціально для читання у Розмовному Клубі зробив переклад твору Ґоварда Філліпса Лавкрафта - «Той, що пережив Людство» українською. У 2013 році завершив книгу «На Марс». Взимку 2013, з 26 до 30 листопада був на Євромайдані у Києві. Перед цим, був одним з організаторів місцевого Майдану і активістом аж до весни 2014 року. В той час був співзасновником каналу "Громадське Нікополь" на базі сайту газети «Говорить Нікополь». У 2014 році також було влаштовано декілька зустрічей УРК(Н).

Нові кроки[ред. | ред. код]

У серпні, російський поет та музикант Ґригорій Карянов був настільки вражений віршем автора "рос. Человек - Душа", що поклав його слова на одноіменну пісню, а запис виклав для безкоштовного прослуховування у мережі. Також, автор був номінований на премію щорічного конкурсу "Поет року" в РФ. Попри що, Костянтин любить Україну і виріть в потенціал українців. Це прослідковується в одному з уривків його вірша «Пов'язані-зв'язані»:

Там де впаде краплина, -
розіллється цілий Океан.
Ніхто ніколи у цій Україні
не лишиться сам на сам.

Черґовим твором, який був опублікований в кінці літа 2014 року у ґазеті Говорить Нікополь стала новелла з 3-х частей «Рожеві окуляри», про тоталітарне майбутнє Росії[4][5].

Rayan Riener[ред. | ред. код]

Авторський малюнок під назвою «Львівський Метелик», ґрафічно виконаний у стилі бароко

Rayan Riener — псевдонім, один із багатьох, який він використовує повсякчасно. Це - літературний псевдонім, так як перші згадани про нього були у першій книзі «Перша ПлаНета» написана у 14 років російською мовою. Rayan Riener у книзі, - це старець-лідер, який спромігся зґуртувати людей на чужій ворожій планеті, на якій потерпів катастрофу їх корабель-ковчеґ (один із десяти ковчеґів, які по сюжету книґи повинні були відлетіли із помираючої Землі у різні куточки ґалактики, у напрямку до "Нових Земель" , таким чином даючи шанс людству на нове життя). Книґа досі у нотатках і наврядче буде опублікована в найближчий час.

Справа у тому, що світ і є Рай, просто ми самі робимо його Пеклом. Rayan Riener

Rayan Riener — також "інтернет я" автора, частина його життя і його душі, - як каже сам автор. Але також, використовує такі псевдоніми як: Костянтин Квітка (для публіцистики, статей у ЗМІ та поезії), SolowejKo, Kvitka Cvit (для написання статей в Українській Вікіпедії), Бредль Вальтбері та інші...

Літературний вплив[ред. | ред. код]

Своїми літературними батьками він вважає Рея Бредбері та Оскара Уальда, а також деяких письменників-фантастів. Вони найбільше йому подобаються і найбільше вплинули на йоґо творчу свідомість. "Таким чином народжується Бредль Вальтбері, жартуючи, — я." - каже автор. Великим чином на нього вплинули твори: Майна Ріда і Жюля Верна, Франсіса Карсака, Айзека Азімова, Артура Кларка та Роберта Хайнлайна, Ґоварда Лавкрафта. Національною духовністю напоїли українські автори і митці, такі як: Василь Стус, Леся Українка та Тарас Шевченко. Одна із найлюбленіших книґ «Робінзони космосу» Франсіса Карсака, видатного французького фантаста. Один із постійних улюблених авторських географічних напрямків - Японська література та манґа, і взагалі, мистецтво Азії, але найбільше — японська філософія життєвого світосприйняття і специфіка відчуття навколишнього світу.

Спочатку забороніть свої "заборонені теми" і тільки потім спокуси не будуть так спокушати. Rayan Riener

Прозові твори[ред. | ред. код]

Авторська ілюстрація до книги «На Марс». Будівництво міста Аресполіс

Земний прибулець — перша йоґо розповідь, написана у 14 років. Події, викладені в оповіданні, відбуваються в майбутньому, на Марсі. Розповідь - типова наукова фантастика, з ​​невеликою часткою ґумору. Автор каже: "Не думаю, що цю розповідь можна судити суворо, або взаґалі судити, навіть в обробленому вигляді, — це всього лише — перше оповідання. Як і перший подих дитини при народженні, - всього лише крик, а ніяк не зв'язкова красномовна членороздільна мова. Тим більше, про Марс..."

Авторська ілюстрація до твору «На Марс»: головні герої твору

На Марс — друга книґа, дописана у 2012 році. Книґа написана здебільшого для українців і для українців діаспори, яких цікавить не тільки ЛГБТ-тематика твору, але і науково-фантастичний напрямок сюжету, кіберпанк і колонізація космосу, а саме - Марсу. Йоґо перспектив як майбутньої Вільної території. "Америка сонячного масштабу", - за словами автора. Починається твір російською, але під кінець плавно переходить на українську. Хоча є цілком російськомовна версія книги, і україномовна. Але оригінал: російсько-український. "Саме тому ця книґа здебільшого для вихідців із України, а не для росіян, яких такий поворот збентежить чи навіть розлючить. ...ця книга саме для українців чи тих, хто розуміє українську мову. Але за жанром книга нестримана, динамічна і непередбачувана для читача, провокаційна, сміливо дає ляпасу суспільству", - автор.

Авторська ілюстрація до твору «Дві реальності»

Дві реальності — твір лише на кілька сторінок. Ґоловна ґероїня, - молода жінка, типова середньостатистична українка дореволюційного періоду, за допомогою якої, автор намаґається відкрити обличчя майже усього нашого суспільства, "неспроможного не те що, розуміти елементарні речі, так хоча б - поважати думки і вияв особистості інших, як правило більш яскравих і куди більш "моральних" за цю ж саму більшість..."

Кактус і Тюльпан - казка про символи закладені у квітах-персонажах, травах та інших рослинах, що відображають наше суспільство. "Вона буде цікава, думаю, будь-якому віковому колу читачів, особливо поціновувачів творчості Оскара Уальда, який надихнув мене на створення цїєї квіткової казки", - каже автор.

Архен — двомовний драматичний твір, у якому автор відобразив відчуття свого дитинства. У творі є дві дитини, розділені грошовим бар'ером нерівності, "але ніякі стіни не зможуть роз'єднати справжню дружбу і вияв людських почуттів, які у дітей ще не притуплені, як у дорослих, якого б соціального статусу вони не були", - слова автора. А вкінці твору, батьки обох дітей стають рівними перед єдиним — "горем", та "смерттю".

Один з авторських варіантів обкладинки для твору «Марс & 1»

Некролоґ майбутньому — розповідь у стилі "кіберпанк", а по сюжету - подорож у часі в майбутнє людини, яка шукаю нових знань та розуміння. Праґнення поглинути усі знання привели його у час, становлення Ґлобальної Інформаційної мережі, коли усі люди стали з'єднані через мережу, і всі знання людства стали доступними всім і кожному у будь-яку мить. "Але це спотворило саму людську сутність, яка повинна увесь час шукати і навчатись, а знаючи ВСЕ - встрачаєтся сенс ПОШУКУ, - знання стають в'язницею, яка поглинає усі емоції, так як вже нічому радіти, бо все можна пояснити..." - зазначає автор.

Трилоґія XXX: Він був моєю Квіткою; Зошит Кохання; Серце, в розі — три новели, соціального напрямку. "Це три історії кохання і не три історії його щасливого завершення, як буває у реальності, у справжньому заплутаному світі, де "китайська червона нитка долі" дуже легко рветься і не є ґарантією щастя на все життя із тим, кого любиш, чи тим, хто любить тебе. І тільки із однієї причини, - у всьому винно наше дореволюційне вироджене суспільство, яке не дає інакшим шансів на щастя", - стверджує автор.

TheСон — твір який демаскує нашу систему цінностей, через очі головного героя, який занадто любить Землю і природу, щоб дозволити людям знищіти її остаточно. Чоловік винаходить вірус і планує прям-таки "терористичний акт знищення людства", але не настільки гучний як теракт, ні. Він вирішує просто взяти і усіх приспати, на невизначений термін, таким чином, даючи змогу природі, знову почати дихати своєю пишністю на всі ґруди. Жанр книги - нанопанк/біопанк.

Марс & 1 - науково-фантастична новелла, на яку надихнув автора проект Mars One. Автор настільки сильно проникнувся ідеєю, що влаштував справжнє дослідження, збираючи факти про проект та інші сучасні космічні технології, щоб створити більш реалістичний твір. Книґа готується до публікації і повинна вийти у вільний продаж вже восени 2014 року.

Більшість прозових творів автора написані російською, але останнім часом, автор усе більше пише українською. Більшість його вірщів україномовні.

Жанри список творів до них[ред. | ред. код]

Авторська ілюстрація до твору «Марс & 1»
Авторська ілюстрація до твору «Летіть же ви у Височінь»
 • Казка — «Кактус і Тюльпан» (2011), «Їжачок та кролик» (2010-у написанні), «Злетіть же ви у Височінь» (2011)[17]
 • Драма — «Архен» (2012), «Дві реальності» (2012)[18], Трилогія ХХХ: «Він був моєю Квіткою»; «Серце, в розі»; «Зошит Кохання» (2011)
 • Альтернатива — «Земля №2» (2011-у написанні), «А раптом піде радіоактивний дощ» (2010-у написанні), «-Misto N-'»'[19]
 • Автобіографія — Збірка «Хлопчик»: Сніг/Санаторій/Чудовими літніми днями/Хлопчик-Вбивця (2010)/Мій казковий книжковий будиночок (2012-2014), «АвтобіографіЯ» (2013-у написанні), «МеланхоліЯ» (2012)[20], «Крок до української мови» (2013)[21], «День мого життя»[22]
 • Марення — «30-ти річний цнотливий» (2011), «Розмова із хвилями» (2010), «Два Місяці й Два Сонця» (2013-у написанні), IСОБАКА (2011), - У стані Самоти - (2013)[23]
 • Романтика — «Vнезапний» (2012), «Сліпий» (2013-у написанні)
 • Поезія — Збірка вірщів за 2010-12 рік: «Сльози дощу»
 • ПубліцистикаЯкою буде Україна в майбутньому? [Україна 2041] (2014)[24], Українська Вікіпедія, Ти досі не долучився?[25], Гомофобія в Українській та Російській Вікіпедії[26]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Диплом від офіційної спільноти "Марс Один" російською, за перемогу в ноімнації «Поезія і Проза», а також 3 місце призу ґлядатських симпатій за новелу «Mars & 1» (2013)
 2. [який сам визначив як транспсиходеліс]
 3. Український Розмовний Клуб (Нікополь)
 4. «Рожеві окуляри» на сайті Нікополь-Арт
 5. [Газета "Говорить Нікополь"/ "Рожеві окуляри" (новела) /вересень 2014/ № 46, 47, 48]
 6. "Here and Now": ««Марс & 1» .line On»
 7. "Here and Now": «Марс & 1» .zachineni dveri (New version)
 8. "Here and Now": «Марс & 1» .life (New version)
 9. "Start! Go to Mars!"
 10. "На Марс" 24 глава "Світанок Марсу" ( повна версія )
 11. "История, которую невозможно забыть" - один из первых рассказов.
 12. "История, которую невозможно забыть" ( Окончание )
 13. «Біла пустеля || частина (Ворон-Їж)»
 14. «Біла пустеля» !1! частина (Біла пустеля Свободи на Сході)
 15. "The Son" - постапокаліптична розповідь.
 16. "The Son" (deadland.ru)
 17. «Летіть же Ви у Височінь!»
 18. «Дві реальності»
 19. "Here and Now": «-Misto N-»
 20. "МеланхоліЯ"
 21. «Крок до української мови»
 22. "День мого життя"
 23. "Here and Now": «- У стані Самоти -»
 24. Офіційний блоґ "Here and Now": «Якою буде Україна в майбутньому? [Україна 2041»]
 25. Офіційний блоґ "Here and Now": «Українська Вікіпедія, Ти досі не долучився?»
 26. «Гомофобія в Українській та Російській Вікіпедії»

Посилання[ред. | ред. код]