Blogger

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Blogger
Blogger.svg
URL Blogger
Комерційний так
Тип Соціальна мережа
Реєстрація Необов'язкова, відкрита
Власник Google Inc.
Засновник Еван Вільямс і Pyra Labsd
Автор Pyra Labs
Започатковано 23 серпня 1999 р.
Рейтинг Alexa 202
CMNS: Blogger на Вікісховищі

Blogger — сервіс для ведення блогів, за допомогою якого будь-який користувач може завести свій блог, не вдаючись до програмування і не турбуючись про встановлення та налаштування програмного забезпечення. Blogger був створений компанією Pyra Labs, якою зараз володіє Google.

Blogger дозволяє вибрати, буде блог перебувати на серверах даного сервісу, або автоматично переміщатися на хостинг власника блогу за допомогою FTP або SFTP. У першому випадку можна також вибрати варіант із використанням власного доменного імені користувача.

Blogger in Draft — розширена модель адміністративної частини, в якій доступні всі бета функції Блогера.

Сервіс прив'язаний до облікового запису в Google, тобто для реєстрації потрібно мати зареєстрований email на gmail.com З 2018р для реєстрації поштової скриньки вимагається підтвердження через отримання SMS на власний мобільний телефон.

Історія[ред. | ред. код]

  • Сервіс запущено 23 серпня 1999 року компанією Pyra Labs. Це один з перших проектів, призначених для блогінга, який сприяв популяризації цього виду інтернет-діяльності.
  • У лютому 2003 Pyra Labs була придбана компанією Google, умови угоди не розголошуються. Після придбання всі додаткові зручності, які Pyra Labs надавала користувачам за гроші, стали безкоштовними. Через рік співзасновник Pyra Labs Еван Вільямс залишив Google.
  • У 2004 Google придбала Picasa та інтегрувала цей фотохостинг у Blogger, поліпшивши користувачам процес публікації фотографій у своїх блогах.
  • 9 травня 2004 Blogger було значно перероблено, основні поліпшення включали доступ користувачів до виправлення CSS шаблонів їхніх сторінок, архівування блогів, коментарі, можливість публікації постів електронною поштою.
  • 14 серпня 2006 Blogger'а перейшов на нову бета-версію рушія з кодовим іменем Invader. Вміст блогів став поступово переводитися на сервери Google, а також з'явилися деякі інші поліпшення, такі як drag-and-drop — редагування шаблонів сторінок, можливість обмеження доступу читання блогів для ведення приватних блогів.
  • У грудні 2006 статус бети був знятий.
  • До травня 2007 року процес переїзду контенту на сервери Google був завершений.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]