Коронавірусна хвороба 2019 у Кувейті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коронавірусна хвороба 2019 у Кувейті
COVID-19-Kuwait-log.svg
Хвороба COVID-19
Вірус SARS-CoV-2
Місце Кувейт Кувейт
Перший випадок Ель-Кувейт
Поява 24 лютого 2020
Походження Ухань, Хубей, КНР та Іран
Підтверджені випадки 160,901[1]
Активні випадки 6,203
Одужало 153,746[1]
Смертей
952[1]
Офіційний сайт
corona.e.gov.kw/En/

Спалах коронавірусної хвороби 2019 у Кувейті — це поширення пандемії коронавірусної хвороби 2019 на територію Кувейту. Перші випадки хвороби в країні зареєстровано 24 лютого 2020 року в столиці країни Ель-Кувейт. На 22 серпня в країні зареєстровано 79 957 хворих коронавірусною хворобою, з яких 71 770 одужали, 513 хворих померли.

До 30 травня в країні діяла цілодобова комендантська година, запроваджена для сповільнення поширення коронавірусної хвороби, після чого уряд країни став робити кроки для послаблення карантинних заходів, увівши комендантську годину з 6 години вечора до 6 години ранку[2]. Цей крок став першим із п'яти запланованих, причому кожен із них вводиться в дію за три тижні після попереднього, термін введення нових послаблень може змінюватися після оцінки міністерством охорони здоров'я[3]. На початку епідемії в країні з 11 березня опівночі постановою уряду призупинена робота всіх підприємств та закладів у країні, за виключенням екстрених служб[4]. З 14 березня призупинено міждержавне транспортне пасажирське сполучення, у тому числі міжнародні авіарейси. 22 березня в країні введена комендантська година від 17:00 до 04:00[5]. 6 квітня комендантська година продовжена до 6 години ранку[6]. З початком священного місяця рамадан, який цього року припав на 24 квітня, частковий комендантський час був додатково змінений на 16:00 до 8:00 з особливими дозволами на доставляння товарів з 17:00 до 01:00 згідно з суворими епідеміологічними заходами[7][8]. 10 травня 2020 року за рекомендацією міністерства охорони здоров'я в країні було запроваджено цілодобовий комендантський час[9][10].

Хронологія[ред. | ред. код]

Лютий 2020[ред. | ред. код]

24 лютого міністерство охорони здоров'я Кувейту повідомило, що в країні виявлено 3 випадки коронавірусної хвороби в осіб, які повернулись з Ірану. Одним із хворих був 53-річний громадянин Кувейту, другою хворою була 61-річна громадянка Саудівської Аравії, третім хворим був чоловік без громадянства[11]. Пізніше того ж дня повідомлено про виявлення ще двох випадків[12]. До кінця дня в країні виявлено ще 5 випадків хвороби.

25 лютого міністерство охорони здоров'я Кувейту повідомило про виявлення ще 4 випадків хвороби в осіб, які повернулись з Ірану[13]. До кінця дня в країні було зареєстровано 9 підтверджених випадків хвороби.

26 березня міністерство охорони здоров'я Кувейту повідомило про виявлення 16 нових випадків коронавірусної хвороби, всі з них перед цим відвідували Іран[14]. До кінця дня в країні зареєстровано 25 випадків хвороби.

27 лютого міністерство охорони здоров'я країни повідомило про 18 нових випадків хвороби, усі пов'язані з нещодавнім відвідуванням Ірану[15]. До кінця дня в країні зареєстровано 43 випадки хвороби.

28 лютого міністерство охорони здоров'я Кувейту повідомило про 2 нових випадки хвороби, пов'язані з нещодавнім відвідуванням Ірану[16]. На кінець дня в країні зареєстровано 45 випадків хвороби.

29 лютого нових випадків коронавірусної хвороби в країні не зареєстровано. На кінець місяця в Кувейті зареєстровано 45 хворих коронавірусною хворобою.

Березень 2020[ред. | ред. код]

11 березня управління цивільної авіації Кувейту призупинило всі авіарейси в країні з 13 березня, за виключенням вантажних, на невизначений термін.

12 березня міністерство охорони здоров'я країни повідомило про виявлення 8 нових випадків хвороби, загальна кількість випадків у країні зросла до 80.

13 березня міністерство охорони здоров'я Кувейту повідомило про виявлення 20 нових випадків, загальна кількість випадків у країні зросла до 100. Державний комітет у справах сільського господарства та рибних ресурсів закрив громадські парки, а міністерство закордонних справ та ісламу закликало вірян мусульман здійснювати молитви перед обідом удома, та не відвідувати п'ятничних молитов під час пандемії[17][18].

Грудень 2020[ред. | ред. код]

29 грудня в країні почалася кампанія глобальної вакцинації від COVID-19 вакциною виробництва BioNTech/Pfizer[19].

Поховальні церемонії[ред. | ред. код]

16 квітня директор департаменту ритуальних справ муніципалітету Ель-Кувейт повідомив, що його служба здійснила поховання трьох тіл осіб, які померли внаслідок коронавірусної хвороби, не провівши ритуального обмивання тіла. Міністерство охорони здоров'я видало прямі накази, що у разі смерті від коронавірусної хвороби померлого поміщають у повністю закритий стерильний пакет, який не відкривається. Процедури поховання відбуваються за звичайною процедурою, а відбір могил відбувається відповідно до встановленої числової послідовності, і тому немає спеціальних місць, призначених для тих, хто помер від коронавірусної хвороби. окрім цього, лише трьом особам дозволено перебувати під час поховання на кладовищі[20]. Депутат кувейтського парламенту Халіл Аль-Саліх запропонував медичних працівників, які померли під час епідемії, вшановувати як мучеників, прирівнявши їх до категорії загиблих за незалежність країни під час вторгнення Іраку в Кувейт[21][22].

Заходи щодо боротьби з епідемією[ред. | ред. код]

13 березня призупинені всі авіарейси в країні, за виключенням вантажних. З 12 по 26 березня оголошені вихідними по цілій країні, робота більшості закладів мала відновитися 29 березня. Закрито частину магазинів, а в закладах громадського харчування встановлено обмеження для відвідувачів[23]. Влада попросила вірян не відвідувати п'ятничну молитву, повідомивши, що двері мечетей будуть закритими, та посилаючись на фетву, що дозволяє людям не відвідувати молитви в мечетях[24]. Заняття в усіх навчальних закладах припинені з 1 по 12 березня, пізніше припинення навчання продовжено до 29 березня[23], ще пізніше до 4 серпня[25]. Кувейт також обмежив прибуття іноземних громадян на свою територію, у тому числі обмежено видачу в'їзних віз до країни, встановлено карантин для всіх осіб, які прибули на територію Кувейту з країн з високим ризиком інфікування коронавірусом. Після прибуття до країни через міжнародний аеропорт Кувейту всі особи повинні перебувати на самоізоляції протягом 14 днів[23]. Закриті кордони країни з Іраком та Саудівською Аравією[26]. Заборонений експорт харчових продуктів, а міністр торгівлі та промисловості Кувейту Халід Аль-Рудан запевнив жителів країни, що Кувейт має достатній запас харчових продуктів, продовжується також закупівля продуктів за кордоном[26].

Вплив епідемії[ред. | ред. код]

Вплив на освіту[ред. | ред. код]

Для уникнення поширення коронавірусної хвороби серед дітей, підлітків та молоді призупинені заняття в усіх навчальних та дошкільних закладах, починаючи від дитячого садка аж до університетського рівня. найбільше постраждали від призупинення занять випускники середніх шкіл, які навчались у дванадцятому класі, оскільки випускні іспити в них відбуваються зазвичай щороку в травні-червні. Навчання заплановано відновити в серпні, це означає, що випускні іспити будуть перенесені на пізніший термін. У зв'язку з епідемією та перенесенням випускних іспитів також відкладено призначення спонсорських стипендій для навчання у вищих навчальних закладах.

Вплив на економіку[ред. | ред. код]

Створений стратегічний запас продовольства та запасів інших життєво необхідних товарів розрахований на пів року. В усіх супермаркетах та продовольчих магазинах знаходились у наявності всі види продуктів або інших життєво важливих товарів, які ввезені ще до закриття кордонів та введення комендантської години.

Від епідемії найбільш постраждали власники малих підприємств, оскільки вони втратили значну частину своїх доходів, проте повинні й далі платити за оренду приміщень та виплачувати заробітну плату своїм працівникам. Уряд країни пообіцяв надати пакети допомоги для таких підприємств та розробити інші заходи для забезпечення компенсації втрат цим підприємствам у зв'язку з непередбачуваними обставинами, спричиненими карантинними обмеженнями в країні.

Населення[ред. | ред. код]

Більшість населення не покидає своїх помешкань, проте в країні існує тенденція до закупки припасів їжі в години відсутності повної заборони виходу на вулицю (з 6 години ранку до 5 години вечора), навіть після запевнення уряду Кувейту, що в країні створений піврічний запас їжі та життєво необхідних товарів. У зв'язку з накладенням часткового локдауну, а також перебуванням більшості людей на самоізоляції удома та соціальним дистанціюванням на вулиці та в громадських місцях, у Кувейті закриті всі театри, торгові центри, універмаги, ресторани, тренажерні зали та розважальні заклади. У зв'язку зі значним зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби в Кувейті введена комендантська година з 16:00 10 травня до 30 травня 2020 року. У країні також створені вебсайти для запису на отримання дозволів на відвідування магазинів або лікарень[27].

Захворюваність медпрацівників[ред. | ред. код]

Принаймні 105 медичних працівників у Кувейті, включно лікарів, медсестер, фармацевтів та інші працівників, інфіковані коронавірусом станом на 27 квітня 2020 року[28].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в COVID 19 Updates. e-govkw. Архів оригіналу за 21 квітня 2020. Процитовано 23 серпня 2020. 
 2. Kuwait imposes 12-hour curfew Sat. - Min. Al Saleh. Kuwait News Agency. 28 травня 2020. Архів оригіналу за 1 серпня 2020. Процитовано 24 серпня 2020.  (англ.)
 3. Kuwait begins gradual return to normal life May 31 - PM. Kuwait News Agency. 28 березня 2020. Архів оригіналу за 1 серпня 2020. Процитовано 25 серпня 2020.  (англ.)
 4. Kuwait suspends work in gov't departments March 12–26 - spokesman. Kuwait News Agency. 11 березня 2020. Архів оригіналу за 1 серпня 2020. Процитовано 26 серпня 2020.  (англ.)
 5. Kuwait gov't imposes partial curfew - MoI. Kuwait News Agency. 21 березня 2020. Архів оригіналу за 1 серпня 2020. Процитовано 27 серпня 2020.  (англ.)
 6. Kuwait gov't extends curfew, imposes lockdown on two areas - Min. Al-Saleh. Kuwait News Agency. 6 квітня 2020. Архів оригіналу за 1 серпня 2020. Процитовано 27 серпня 2020.  (англ.)
 7. Kuwait announces tom. (Friday) start of Ramadan. Kuwait News Agency. 23 квітня 2020. Архів оригіналу за 1 серпня 2020. Процитовано 28 серпня 2020.  (англ.)
 8. Strict conditions for restaurants and its workers. Arab Times Kuwait. 22 квітня 2020.  (англ.)
 9. Kuwait in full curfew May 10, public allowed to exercise two hours daily - gov't. Kuwait News Agency. 8 травня 2020. Архів оригіналу за 1 серпня 2020. Процитовано 29 серпня 2020.  (англ.)
 10. COVID-19 Information. U.S.Embassy in Kuwait. Архів оригіналу за 31 серпня 2020. Процитовано 29 серпня 2020.  (англ.)
 11. The Kuwaiti health ministry of health confirms first 3 COVID-19 cases. 24 лютого 2020. Архів оригіналу за 7 березня 2020. Процитовано 31 серпня 2020.  (англ.)
 12. The Kuwaiti health ministry of health confirms 2 more COVID-19 cases. 24 лютого 2020. Архів оригіналу за 11 березня 2020. Процитовано 1 вересня 2020.  (англ.)
 13. The Kuwaiti health ministry of health confirms 4 more COVID-19 cases. 25 лютого 2020. Архів оригіналу за 26 лютого 2020. Процитовано 2 вересня 2020.  (англ.)
 14. The Kuwaiti health ministry of health confirms 16 more COVID-19 cases. 26 лютого 2020. Архів оригіналу за 7 березня 2020. Процитовано 3 вересня 2020.  (англ.)
 15. The Kuwaiti health ministry of health confirms 19 more COVID-19 cases. 27 лютого 2020. Архів оригіналу за 29 лютого 2020. Процитовано 4 вересня 2020.  (англ.)
 16. The Kuwaiti health ministry of health confirms 2 more COVID-19 cases. 29 лютого 2020. Архів оригіналу за 29 лютого 2020. Процитовано 4 вересня 2020.  (англ.)
 17. Prayers restricted across the Middle East amid coronavirus fears. Al-Jazeera. 13 березня 2020. Архів оригіналу за 14 березня 2020. Процитовано 8 вересня 2020.  (англ.)
 18. Etheridge, Jamie (13 березня 2020). Kuwait extends lockdown by closing mosques, parks; no curfew as cases surge to 100. Kuwait Times. Архів оригіналу за 14 березня 2020. Процитовано 13 березня 2020.  (англ.)
 19. More Than 10.8 Million Shots Given: Covid-19 Vaccine Tracker. Bloomberg.com. Архів оригіналу за 4 грудня 2020. Процитовано 2 січня 2021. 
 20. 3 Dead bodies infected with coronavirus buried without washing. Arab Times. 16 квітня 2020. Процитовано 16 квітня 2020.  (англ.)
 21. الصالح لمعاملة حالات الوفاة من الأطقم الطبية جراء فيروس كورونا كالشهداء. Архів оригіналу за 23 травня 2020. Процитовано 12 вересня 2020.  (араб.)
 22. وفيات أطباء "الصفوف الأمامية".. شهداء. 22 квітня 2020. Архів оригіналу за 23 травня 2020. Процитовано 12 вересня 2020.  (араб.)
 23. а б в Coronavirus in Kuwait: What we know so far. news.kuwaittimes.net. Архів оригіналу за 21 квітня 2020. Процитовано 20 березня 2020.  (англ.)
 24. Gulf States Cancel Events, Kuwait Shuts Mosques Over Coronavirus. Архів оригіналу за 17 березня 2020. Процитовано 20 березня 2020.  (англ.)
 25. Kuwait closes schools till August. news.kuwaittimes.net. Архів оригіналу за 20 березня 2020. Процитовано 20 березня 2020.  (англ.)
 26. а б Kuwait Gears Up for Coronavirus Lockdown, Minister Urges Calm. The New York Times. 12 березня 2020. Архів оригіналу за 20 березня 2020. Процитовано 20 березня 2020.  (англ.)
 27. https://alqabas.com/article/5772884-الناطق-باسم-الحكومة-تطبيق-الحظر-الشامل-في-البلاد-ابتداء-من-الأحد-حتى-30-مايو [Архівовано 25 травня 2020 у Wayback Machine.] (араб.)
 28. https://alqabas.com/article/5770510-الصحة-105-حالات-إصابة-بكورونا-من-الطواقم-الطبية?id=5770510 (араб.)